Zjawa DBD – Rin Yamaoka (The Spirit)

30 sie, 2021

Dead By Daylight może się pochwalić bogatym wachlarzem zabójców, zróżnicowanych pod względem oferowanego uzbrojenia oraz stopniem umiejętności wymaganych do sprawnej ich obsługi. Zjawa w DBD (The Spirit) należy do tej grupy zabójców, która jest nieco trudniejsza do opanowania.

Zjawa w Dead By Daylight to jeden z najbardziej niebezpiecznych zabójców w grze. The Spirit może siać prawdziwe spustoszenie w szeregach ocalałych, jeśli w pełni wykorzysta potencjał swoich umiejętności. Mocniejsze strony Zjawy w DBD, to szybka prędkość poruszania się, która pościgi za Ocalałymi czyni nieco łatwiejszymi. Przydatna jest także możliwość czasowego przenoszenia się do świata duchów, co pozwala sprawne i niezauważone przemieszczanie się po mapie.

spirit dead by daylight

Zjawa w Dead By Daylight – Perki

Zjawa trafiła do DBD wraz z aktualizacją CHAPTER IX: Shattered Bloodlines. Jak reszta zabójców, posiada 3 unikalne perki. Są to:

  • Duchowa furia: Po zniszczeniu 4/3/2 palet, kolejna paleta zostanie zniszczona automatycznie, nadal jednak nasza Zjawa będzie cierpieć na chwilowy efekt ogłuszenia.
  • Klątwa Nawiedzona Ziemia: Na mapie pojawiają się dwa totemy pułapki, gdy któryś z Ocalałych zniszczy jeden z owych totemów, wszyscy Ocalali doświadczą efektu Narażenia, który trwa przez 40/50/60 sekund.
  • Uraza: Jeden Ocalały staje się naszą obsesją. Z każdym naprawionym generatorem – nasza aura zostaje ujawniona dla Ocalałych przez 5/4/3 sekundy i dostrzegamy aury wszystkich Ocalałych przez 3 sekundy. Gdy zostaną naprawione wszystkie generatory, Obsesja przeradza się w efekt narażenia i nasza Zjawa ma możliwość zabicia danego ocalałego.

The Spirit DBD – jaka moc specjalna?

Poza unikalnymi perkami, jak każdy Zabójca w DBD, Zjawa (The Spirit) posiada charakterystyczną broń główną (Postrzępiona Katana) i moc specjalną. Moc Zjawy – czyli Opętanie Yamaoki, pozwala chwilowo zwiększyć prędkość poruszania się. The Spirit przechodzi do metafizycznej warstwy świata, zamiast jej ciała widoczna jest jedynie iluzja, sam zabójca także nie jest w stanie widzieć Ocalałych – widoczne jednak pozostają plamy krwi i ślady sprintu. Chwilę po wyjściu ze świata duchów, Spirit wciąż dysponuje zwiększoną prędkością poruszania się.

Zjawa w Dead By Daylight to bardzo mocny zabójca, jednak do poprawnego opanowania jego wachlarza umiejętności i perków, trzeba poświęcić chwilę. Sprawdź inne poradniki od GameSouls.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...