Jak znaleźć unikatowe pojazdy w Mafia: Edycja Ostateczna – ukryte samochody Lost Heaven

2 paź, 2020

Szukanie ukrytych samochodów w grze Mafia: Edycja Ostateczna, to jedna z aktywności dostępnych w trybie jazdy swobodnej. W mieście Lost Heaven i jego okolicach, twórcy z Hangar 13 poukrywali kilka unikalnych samochodów sportowych, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Poniżej znajduje się poradnik – dokładny opis lokalizacji i sposobu, jak znaleźć ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna.

Ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna to jedna z lepszych atrakcji jakie możemy podjąć w trybie jazdy dowolnej – obok ścigania kosmitów i przebierania się za psa w garniturze. W grze studia Hangar 13 zawarto całą masę pojazdów, takie jak ukryte samochody Lucasa Bertone, czy unikatowe auta dostępne po wykonaniu krótkich zadań.

Jednak nie zawsze będziemy mieli natychmiastowy dostęp do wszystkich ukrytych samochodów – w niektórych przypadkach, zanim będziemy mogli je w ogóle zobaczyć, konieczne będzie spełnienie jeszcze kilku warunków. W przeciwnym wypadku, nawet jeżeli odnajdziemy miejsce przechowywania pojazdu, po przyjeździe w dany punkt mapy zdamy sobie sprawę, że ukrytego samochodu nie widać, bo jeszcze nie nastąpił jego spawn. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego nie widać ukrytych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna, ten artykuł jest dla Ciebie.

disorder mafia

Ukryte samochody Mafia: Edycja Ostateczna – niezbędne są widokówki

Ukryte samochody Lucasa Bertone w Mafia: Edycja Ostateczna pojawią się w wyznaczonych miejscach dopiero po całkowitym ukończeniu trybu fabularnego. Dopiero, gdy zakończymy historię Tommy’ego Angelo i rodziny Salieri, będziemy mogli przystąpić do odnajdywania ukrytych samochodów. Nie jest to jednak jedyny warunek, bowiem po samym skończeniu fabuły także nie widać ukrytych samochodów. Kolejną – i ostatnią – rzeczą jaką musimy wykonać, żeby znaleźć ukryte samochody, jest udanie się do warsztatu Lucasa Bertone i zebranie widokówek, wskazujących miejsce przechowywania samochodów. 

ukryte samochody lucas bertone

Poradnik krok po kroku wygląda mniej więcej tak – Kończymy tryb fabularny i po obejrzeniu napisów końcowych uruchamiamy tryb jazdy swobodnej. Gdy już w nim będziemy, wsiadamy w samochód i kierujemy się do warsztatu Lucasa Bertone (jest opisany na mapie w zachodniej części Lost Heaven. Kiedy już się tam znajdziemy, wchodzimy do warsztatu. Zostaniemy przywitani krótką pogawędką z Lucasem Bertone. Ten opowie nam o ukrytych samochodach i o tym jak je znaleźć. Po rozmowie udajemy się do tablicy i zbieramy widokówki.

Jeżeli wcześniej nie wiedziałeś jak znaleźć ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna lub zastanawiałeś się, dlaczego ich nie widać, teraz już wiesz; żeby pojazdy mogły się w ogóle pojawić, konieczne jest spełnienie tych dwóch warunków – ukończenie trybu fabularnego i zebranie wszystkich widokówek przedstawiających ukryte samochody.

Ukryte samochody Lucasa Bertone

Żeby ukryte samochody w Mafia: Edycja Ostateczna pojawiły się w odpowiednich dla nich lokacjach, konieczne jest ukończenie trybu fabularnego. Gdy to zrobimy, uruchamiamy jazdę swobodną i udajemy się do warsztatu Lucasa Bertone (jest opisany na mapie, we wschodniej części). Witani jesteśmy krótką rozmową z Bertone, w której ten oznajmia nam, że w poszczególnych częściach miasta poukrywał unikatowe samochody sportowe. Po rozmowie z mechanikiem należy jeszcze zebrać znajdujące się na ścianie widokówki, wskazujące miejsce ukrycia samochodów – to warunek konieczny, żeby pojazdy pojawiły się w wyznaczonych lokacjach.

Ukryty samochód #1 – Trautenberg Sport

trautenberg sport ukryte samochody mafia

Udajemy się do miejsca znajdującego się w zachodniej części Downtown, opisanego na mapie jako Waterfront. Zastaniemy tam drewniane drzwi, które otwieramy z kopa. Gdy przez nie przejdziemy, znajdziemy się w zastawionym skrzyniami magazynie. Żeby przedrzeć się do samochodu niezbędna będzie broń, która posłuży do rozbicia drewnianych pudeł tarasujących drogę. Nie obejdzie się też bez drobnej wspinaczki.

trautenberg sport lokalizacja

Po dotarciu do samochodu konieczne będzie jeszcze otwarcie bramy wjazdowej od magazynu. Na pobliskiej ścianie znajdują się trzy przełączniki, wraz z lampami. Musimy uruchomić je we właściwej kolejności – środkowy, lewy, prawy. Po przestawieniu wszystkich przełączników brama powinna się otworzyć, a my możemy w pełni cieszyć się ukrytym samochodem Trautenberg Sport

Ukryty samochód #2 – Disorder

disorder mafia

Disorder to bestia prosto z wiejskiej szopy i jeden z najciekawszych ukrytych samochodów w grze MafiaEdycja Ostateczna. To praktycznie sam silnik na kołach – brak karoserii czy innych udziwnień daje mu unikalnego, pierwotnego charakteru. To sportowy prototyp lat 30. z krwii i kości.

disorder mafia lokalizacja

Znajdziemy go w niewielkim garażu poza miastem, niedaleko tamy i jeziora Flyer. Gdy odszukamy odpowiedni garaż, udajemy się na jego tyły. Po otwarciu znajdujących się tam drzwi, kolejny ukryty samochód – Disorder – jest do naszej dyspozycji. 

Ukryty samochód #3 – Flame Spear

flame spear ukryte samochody mafia edycja ostateczna

Następny ukryty samochód znajduje się w południowej części Central Island, niedaleko Lost Heaven Art Gallery. Dojście do Flame Spear jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych aktywności. Udajamy się w miejsce oznaczone na mapie i otwierany znajdujący się tam garaż. Gratulacje – najszybszy samochód w zremasterowanej Mafii, jest Twój. 

flame spear lokalizacja

Flame Spear to najszybszy samochód z gry, dysponujący mocą ponad 500 koni mechanicznych. Mimo cienkich opon i ogromnego momentu obrotowego prowadzi się także całkiem nieźle. 

Ukryty samochód #4 – Manta Prototype

manta prototype

Manta Prototype to jedna z bardziej futurystycznych pozycji na naszej liście ukrytych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna. Znajduje się w ukrytym garażu, w części miasta opisanej na mapie jako Works Quarter. Gdy przybędziemy na miejsce oznaczone na zrzucie ekranu, musimy rozejrzeć się za drewnianymi pudłami, rozstawionymi przy ścianie płotu.

manta prototype lokalizacja

Wspinamy się na pudła i przechodzimy przez ogrodzenie – znajdziemy się w czymś w rodzaju labiryntu. Idziemy cały czas przed siebie, aż trafimy na drzwi. Za nimi czeka na nas nowiutka Manta Prototype.

Ukryty samochód #5 – Lassiter V16 Appolyon

lassiter v16

Ostatni ukryty samochód znajduje się w garażu, obok jednej z posesji w Beech Hill. Udajemy się w miejsce oznaczone na mapie i otwieramy garaż. Konieczne będzie odbycie krótkiej walki z właścicielem pojazdu, gdy go unieszkodliwimy, chromowany Lassiter V16 Appolyon jest nasz.

lassiter mafia ukryte samochody

Mafia Edycja Ostateczna: Ukryte samochody i pojazdy, które jeszcze można znaleźć

#0 – Motorówka

motorówka mafia edycja ostateczna

Mało osób wie, ale jednym z ukrytych pojazdów w Mafia: Edycja Ostateczna, jest motorówka. Dostęp do niej jest trochę nietypowy – nie stoi bowiem przy brzegu, a kursuje według stałej trasy. By się do niej dostać, musimy przybyć na miejsce oznaczone na mapie i wejść na znajdujący się w pobliżu pomost.

motorówka lokalizacja

Stajemy na pomoście i wypatrujemy nadpływającej łodzi. W odpowiednim momencie musimy zbiec z platformy i wskoczyć na motorówkę – gdy się na niej znajdziemy, będziemy mogli przejąć stery i do woli eksplorować wody okalające Lost Heaven.

motorówka mafia

Skok może nie udać się za pierwszym razem, ale nie jest to problem – za około dwie minuty motorówka powinna pojawić się ponownie.

#1 – Crazy Horse

crazy horse mafia edycja ostateczna

Jeden z bardziej interesujących samochodów w grze Mafia: Edycja Ostateczna. Crazy Horse to hot rod z krwii i kości – nie skręca, nie hamuje i ma milion koni mechanicznych. By zdobyć to cudo amerykańskiej myśli technicznej lat 30 XX w. musimy poczynić 3 kroki.

crazy horse lokalizacja

Zebrać notatkę ze stołu bilardowego w barze Salieri i udać się do odpowiedniej budki telefonicznej, gdzie odbierzemy resztę instrukcji. 

crazy horse mafia edycja ostateczna ukryte samochody

Otrzymamy zadanie przewiezienia Crazy Horse do punktu docelowego, w określonym czasie. Jeżeli nam się uda samochód trafi do naszego garażu i będziemy mogli się nim swobodnie poruszać.

#2 – Smith Moray

smith moray mafia edycja ostateczna ukryte samochody

Starzy fani serii mogą kojarzyć ten samochód z gry Mafia II – Jest szybki, zwrotny i czerwony. Smith Moray bardzo przyjemnie się prowadzi i bez wątpienia można go zaliczyć do listy najlepszych samochodów w Mafia: Edycja Ostateczna.

smith moray lokalizacja

Udajemy się na piętro baru Salieri, do pokoju planowania (tego z wielką mapą na tablicy) i czytamy karteczkę, leżącą na stole z pizzą. 

smith moray lokalizacja ukryte samochody

Dalej jedziemy do budki telefonicznej, znadującej się w miejscu oznaczonym na mapie (niedaleko magazynu Salieri) i odbieramy zadanie dostarczenia uszkodzonego samochodu do mechanika. Ale jest haczyk, a właściwie dwa – mamy tylko kilka minut, poza tym z samochodu wycieka paliwo i musimy zatrzymywać się na obowiązkowe tankowanie. Smith Moray przechodzi w nasze posiadanie po ukończeniu zadania.

#3 – Waybar

waybar ukryte samochody

Waybar to dziwny motor/skuter, który jest szybki, ale bardzo źle się prowadzi i przy niskich prędkościach jest bardzo niestabilny. Nam zbytnio do gustu nie przypadł – ale jest w grze, więc i w naszym poradniku.

waybar lokalizacja

W tym wypadku także udajemy się do pokoju na piętrze baru Salieri i czytamy karteczkę leżącą na stole niedaleko rewolweru. 

sekretne samochody mafia edycja ostateczna waybar

Następnie udajemy się do kolejnej budki telefonicznej i odbieramy zadanie. Po jego ukończeniu, ten „wspaniały” środek transportu przechodzi w nasze posiadanie.

#4 – Mutagen (elektryczny!)

mutagen mafia

Wreszcie jakaś ciekawa pozycja na naszej liście. Mutagen to całkowicie elektryczny samochód, wyglądem przypominający dzieło samego Tesli. Genialnie przyśpiesza i nawet nie najgorzej się prowadzi – no i ten świetny wygląd. 

mafia edycja ostateczna mutagen lokalizacja ukryty samochów

Standardowo – udajemy się do baru Salieri i szukamy notatki znajdującej się na jednym ze stolików przy barze. Następnie jedziemy do (oznaczonej na mapie ze zrzutu ekranu) budki telefonicznej, w pobliżu tamy. 

mutagen lokalizacja

Na miejscu otrzymamy zadanie przejechania punktów kontrolnych, w ściśle określonym czasie. Nie będę kłamał – to może być wyzwanie. Tor jest długi i ma kilka niespodzianek, które mogą nas skutecznie wyeliminować i zmusić do ponownego rozpoczęcia zadania. Gdy już skończymy, Mutagen staje się naszą własnością i jest dostępny w garażu przy barze Salieri.

#5 – Brubaker

brubaker mafia edycja ostateczna

Podobne auto mieliśmy już okazję prowadzić w czasie przechodzenia głównego wątku fabularnego. Brubaker to prawdziwy bolid, który daje dużo frajdy podczas jazdy. By otrzymać go na własność, musimy wykonać kilka standardowych kroków. 

ukryte samochody mafia edycja ostateczna brubaker

Udajemy się do baru Salieri i w pokoju planowania, na piętrze, zbieramy notatkę znajdującą się na stole w głębi pokoju. Następie jedziemy do budki telefonicznej niedaleko cmentarza i odbieramy zadanie. 

brubaker lokalizacja

Musimy szybko podmienić kilka samochodów wyścigowych, mieszcząc się w określonym czasie. Jeżeli nam się uda, ostatni z nich przechodzi w nasze posiadanie.

To nie wszystkie sekrety i atrakcje jakie skrywa przed nami tryb free ride w Mafia: Edycja ostateczna. Sprawdź inne nasze poradniki jeżeli skończyłeś wątek fabularny i szukasz dodatkowych aktywności w trybie jazdy dowolnej.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...