Jak sprawić, by boss w Elden Ring pokonał sam siebie?

Kreatywny ruch pozwala sprawić, że Starscourge Radahn dokona samounicestwienia
23 lip, 2022

Starscourge Radahn to jeden z najtrudniejszych bossów w Elden Ring. Istnieje wiele świetnych strategii, które mają pomóc go pokonać, jednak żadna ze znanych dotychczas, nie była tak skuteczna i kreatywna – jak się okazuje, ów Starscourge Radahn może pokonać sam siebie.

Jeden z graczy Elden Ring o nicku – izuoku, odkrył intrygujący sposób, który pozwala na widowiskowe pokonanie bossa. Może nie jest to sposób w pełni „legalnny” i uczciwy względem gry – wciąż jednak wymaga odrobiny wysiłku. Żeby dana metoda mogła zadziałać, trzeba zbić żywotność bossa do 50% – kiedy zaczyna się druga część pojedynku i Starscourge Radahn zmienia taktykę i zakres ataków w walce z graczem.

Samobójstwo bossa w Elden Ring

Po utraceniu połowy żywotności, wspomniany boss znika wysoko w chmurach, by po chwili powrócić, uderzając w ziemię niczym meteor. Jeżeli stworzymy sprzyjające warunku – ów meteorytowy ruch będzie dla bossa istnym samobójstwem. Jak możemy zobaczyć na powyższym nagraniu, dobrym pomysłem jest podjęcie walki na obrzeżach obszaru przeznaczonego na starcie z bossem.

Po „obiciu” przeciwnika na 50% żywotności, ten wzbije się w powietrze i zniknie w chmurach, by po chwili uderzyć w ziemię. Zanim to zrobi, musimy ustawić się na granicy lądu – dosłownie kilka pikseli od wody. Następnie wystarczy skierować się w stronę szybującego bossa i czekać. Ten, po chwili, spadnie na ziemię – nie trafi jednak z powrotem na arenę walki, a uderzy w wodę – co spowoduje spadek jego żywotności do zera i automatyczne pokonanie bossa.

To jedna z ciekawszych metod na pokonanie bossa w Elden Ring. Kreatywność graczy nie ma granic – jeden z nich przeszedł ostatnią grę FromSoftware w czasie krótszym niż 13 minut.

Źródło: GAMEINFORMER

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs