Jak używać Ouija Board w Phasmophobia? Jakie pytania zadawać duchowi?

30 lip, 2022

Ouija Board w Phasmophobia to świetny sposób na satysfakcjonującą rozmowę z duchem, pozwalający zdobyć masę informacji o nawiedzającym nas nieszczęśniku. Poniżej znajduje się szczegółowy poradnik, jak działa Ouija Board Phasmophobia i jakie pytania zadawać przez Ouija Board, żeby porozmawiać z duchem.

Jeżeli zdecydujemy się rozmawiać z duchem przez tablicę, możemy uzyskać kilka ciekawych informacji – takich jak wiek ducha oraz liczba dni, jaka upłynęła od dnia jego śmierci. Ouija Board może okazać się pomocna na większych mapach, takich jak Asylum czy Browstone High School – jeżeli uda się nam ją znaleźć – możemy za jej pośrednictwem zapytać ducha, w jakim pomieszczeniu przebywa. Oszczędzi nam to czasu na poszukiwania Ghost Room i sprawi, że będziemy mogli od razu zabrać się za właściwe wykonywanie zadań. A wszyscy wiemy, jak istotne bywa sprawne odnalezienie „pomieszczenia ducha”, zwłaszcza na tak rozległych lokacjach, jak nawiedzone Asylum.

ouija board phasmophobia

Wiemy już, że owa tablica może znacznie urozmaicić rozgrywkę. Odpowiedzmy teraz na pytanie, co to jest Ouija Board w Phasmophobia, by potem przejść do kwestii – jak jej używać. Najprościej rzecz ujmując, to typowa tablica spirytystyczna z literami i wskaźnikiem, za pośrednictwem którego duch może odpowiadać na nasze pytania. Jak działa Ouija Board w Phasmophobia? Generalnie nasza rola sprowadza się do zadania pytania (jakie pytania zadawać duchowi, opowiemy później). Jeżeli dysponujemy sprawnym mikrofonem i poprawnie skonfigurowaliśmy rozpoznawanie mowy, w większości przypadków powinniśmy otrzymać odpowiedź. 

Jak używać Ouija Board Phasmophobia

Każde jej użycie będzie kosztowało nas odrobinę Sanity (wyjątkiem jest rozmowa z duchem typu Demon), dlatego przed skorzystaniem z tablicy upewnijmy się, że nasze Sanity nie jest wyzerowane – wtedy Ouija może nie zadziałać. Gdy jesteśmy już gotowi, kliknięciem myszy aktywujemy tablicę – powinna wtedy się zapalić. Jeśli po kliknięciu litery się rozświetliły, plansza spirytystyczna działa i możemy zadać pytanie. Jeżeli wszystkie techniczne aspekty rozpoznawania mowy działają, wskaźnik powinien się poruszyć, wskazując litery, które ułożą się w wyraz będący odpowiedzią na nasze pytanie. Ale uwaga! – jeżeli po zadaniu pytania tablica zgaśnie – oznacza to, że duch się rozwścieczył, a nasze Sanity zaliczyło znaczny ubytek.

złamana ouija board phasmophobia

W aktualizacji, która ukazała sie pod koniec 2021 roku, Ouija Board Phasmophobia zyskała kilka drobnych modyfikacji. Zmieniono wygląd tablicy – teraz jest nieco jaśniejsza i łatwiej ją zauważyć. Istotną zmianą jest wprowadzenie konieczności pożegnania się z duchem, po zakończeniu rozmowy za pośrednictwem Ouija Board (zwykłe Goodbye załatwia sprawę). Jeżeli tego nie zrobimy, tablica przełamie się, a duch rozpocznie polowanie – ale nieco inne – tzw. Cursed Hunt, który trwa znacznie dłużej, niż zwykły Hunt.

Ouija Board Phasmophobia – jak znaleźć tablicę?

Jeżeli chodzi o lokalizację planszy do rozmowy z duchami, to sprawa nie jest prosta. Miejsce spawnu tablicy spirytystycznej za każdym razem wybierane jest losowo, toteż trudno o jednoznaczne wskazówki odnośnie pomieszczenia, gdzie się znajduje. Zdarzają się sytuacje, że plansza nie pojawi się w ogóle. Generalnie, jeżeli mielibyśmy wskazać bardziej prawdopodobne miejsca, gdzie znajduje się Ouija Board, były by to dalsze miejscówki – piwnica, garaż czy odległy pokój na piętrze. Gdy już odkryjesz, gdzie jest Ouija Board w Phasmophobia, możesz używać ją od razu, bez potrzeby przenoszenia do konkretnego pokoju. 

ouija board jak używać

Jakie pytania zadawać – jak rozmawiać z duchem?

Poniżej przedstawiamy listę przykładowych pytań, jakie możesz zadać duchowi przez tablicę Ouija. Pamiętaj, że nigdy nie ma gwarancji, że duch odpowie ci na nie wszystkie. W przypadku braku odzewu nie zniechęcaj się i próbuj po kilka razy.

Pytania do Ouija Board w Phasmophobia:

 • Where are you?
 • Are you here?
 • Where is your room?
 • Are you close?
 • How long have you been dead?
 • How many years ago did you die?
 • When did you die?
 • How many people are in this room?
 • How many ghosts are in this room?
 • Who died?
 • Are you old?
 • Are you young?
 • Are you upstairs?
 • Are you downstairs?

Ouija Board w Phasmophobia uraczy nas pomocą, kiedy mamy problem ze znalezieniem Ghost Room. Może także znacznie urozmaicić rozgrywkę, bowiem zadawanie pytań duchom i wyciąganie informacji wprost z zaświatów, daje całkiem sporą ilość zabawy. Zachęcamy do eksperymentowania z pytaniami w grze studia Kinetic Games – tylko pamiętaj – nie strać całego Sanity.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs