Kupił NFT tweeta za $2,9 mln, chciał sprzedać za $48 mln – dostał $3600

14 kw., 2022

Sina Estavi to zawodowy „kryptoprzedsiębiorca” i „kryptoinwestor. W zeszłym roku kupił NFT reprezentujący pierwszy tweet Jacka Dorsey’a  – założyciela Twittera.

Ów wirtualny token kosztował go aż 2,9 miliona dolarów, ale od początku był przemyślaną inwestycją – Sina Estavi planował sprzedać tweeta w późniejszym czasie, z gigantycznym przebiciem.

Realizacja genialnego planu inwestycyjnego miała nastąpić w zeszłym tygodniu, dokładnie 9 kwietnia, kiedy to inwestor wystawił NFT pierwszego tweeta Jacka Dorsey’a na sprzedaż, za prawie 50 milionów dolarów. „Przynajmniej 25” miało trafić na cele charytatywne.

Nazwijmy rzeczy po imieniu – prawie 50 milionów dolarów to dość duża cena, za coś, co wszyscy możemy oglądać, kopiować i zapisywać – właściwie za darmo, w zamian oddając tylko kilka sekund naszego czasu. Otwarto aukcję, która miała dopełnić przeznaczenie genialnej „kryptoinwestycji”.

Z pośród garstki pierwszych zainteresowanych, najwyższa oferta wyniosła… 277 dolarów. Później sytuację „poprawiła” nieco wyższa – za 3600 dolarów – ale do 50 milionów, albo nawet do początkowego 2,9 miliona, wciąż daleka droga.

Oto tweet Jacka Dorsey’a – całkowicie za darmo

„Termin, który wyznaczyłem minął, ale jeśli dostanę dobrą ofertę, mogę ją zaakceptować, a może nigdy go nie sprzedam” – powiedział inwestor, pytany przez CoinDesk.

Źródło: Kotaku

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...