Dlaczego Genshin Impact nie chce się włączyć? Czemu nie działa?

18 mar, 2021

Czemu Genshin Impact nie działa? – takie i podobne pytania zasypują fora internetowe związane z grą studia miHoYo. Wielu graczy napotyka na problemy podczas próby wejścia do rozgrywki. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, dlaczego Genshin Impact nie chce się włączyć – i podpowiemy, co można zrobić, żeby poradzić sobie z problemem.

Gra studia miHoYo to stosunkowo młody tytuł, który wciąż cierpi na wiele dolegliwości wieku dziecięcego. Wliczają się w to także różnie niedoróbki techniczne, które uniemożliwiają uruchomienie gry na niektórych komputerach. Nie bójcie się, w poniższym poradniku wyjaśnimy, co można zrobić, gdy Genshin Impact nie działa. Podsuniemy kilka sprawdzonych rozwiązań, które pomogą każdemu, kto nie może uruchomić gry.

genshin impact nie dziala

Genshin Impact nie chce się włączyć? – brak paczek Visual C++ może być winowajcą

Niektórzy gracze, podczas próby uruchomienia gry, napotykają na problem „0xc000007b”, lub informację o braku pliku „MSVCP140.dll”. Jest to powodowane brakiem paczek Microsoft Visual C++ redistributable 2013. Żeby rozwiązać dany problem, konieczna jest instalacja danego pakietu, który można pobrać ze strony Microsoft – https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784.

Następnie, by upewnić się, że problem nie powróci, należy zainstalować podobną paczkę, ale dla roku 2015. Microsoft Visual C++ redistributable for Visual Studio 2015 możesz znaleźć tutaj – https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145. Po pobraniu i zainstalowaniu powyższych plików, powinieneś móc cieszyć się rozgrywką i nie będziesz się już zastanawiał – „dlaczego Genshin Impact mi nie działa”. Jeżeli jednak gra dalej się nie uruchamia, sprawdź poniższe rozwiązania, opisane w dalszej części poradnika.

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej i uruchom grę jako administrator

Rozwiązanie bardzo trywialne, ale bardzo często pomocne. Jeżeli gra nie chce się włączyć, spróbuj uruchomić ją jako administrator. Jeżeli i to nie pomoże, upewnij się, że sterowniki do twojej karty graficznej są zaktualizowane do najnowszej wersji. Wielu graczy zapomina o regularnym aktualizowaniu sterowników do GPU, a nieaktualne wydania oprogramowania mogą być powodem nieprawidłowego działania wielu gier. W tym tej, od studia miHoYo.

VPN także może powodować problem z uruchomieniem Genshin Impact. Jeżeli korzystasz z wirtualnej sieci prywatnej, przed próbą włączenia gry, wyłącz połączenie za pośrednictwem VPN. W niektórych przypadkach VPN uniemożliwia właściwe połączenie z serwerami miHoYo – które jest niezbędne do rozpoczęcia rozgrywki.

Genshin Impact nie działa – Jeśli gra wiesza się na ekranie ładowania, na to także jest rozwiązanie

Jeżeli trudności z wejściem do rozgrywki, rozpoczynają się na ekranie ładowania, konieczne będzie podjęcie innych kroków. Przejdź do – C:Usersnazwa_użytkownikaAppDataLocalLowmiHoYo – i usuń folder o nazwie Genshin Impact. Jeżeli nie widzisz folderu AppData, musisz włączyć wyświetlanie ukrytych plików i folderów, w panelu sterowania.

Następnie użyj kombinacji klawiszy – Windows+R – i w polu tekstowym wpisz regedit. Wciśnij ENTER. Otworzy się edytor rejestru. W lewym panelu przejdź do ścieżki – ComputerHKEY_CURRENT_USERSOFTWARE. Prawym przyciskiem myszy kliknij na miHoYo i usuń daną pozycję. Po wyjściu z edytora rejestru powinieneś móc wejść do gry i cieszyć się rozgrywką. Jednak jeżeli wciąż Genshin Impact nie chce się włączyć, sprawdź nasze poniższe rozwiązania.

genshin impact czemu nie dziala wymagania

Antywirus i DIRECTX powodują problemy z uruchomieniem gry

Żeby rozwiązać problem z uruchomieniem, który jest powodowany przez nieprawidłowości DIRECTX, wykonaj kroki opisane w poradniku poniżej. Kliknij prawym przyciskiem na skrót gry Genshin Impact i z menu kontekstowego wybierz – Otwórz lokalizację pliku. Następnie, przejdź do folderu DXSETUP i uruchom plik DXSETUP.exe – po zainstalowaniu, spróbuj uruchomić Genshin Impact. Dodatkowo, dobrym pomysłem będzie dodanie gry do whitelisty twojego programu antywirusowego, lub czasowe wyłączenie ochrony na czas rozgrywki. Antywirus także może powodować problemy z uruchomieniem Genshin Impact.

Wymagania sprzętowe Genshin Impact

Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiązuje twojego problemu i wciąż zastanawiasz się – dlaczego Genshin Impact nie chce się włączyć, sprawdź wymagania sprzętowe gry. Być może Twój komputer wypada poza minimalne wymagania – i to jest przyczyną problemów z rozgrywką. Dla pewności, wymagania Genshin Impact zamieszczamy poniżej:

  • Procesor: Intel Core i5.
  • Pamięć RAM: 8 GB.
  • Karta graficzna: GeForce GT 1030 2 GB lub mocniejsza.
  • Minimalne miejsce na dysku: 30 GB.
  • System Windows 7/8.1/10.

Jeżeli Twój komputer mieści się w minimalnych wymaganiach sprzętowych Genshin Impact, po sprawdzeniu powyższych rozwiązań powinieneś móc cieszyć się rozgrywką w malowniczym świecie przygotowanym przez studio miHoYo. Nie zapomnij sprawdzić naszych innych poradników o grze Genshin Impact.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...