Speedrunner skończył Elden Ring w 12 minut i 32 sekundy

Zipping umożliwił ukończenie gry w wyjątkowo niskim czasie
10 mar, 2023

W ubiegłą sobotę, Youtuber i speedrunner MitChriz przeszedł Elden Ring jedynie w 12 minut i 32 sekundy. To prawdopodobnie najlepszy wynik z całej kategorii speedrunów „any% unrestricted”.

Jak możemy się domyślać, wykręcenie tak oszałamiającego czasu nie odbywało się w pełni z „zasadami” gry i wymagało udania się do kilku trików. MitChriz skorzystał ze speedrunnerskiej techniki z gry Elden Ring, enigmatycznie zwanej „zipping”. Pozwala ona na błyskawiczne teleportowanie się po świecie gry i zaoszczędzenie ogromnych ilości czasu – w porównaniu z sytuacją, gdy wszędzie musimy biegać czy korzystać z konia.

Zipping w Elden Ring

Dzięki tej technice, speedrunner mógł ominąć obszar Limgrave w Elden Ring i przeskoczyć wprost do rejonu Liurnia, gdzie znajduje się brama do finalnej lokacji gry. Zipping umożliwił speedrunnerowi ominięcie wszystkich, pośrednich bossów i błyskawiczne przejście do ostatniego. Nie doszło jednak do walki – MitChriz za pomocą tej samej techniki przeskoczył walkę z przeciwnikiem. Dzięki takiej strategii, ukończył grę poniżej 13 minut.

Czym jest zipping? To speedrunnerska technika do gry Elden Ring, która wykorzystuje pewien glitch – dokładne wyjaśnienie znajdziecie – TUTAJ. Zipping jest wykorzystywany przez speerunnerów, w kategorii any% unrestricted. Ów kategoria pozwala na ominięcie niemal wszystkich osiągnięć i zadań, jakie stawia przed nami gra – ważne jest tylko jak najszybsze dotarcie do napisów końcowych.

Jak widać speedrunnerzy nigdy nie przestaną zaskakiwać – teraz czekamy na ukończenie Elden Ring w czasie niższym niż 5 minut.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs