Speedrunner skończył Elden Ring w 12 minut i 32 sekundy

Zipping umożliwił ukończenie gry w wyjątkowo niskim czasie
11 kw., 2022

W ubiegłą sobotę, Youtuber i speedrunner MitChriz przeszedł Elden Ring jedynie w 12 minut i 32 sekundy. To prawdopodobnie najlepszy wynik z całej kategorii speedrunów „any% unrestricted”.

Jak możemy się domyślać, wykręcenie tak oszałamiającego czasu nie odbywało się w pełni z „zasadami” gry i wymagało udania się do kilku trików. MitChriz skorzystał ze speedrunnerskiej techniki z gry Elden Ring, enigmatycznie zwanej „zipping”. Pozwala ona na błyskawiczne teleportowanie się po świecie gry i zaoszczędzenie ogromnych ilości czasu – w porównaniu z sytuacją, gdy wszędzie musimy biegać czy korzystać z konia.

Zipping w Elden Ring

Dzięki tej technice, speedrunner mógł ominąć obszar Limgrave w Elden Ring i przeskoczyć wprost do rejonu Liurnia, gdzie znajduje się brama do finalnej lokacji gry. Zipping umożliwił speedrunnerowi ominięcie wszystkich, pośrednich bossów i błyskawiczne przejście do ostatniego. Nie doszło jednak do walki – MitChriz za pomocą tej samej techniki przeskoczył walkę z przeciwnikiem. Dzięki takiej strategii, ukończył grę poniżej 13 minut.

Czym jest zipping? To speedrunnerska technika do gry Elden Ring, która wykorzystuje pewien glitch – dokładne wyjaśnienie znajdziecie – TUTAJ. Zipping jest wykorzystywany przez speerunnerów, w kategorii any% unrestricted. Ów kategoria pozwala na ominięcie niemal wszystkich osiągnięć i zadań, jakie stawia przed nami gra – ważne jest tylko jak najszybsze dotarcie do napisów końcowych.

Jak widać speedrunnerzy nigdy nie przestaną zaskakiwać – teraz czekamy na ukończenie Elden Ring w czasie niższym niż 5 minut.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...