Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

7 sty, 2023

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć, by doprowadzić dany scenariusz do końca i w nim zwyciężyć.

Ogarnięcie tego wszystkiego na małym ekranie dotykowym, z oczywistych względów, wydaje się niemożliwe, ale na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się w branży mobilnych gier strategicznych studia, które wzięły na barki ciężar udźwignięcia takiego wyzwania i po latach można już śmiało przyznać, że faktycznie udało im się tego dokonać. W Google Play czy Apple App Store są już strategie na telefon, które zapewnią nam godziny niezwykle udanej rozgrywki.

Mobilne gry strategiczne – w teorii – to gatunek stosunkowo ciężki

Przy tym będą bardzo intuicyjne i idealnie dostosowane do ekranów dotykowych, trzymając nas z dala od poczucia zagubienia czy niesprawiedliwości. Warto jest się zatem przyjrzeć najciekawszym tytułom z tego gatunku, których zakup zdecydowanie można rozważyć, bo takie technologiczne cuda zdecydowanie są warte swojej ceny.

gry strategiczne na telefon company of heroes
Company of Heroes

Kompania braci to dobra gra strategiczna na telefon

II wojna światowa to okres w historii, który przez gry strategiczne przeznaczone na konsole i komputery został wyeksploatowany do granic możliwości i pod każdym akceptowalnym kątem. Jedną z serii, które przyczyniły się do szczególnego zrewolucjonizowania gier osadzonych w takich realiach, bez wątpienia było Company of Heroes, świetna gra strategiczna na telefon.

Gra strategiczna na telefon niosła na sztandarach zupełnie nowy model rozgrywki, proklamujący odejście od mozolnego budowania bazy, produkowania jednostek i rzucania ich na pole bitwy. Tytuł ten był niezwykle efektowny pod względem audiowizualnym i oferował graczom skończoną liczbę żołnierzy i maszyn bojowych do wykorzystania, skupiając się przede wszystkim na zapewnieniu optymalnego i odpowiednio zróżnicowanego poziomu wyzwania.

gry strategiczne na telefon company of heroes ios
Company of Heroes na iOS

Ta mobilna gra strategiczna niesie spory powiew nostalgii

Taki model rozgrywki okazał się na tyle udany, że przez ponad dekadę podążały za nim wszystkie inne gry strategiczne na czele z takimi symbolami “starego porządku” jak Warhammer 40,000 czy Command & Conquer. Dzisiaj pierwsze Company of Heroes to świetna gra strategiczna na telefon. Możemy w nie niezwykle wygodnie zagrać na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Ta dobra gra strategiczna na telefon kosztuje niecałe czternaście dolarów, ale zdecydowanie jest warta swojej ceny. Recenzje jednoznacznie wskazują, że jest to konwersja bezbłędna i zadziwiająca pod względem tego, jak przyjazna jest wobec gracza.

gra strategiczna na telefon plague strategie mobilne
Plague Inc – gra strategiczna na telefon

Gry strategiczne na telefon – Symulator pandemii

Patrząc z perspektywy świata w 2021, który z trudem liże rany po pandemii koronawirusa, koncepcja grania w grę, w której wcielamy się w wirusa, którego zadaniem jest unicestwienie ludzkości, brzmi jak nieśmieszny żart. Nie zmienia to jednak faktu, że “Plague Inc.” to niezwykle dobra strategia na telefon, która w dodatku podchodzi doń w sposób przewrotny i nowatorski, dając przy tym wielką satysfakcję.

W “Plague”, dostępnym w Google Play i Apple Store, faktycznie wcielamy się w wirusa, którego możemy dowolnie nazwać, a następnie dobieramy jego cechy i konsekwentnie rozbudowujemy go w taki sposób, by unicestwić jak najwięcej ludzi i uczynić go odpornym na antybiotyki i szczepionki. Choć bez wątpienia brzmi to odrobinę makabrycznie, w praktyce okazuje się źródłem wspaniałej i niebanalnej rozrywki, która przy okazji nauczy nas niejednego na temat wirusów.

fallout shelter
Fallout Shelter

Symulator schronu przeciwatomowego – Fallout Shelter

Fallout Shelter to gra strategiczna na telefon, o którą nikt tak naprawdę nie pytał, a po premierze okazało się, że wszyscy jej bardzo chcieli. Tytuł ten pozostaje jedną z najlepszych gier strategicznych na Android i iOS, ciesząc się przy tym znakomitą renomą produkcji niezwykle charakterystycznej, intuicyjnej i przyjaznej graczom.

Wcielamy się w niej w zarządcę schronu przeciwatomowego, który musi zapewnić swojemu ludowi przetrwanie, a robi to poprzez odpowiedzialne zarządzanie zasobami ludzkimi i konsekwentne rozbudowywanie schronu o kolejne pomieszczenia. Fallout Shelter jest zaskakująco złożone jak na strategie na telefon i zdecydowanie warto jest dać mu szansę, bo budowanie swojego postapokaliptycznego gniazdka naprawdę potrafi wciągnąć.

Mobilne gry strategiczne na telefon zaskakująco dobrze się sprawdzają na dzisiejszych smartfonach z Androidem i iOS. Warto dać im szasnę, bowiem strategie na telefon potrafią przyciągnąć do ekranu na wiele długich godzin, umilając podróż pociągiem lub krótką przejażdżkę tramwajem.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Enlisted [CPP] Many GEOs