Zjawa DBD – Rin Yamaoka (The Spirit)

30 sierpnia, 2021

zjawa dbd

Dead By Daylight może się pochwalić bogatym wachlarzem zabójców, zróżnicowanych pod względem oferowanego uzbrojenia oraz stopniem umiejętności wymaganych do sprawnej ich obsługi. Zjawa w DBD (The Spirit) należy do tej grupy zabójców, która jest nieco trudniejsza do opanowania.

Zjawa w Dead By Daylight to jeden z najbardziej niebezpiecznych zabójców w grze. The Spirit może siać prawdziwe spustoszenie w szeregach ocalałych, jeśli w pełni wykorzysta potencjał swoich umiejętności. Mocniejsze strony Zjawy w DBD, to szybka prędkość poruszania się, która pościgi za Ocalałymi czyni nieco łatwiejszymi. Przydatna jest także możliwość czasowego przenoszenia się do świata duchów, co pozwala sprawne i niezauważone przemieszczanie się po mapie.

spirit dead by daylight

Zjawa w Dead By Daylight – Perki

Zjawa trafiła do DBD wraz z aktualizacją CHAPTER IX: Shattered Bloodlines. Jak reszta zabójców, posiada 3 unikalne perki. Są to:

  • Duchowa furia: Po zniszczeniu 4/3/2 palet, kolejna paleta zostanie zniszczona automatycznie, nadal jednak nasza Zjawa będzie cierpieć na chwilowy efekt ogłuszenia.
  • Klątwa Nawiedzona Ziemia: Na mapie pojawiają się dwa totemy pułapki, gdy któryś z Ocalałych zniszczy jeden z owych totemów, wszyscy Ocalali doświadczą efektu Narażenia, który trwa przez 40/50/60 sekund.
  • Uraza: Jeden Ocalały staje się naszą obsesją. Z każdym naprawionym generatorem – nasza aura zostaje ujawniona dla Ocalałych przez 5/4/3 sekundy i dostrzegamy aury wszystkich Ocalałych przez 3 sekundy. Gdy zostaną naprawione wszystkie generatory, Obsesja przeradza się w efekt narażenia i nasza Zjawa ma możliwość zabicia danego ocalałego.

The Spirit DBD – jaka moc specjalna?

Poza unikalnymi perkami, jak każdy Zabójca w DBD, Zjawa (The Spirit) posiada charakterystyczną broń główną (Postrzępiona Katana) i moc specjalną. Moc Zjawy – czyli Opętanie Yamaoki, pozwala chwilowo zwiększyć prędkość poruszania się. The Spirit przechodzi do metafizycznej warstwy świata, zamiast jej ciała widoczna jest jedynie iluzja, sam zabójca także nie jest w stanie widzieć Ocalałych – widoczne jednak pozostają plamy krwi i ślady sprintu. Chwilę po wyjściu ze świata duchów, Spirit wciąż dysponuje zwiększoną prędkością poruszania się.

Zjawa w Dead By Daylight to bardzo mocny zabójca, jednak do poprawnego opanowania jego wachlarza umiejętności i perków, trzeba poświęcić chwilę. Sprawdź inne poradniki od GameSouls.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności. Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne...