Theme Hospital w 2022 dalej wciąga

Zarządzanie szpitalem w Theme Hospital nie zestarzało sie ani trochę
11 kw., 2022

Tytuł od Bullfrog Productions trafi w 1997 roku na rynek dzięki polskiemu wydawcy Cenega S.A. Theme Hospital – pełna humoru gra strategiczna w perspektywie widoku izometrycznego, szybko skradła serca graczy.

Theme Hospital

  • Premiera: 14 maja 1997
  • Producent: Bullfrog Productions
  • Platformy: PC, PS1
theme hospital

Do dnia dzisiejszego sprawia ogromną frajdę i wciąga na długie godziny. Co oferuje ten prześmiewczy tytuł, ukazujący absurdy z życia personelu medycznego i jego oryginalnych klientów?

Trudności związane z prowadzeniem szpitala

W grze Theme Hospital gracz wciela się w postać właściciela szpitala. To właśnie od niego zależy jego rozwój oraz zdrowie i życie przybywających pacjentów. Gra oferuje wiele możliwości, a osiągnięcie sukcesu nie należy do łatwych zadań.

theme hospital pc

Obowiązki gracza nie ograniczają się do inwestowania w sprzęt medyczny i planowania badań naukowych. Żeby wszystko poprawnie funkcjonowało, właściciel szpitala musi również dokładnie ustalić rozkład pomieszczeń, żeby w krytycznych sytuacjach można było szybko działać, a pacjenci muszą przy tym czuć się komfortowo i bezpiecznie.

gra o szpitalu

Oczywiście żaden szpital nie może funkcjonować bez personelu medycznego, a rekrutowanie i szkolenie ludzi również należy do obowiązków gracza. Trzeba nieustannie szukać pracowników na rynku pracy. Każdy z nich ma określone parametry, statystyki, charakter, umiejętności oraz płacę, której będą wymagać. Na domiar wszystkiego trzeba będzie niestrudzenie rozwijać ich możliwości!

theme hospital psx

A przecież to wciąż nie wszystko. Reputacja szpitala będzie wpływać na popularność szpitala, a to z kolei przekłada się na przypływ lub odpływ pacjentów. Do tego wszystkiego dochodzą również wizyty celebrytów, na które trzeba się odpowiednio przygotować, awarie urządzeń, inwazje szczurów czy wizyta Śmierci w czarnym płaszczu i z kosą w ręku… i to wciąż nie jest koniec atrakcji czekających na gracza.

Praca lekarza nie taka poważna

Theme Hospital ukazuje tematykę pracy lekarza oraz funkcjonowanie szpitala w dość prześmiewczy sposób i puszcza przy tym oko do gracza.

theme hospital pc

Theme Hispital opiera się na zwalczaniu oryginalnych chorób wymyślonych przez producentów tytułu, a zachowania personelu medycznego i pacjentów są wyolbrzymieniem panujących stereotypów. Humorystyczny klimat gry został doskonale podkreślony przez przyjemną, utrzymaną w kreskówkowym stylu grafikę.

Theme Hospital w 2022 roku

Wspomniana wyżej grafika nie jest jedyną zaletą Theme Hospital. Tytuł wyróżnia się przyjemną dla ucha oprawą dźwiękową, a misje oraz tryb swobodny rozgrywki umożliwiają długie godziny doskonalej zabawy pełnej szczerego śmiechu

gra o szpitalu

Dodatkowym udogodnieniem Theme Hospital jest możliwość gry multiplayer w sieci lokalnej lub przez Internet. Jednocześnie może się bawić nawet do 4 graczy, co jest gwarancją niezapomnianych przeżyć i początkiem świetnych historii

Oczywiście przez swój specyficzny klimat i lekko ironiczne podejście do tematu, Theme Hospital nie każdemu będzie pasować. Nie mniej jest to tytuł, któremu powinno dać się szansę.

Sprawdź inne stare gry warte uwagi, które opisywaliśmy na GameSouls.pl

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...