Dlaczego GTA Online nie działa – możliwe rozwiązania problemu

Rozwiązujemy problemy z działaniem Grand Theft Auto Online
12 kw., 2022

Dlaczego GTA Online nie działa – problemy z działaniem gry od Rockstar nie należą do rzadkości. W poniższym poradniku sprawdzimy wszystkie możliwe przyczyny wspomnianego problemu i podpowiemy co można zrobić, gdy GTA Online nie działa.

Grand Theft Auto Online należy do tych bardziej awaryjnych gier wieloosobowych. Popularnym problemem był niezwykle długi czas ładowania się gry, w wersji na komputery osobiste, który opisujemy w tym poradniku. Wielu graczy mierzy się z problemami z GTA Online – jednym z nich jest niemożność wejścia do rozgrywki, która może występować już na samym etapie uruchamiania GTA Online, lub w momencie łączenia się z grą wieloosobową (tzw. Endless Skycam, kiedy gra zatrzymuje się z kamerą w chmurach).

czemu gta online nie dziala

Dlaczego GTA Online nie działa – możliwe przyczyny i rozwiązania

Jeżeli GTA Online przestaje działać w momencie łączenia się z grą wieloosobową i występuje tzw. Endless Skycam, rozwiązanie problemu znajdziemy w Menedżerze zadań systemu Windows. Należy wejść w Menedżer zadań, następnie otworzyć zakładkę „Wydajność”. Z danej zakładki otwieramy „Monitor zasobów”. W monitorze zasobów odnajdujemy GTA Online i wstrzymujemy proces na 15 sekund. Po upłynięciu wspomnianego czasu wznawiamy proces i przechodzimy do gry – problem powinien zostać rozwiązany.

gta online nie dziala

Jeżeli gra przestaje działać w innym momencie uruchamiania, odpowiedź na pytanie dlaczego gta online nie działa, leży gdzie indziej – być może poza naszym systemem operacyjnym. Jeżeli gra nie przechodzi do trybu online lub widnieje ciągła informacja o niedostępności usług RGSC, należy sprawdzić status usług Rockstar Games. Możemy to sprawdzić na oficjalnej stronie Rockstar – Rockstar Games Customer Support lub skorzystać z Down Detector. Co prawda gra działa w systemie P2P, ale serwery Rockstar wciąż są potrzebne do łączenia graczy ze sobą.

Usterka procesu może być przyczyną problemów

Kolejnym rozwiązaniem problemu GTA Online nie działa, może być usterka procesu związanego z grą. Należy zamknąć grę, a następnie otworzyć Menedżer zadań. Na liście procesów odnajdujemy GTA Online i zatrzymujemy proces. Uruchamiamy grę ponownie i sprawdzamy czy problem został rozwiązany.

dlaczego gta online nie dziala

Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie położyło kres problemowi z GTA Online, które nie działa, może pomóc stary, dobry restart. Najpierw routera – a jeśli to nie pomoże – komputera. Jest prawie pewne, że wyłączenie i włączenie komputera i routera rozwiąże problem – GTA Online nie działa.

Dlaczego wywala mnie z GTA Online?

Jeżeli twoim problemem jest wywalanie GTA Online do pulpitu w losowych momentach rozgrywki, rozwiązanie jest nieco prostsze niż w przypadku powyższych problemów. Jeżeli zastanawiasz się dlaczego wywala mnie z GTA Online – w pierwszej kolejności powinieneś sprawdzić aktualność swoich sterowników od karty graficznej i – w razie potrzeby – dokonać aktualizacji.

gta nie włącza się

Jeżeli sterowniki są aktualne, a GTA Online crashuje – spróbuj zmniejszyć jakość grafiki. Stopniowo zmniejszaj rozdzielczość i ustawienia poszczególnych detali. Jeżeli i to nic nie da, sprawdź temperatury podzespołów komputera i upewnij się, że nie dochodzi do przegrzewania procesora CPU lub GPU. Możesz to zrobić m.in. za pomocą programu HWMonitor.

W powyższym poradniku „przerobiliśmy” wszystkie możliwe przyczyny problemu – GTA Online nie działa. Jeżeli zastanawiałeś się „dlaczego wywala mnie z gta online”, po przejściu wspomnianych wyżej działań, powinieneś pozbyć się problemów z działaniem Grand Theft Auto 5. Jeżeli jednak nasz poradnik Ci nie pomógł, opisz swój problem w komentarzu – pomożemy.

Sprawdź nasze inne poradniki oraz jak zarobić w GTA Online.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...