Jak sprawić, by boss w Elden Ring pokonał sam siebie?

Kreatywny ruch pozwala sprawić, że Starscourge Radahn dokona samounicestwienia
11 kw., 2022

Starscourge Radahn to jeden z najtrudniejszych bossów w Elden Ring. Istnieje wiele świetnych strategii, które mają pomóc go pokonać, jednak żadna ze znanych dotychczas, nie była tak skuteczna i kreatywna – jak się okazuje, ów Starscourge Radahn może pokonać sam siebie.

Jeden z graczy Elden Ring o nicku – izuoku, odkrył intrygujący sposób, który pozwala na widowiskowe pokonanie bossa. Może nie jest to sposób w pełni „legalnny” i uczciwy względem gry – wciąż jednak wymaga odrobiny wysiłku. Żeby dana metoda mogła zadziałać, trzeba zbić żywotność bossa do 50% – kiedy zaczyna się druga część pojedynku i Starscourge Radahn zmienia taktykę i zakres ataków w walce z graczem.

Samobójstwo bossa w Elden Ring

Po utraceniu połowy żywotności, wspomniany boss znika wysoko w chmurach, by po chwili powrócić, uderzając w ziemię niczym meteor. Jeżeli stworzymy sprzyjające warunku – ów meteorytowy ruch będzie dla bossa istnym samobójstwem. Jak możemy zobaczyć na powyższym nagraniu, dobrym pomysłem jest podjęcie walki na obrzeżach obszaru przeznaczonego na starcie z bossem.

Po „obiciu” przeciwnika na 50% żywotności, ten wzbije się w powietrze i zniknie w chmurach, by po chwili uderzyć w ziemię. Zanim to zrobi, musimy ustawić się na granicy lądu – dosłownie kilka pikseli od wody. Następnie wystarczy skierować się w stronę szybującego bossa i czekać. Ten, po chwili, spadnie na ziemię – nie trafi jednak z powrotem na arenę walki, a uderzy w wodę – co spowoduje spadek jego żywotności do zera i automatyczne pokonanie bossa.

To jedna z ciekawszych metod na pokonanie bossa w Elden Ring. Kreatywność graczy nie ma granic – jeden z nich przeszedł ostatnią grę FromSoftware w czasie krótszym niż 13 minut.

Źródło: GAMEINFORMER

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...