Granie na telefonie – najlepsze darmowe gry na smartfony

7 lutego, 2021

gry na smartfony darmowe

Gry na smartfony – mobilne odsłony gier wielkich marek, które pełnoprawną popularność zyskały dzięki bytności na komputerach osobistych i konsolach, zazwyczaj nie są przyjmowane najlepiej i mają opinię tworów zrobionych przede wszystkim dla zysku, bez jakiejkolwiek innej wartości.

Uważa się, że nie ma w nich ani duszy, ani uroku, jest za to monotonna rozgrywka, do której ułatwienia twórcy aktywnie zachęcają. Przeklęte gry na smarfony. Co jakiś czas przypominają o obecnych w ich grach sklepikach. Za pośrednictwem mikropłatności, za prawdziwe pieniądze możemy w nich kupić sobie różne bonusy.

Fallout Shelter to dobra pozycja na liście darmowe gry na smartfony

Koniecznie należy tutaj wspomnieć o bardzo chlubnym wyjątku od tej reguły w postaci Fallout Shelter. W tej grze wcielamy się w zarządcę postapokaliptycznej krypty. Naszym obowiązkiem jest dbanie o mieszkańców, rozbudowywanie podziemnego domu o kolejne pomieszczenia, a także wysyłanie podkomendnych na wyprawy na pustkowia, by przynosili interesujące sprzęty i innego rodzaju dobra. Gra jest dostępna za darmo i należy jej oddać honor, że jest po prostu bardzo dobrze wykonana.

fallout shelter
Fallout Shelter

Estetyczna, pocieszna oprawa graficzna jest urocza i niezwykle miła dla oka, a intuicyjna mechanika pozwala cieszyć się satysfakcjonującą rozgrywką przez długie godziny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów marki Fallout, a także dla wszystkich tych, którzy lubią gry niebanalne, mądre i nieszczególnie agresywne – w naganianiu graczy do zapłacenia kolejnych kwot w zaimplementowanym do gry sklepie.

Najlepsze darmowe gry na smartfony to wciąż gatunek endless runner

Jeśli interesują nas natomiast nieco bardziej wymagające gry na smartfony, które dostępne całkowicie za darmo, zdecydowanie warto jest się przyjrzeć grom endless runner. W takich tytułach uniwersalnym założeniem jest rozgrywka polegająca na ucieczce przed napastnikiem po krętej drodze pełnej przeszkód. Nawet jeśli nie brzmi to zbyt skomplikowanie, rzeczywistość szybko weryfikuje lekceważące wyobrażenia i powoduje, że możemy przykuć się do ekranu nawet na kilka długich godzin, próbując pobić swoje własne rekordy lub nazbierać wystarczającą ilość punktów do odblokowania nowej postaci lub jakiegoś ulepszenia.

Temple Run 2 i Subway Surfers

Przez bardzo długi okres, najpopularniejszą grą tego typu było Temple Run 2, produkcja bardzo charakterystyczna i posiadająca unikalną tożsamość, zahaczającą nieco o przygody w stylu Indiany Jonesa. Obecnie najpopularniejsze w gatunku gry na smartfony endless runner, stało się Subway Surfers – gra znacznie bardziej kolorowa i przystępna, która opowiada o chłopcu uciekającym przed stróżem prawa po zrobieniu graffiti na stacji metra. Może się pochwalić nieco mniejszym naciskiem na realizm, co skutkuje możliwością przelecenia odcinka trasy za pomocą plecaka odrzutowego lub butów, które są w stanie umożliwić skakanie na absurdalnie dużej wysokości.

FPS i Battle royale na smartfony też mają się dobrze

Jeśli interesują nas gry na smartfony – strzelaniny, obarczone przy tym bardzo silnym naciskiem na wspólne granie z innymi ludźmi, najlepiej jest sięgnąć po jedną z gier battle royale. Wszystkie najpopularniejsze marki, które zdominowały z biegiem lat rynek PC i konsol, przygotowały mobilne odsłony swoich hitów, więc obecnie na Android i iOS możemy bezproblemowo wybierać spośród PUBG, i Call of Duty: Mobile.

Każda z tych gier posiada własną tożsamość z zachowaniem oryginalnej formuły, więc możemy się skupić na dokonaniu wyboru według preferencji i tempa rozgrywki, a nie tego, która z gier jest najmniej wybrakowana.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Rozrywka niejedno ma imię i doskonale widać to na przykładzie internetu, który w ostatnich latach stał się wiodącym medium. Z samych tylko mediów społecznościowych korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Ogromną popularnością cieszą się także serwisy streamingowe,...

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier ostatnich lat. Gra w nią już kilka milionów dzieci oraz młodzieży miesięcznie. Cały świat pokochał możliwość nieskończonego budowania, niszczenia, projektowania labiryntów i wielu innych możliwości. Jest to doskonała gra...

Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gaming dla jednych jest po prostu rozrywką, dla innych zaś nawet sposobem na życie – dlatego też dostrzegając coraz to bardziej złożone potrzeby graczy na rynku pojawiły się profesjonalne sprzęty dedykowane właśnie tej aktywności, a wśród nich tak zwane biurka...

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Firma Verbatim rozszerza swoją ofertę bezpiecznych pamięci masowych, wprowadzając nowe zewnętrzne dyski twarde i SSD z szyfrowaniem i technologią biometryczną, aby zapewnić, że prywatne dane zapisane na urządzeniach są zawsze w pełni chronione i zgodne z wymogami...