Kupił NFT tweeta za $2,9 mln, chciał sprzedać za $48 mln – dostał $3600

30 sie, 2022

Sina Estavi to zawodowy „kryptoprzedsiębiorca” i „kryptoinwestor. W zeszłym roku kupił NFT reprezentujący pierwszy tweet Jacka Dorsey’a  – założyciela Twittera.

Ów wirtualny token kosztował go aż 2,9 miliona dolarów, ale od początku był przemyślaną inwestycją – Sina Estavi planował sprzedać tweeta w późniejszym czasie, z gigantycznym przebiciem.

Realizacja genialnego planu inwestycyjnego miała nastąpić w zeszłym tygodniu, dokładnie 9 kwietnia, kiedy to inwestor wystawił NFT pierwszego tweeta Jacka Dorsey’a na sprzedaż, za prawie 50 milionów dolarów. „Przynajmniej 25” miało trafić na cele charytatywne.

Nazwijmy rzeczy po imieniu – prawie 50 milionów dolarów to dość duża cena, za coś, co wszyscy możemy oglądać, kopiować i zapisywać – właściwie za darmo, w zamian oddając tylko kilka sekund naszego czasu. Otwarto aukcję, która miała dopełnić przeznaczenie genialnej „kryptoinwestycji”.

Z pośród garstki pierwszych zainteresowanych, najwyższa oferta wyniosła… 277 dolarów. Później sytuację „poprawiła” nieco wyższa – za 3600 dolarów – ale do 50 milionów, albo nawet do początkowego 2,9 miliona, wciąż daleka droga.

Oto tweet Jacka Dorsey’a – całkowicie za darmo

„Termin, który wyznaczyłem minął, ale jeśli dostanę dobrą ofertę, mogę ją zaakceptować, a może nigdy go nie sprzedam” – powiedział inwestor, pytany przez CoinDesk.

Źródło: Kotaku

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs