Granie na telefonie – najlepsze darmowe gry na smartfony

7 lut, 2021

Gry na smartfony – mobilne odsłony gier wielkich marek, które pełnoprawną popularność zyskały dzięki bytności na komputerach osobistych i konsolach, zazwyczaj nie są przyjmowane najlepiej i mają opinię tworów zrobionych przede wszystkim dla zysku, bez jakiejkolwiek innej wartości.

Uważa się, że nie ma w nich ani duszy, ani uroku, jest za to monotonna rozgrywka, do której ułatwienia twórcy aktywnie zachęcają. Przeklęte gry na smarfony. Co jakiś czas przypominają o obecnych w ich grach sklepikach. Za pośrednictwem mikropłatności, za prawdziwe pieniądze możemy w nich kupić sobie różne bonusy.

Fallout Shelter to dobra pozycja na liście darmowe gry na smartfony

Koniecznie należy tutaj wspomnieć o bardzo chlubnym wyjątku od tej reguły w postaci Fallout Shelter. W tej grze wcielamy się w zarządcę postapokaliptycznej krypty. Naszym obowiązkiem jest dbanie o mieszkańców, rozbudowywanie podziemnego domu o kolejne pomieszczenia, a także wysyłanie podkomendnych na wyprawy na pustkowia, by przynosili interesujące sprzęty i innego rodzaju dobra. Gra jest dostępna za darmo i należy jej oddać honor, że jest po prostu bardzo dobrze wykonana.

fallout shelter
Fallout Shelter

Estetyczna, pocieszna oprawa graficzna jest urocza i niezwykle miła dla oka, a intuicyjna mechanika pozwala cieszyć się satysfakcjonującą rozgrywką przez długie godziny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów marki Fallout, a także dla wszystkich tych, którzy lubią gry niebanalne, mądre i nieszczególnie agresywne – w naganianiu graczy do zapłacenia kolejnych kwot w zaimplementowanym do gry sklepie.

Najlepsze darmowe gry na smartfony to wciąż gatunek endless runner

Jeśli interesują nas natomiast nieco bardziej wymagające gry na smartfony, które dostępne całkowicie za darmo, zdecydowanie warto jest się przyjrzeć grom endless runner. W takich tytułach uniwersalnym założeniem jest rozgrywka polegająca na ucieczce przed napastnikiem po krętej drodze pełnej przeszkód. Nawet jeśli nie brzmi to zbyt skomplikowanie, rzeczywistość szybko weryfikuje lekceważące wyobrażenia i powoduje, że możemy przykuć się do ekranu nawet na kilka długich godzin, próbując pobić swoje własne rekordy lub nazbierać wystarczającą ilość punktów do odblokowania nowej postaci lub jakiegoś ulepszenia.

Temple Run 2 i Subway Surfers

Przez bardzo długi okres, najpopularniejszą grą tego typu było Temple Run 2, produkcja bardzo charakterystyczna i posiadająca unikalną tożsamość, zahaczającą nieco o przygody w stylu Indiany Jonesa. Obecnie najpopularniejsze w gatunku gry na smartfony endless runner, stało się Subway Surfers – gra znacznie bardziej kolorowa i przystępna, która opowiada o chłopcu uciekającym przed stróżem prawa po zrobieniu graffiti na stacji metra. Może się pochwalić nieco mniejszym naciskiem na realizm, co skutkuje możliwością przelecenia odcinka trasy za pomocą plecaka odrzutowego lub butów, które są w stanie umożliwić skakanie na absurdalnie dużej wysokości.

FPS i Battle royale na smartfony też mają się dobrze

Jeśli interesują nas gry na smartfony – strzelaniny, obarczone przy tym bardzo silnym naciskiem na wspólne granie z innymi ludźmi, najlepiej jest sięgnąć po jedną z gier battle royale. Wszystkie najpopularniejsze marki, które zdominowały z biegiem lat rynek PC i konsol, przygotowały mobilne odsłony swoich hitów, więc obecnie na Android i iOS możemy bezproblemowo wybierać spośród PUBG, i Call of Duty: Mobile.

Każda z tych gier posiada własną tożsamość z zachowaniem oryginalnej formuły, więc możemy się skupić na dokonaniu wyboru według preferencji i tempa rozgrywki, a nie tego, która z gier jest najmniej wybrakowana.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...