Wszystko co musisz wiedzieć o najważniejszych bohaterach w League of Legends

15 lis, 2021

League of Legend to gra strategiczna, która liczy już ponad 10 lat. Do dziś odbywają się światowe turnieje, w których udział biorą najlepsi z najlepszych. Można więc śmiało stwierdzić, że zyskała ona dużą popularność i do dziś wielu graczy chętnie spędza z nią wolne chwile.

Oprócz nich w grze, z roku na rok zaczyna przybywać „świeżaków”, którzy nie do końca poznali jeszcze jej podstawy. Są też tacy , dla których ważne będzie zrozumienie gry, wyłącznie dla celów rozrywkowych, aby wiedzieć na czym polegają zacięte rozgrywki. Niezależnie od tego, w jakich sposób wykorzystasz tą wiedze, my postaramy się ją nieco Ci przybliżyć. Co trzeba wiedzieć, aby móc ekscytować się razem z resztą tłumu? Czym jest popularna gra LOL i na czym w zasadzie polega?

Geneza League od Legends

W zasadzie sama gra nie posiada żadnych specjalistycznych założeń. Zazwyczaj mecze emitowane na światowe skale polegają na konkurencji dwóch, pięcioosobowych drużyn, których celem jest zniszczenia bazy przeciwnika. W LOL’u z pewnością spotkamy się z wieloma nieznanymi nam dotąd określeniami, jak wspomniana wcześniej baza, czyli Nexus. Każda z nich położona jest na przeciwległym końcu mapy, a zadaniem każdej z drużyn jest przejście złowrogich Wież i Minionów, czyli niezależnie sterowanych postaci, które atakują naszą drużynę. Poza wieloma przeciwnościami natrafić możemy także na Inhibitory, czyli budynki wrogiej drużyny, których zniszczenie wzbogaci naszą grupę Minionów. Za każdy Objective, czyli zniszczenie wrogiej armii i budynków, wygrani gracze otrzymują doświadczenia oraz złoto. Mogą je wykorzystać do ulepszania przedmiotów, które w konsekwencji zwiększają siłę postaci. Doświadczenie natomiast, podnosi poziomy bohaterów i odblokowuje kolejne ulepszenia umiejętności.

Jak poruszać się po mapie?

Cała rozgrywka odbywa się na specjalnej mapie – arenie, to tutaj rozpoczyna się zacięty pojedynek obu drużyn. Mapa podzielona jest na trzy strefy, które wybiegają z bazy drużyn. Wydzielić można arenę Top Lane (TOP), Middle Lane (MID) oraz Bottom Lane (BOT). Z góry przyjęło się, że na górna i środkową alejkę udaje się jeden zawodnik, na Top’ie stoi Toplaner, a na Mid’zie Midlaner, reszta z nich przyjmuje rolę AD Caryy oraz Supporta, a piąty z nich pozostaje w dżungli (Jungler).

Najważniejsze postacie w grze

Przed rozpoczęciem rozgrywki każdy zawodnik musi pickować wybraną postać, czyli w tłumaczeniu wybrać tą, którą będzie grał przez cały czas. Dobór odpowiednich postaci, czasem może dać któreś z drużyn drobną przewagę. Na wyższym poziomie niż początkowych bohaterów dobiera się głównie przez wgląd na to jaką pozycję przybiorą. Oczywiście, w niektórych przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć pozycji oponenta, dlatego kontratak nie do końca się sprawdzi. O grywalności postaci decydują dwa czynniki. Należą do nich przelicznik statystyk oraz posiadane umiejętności. Supporty to ta grupa, która swoimi umiejętnościami wspiera drużynę, jungler musi odpierać ataki potworów, a midlaner dobrze, gdyby był odporny na obrażenia, gdyż jest na pierwszej linii frontu. Podczas tworzenia drużyny powinniśmy unikać sytuacji, w której to każdy z bohaterów ma ten sam rodzaj obrażeń. W takiej sytuacji oponenci mają znacznie ułatwione zadania i bardzo szybko pozbędą się nas z rozgrywki.

Najważniejsze postacie w League of Legends

Nie ma jednej najważniejszej postaci w LOL’u, musimy pamiętać, że jest to gra drużynowa więc łączymy swoje siły. Istnieją jednak najchętniej wybierani bohaterowie, którzy w głównej mierze dobierani są pod określona pozycję. Na środkowej alei bardzo często możemy zauważyć Annie i Ahri. Posiadają one magiczne obrażenia, dzięki którym swobodnie będą mogły pokonać zabójców i magów. W roli prowadzącego spełni się Miss Fortune oraz Ashe, które posiadają umiejętności spowolnienia, dzięki którym spowolnią i skontrolują nadchodzący szturm. Jako Supporta polecamy wybrać Sona bądź Janna, ich umiejętność uzdrawiania oraz opanowania ataków. W dżungli warto zaopatrzyć się w Amumu, wytrzymały i szybki bez problemu poradzi sobie z wrogami. Na koniec aleja solowa, w której Garen okaże się być niezbędny. Wszystkie skile, jakie posiada są ofensywne, a charakteryzuje go wytrzymałość i umiejętność zadawania wysokich obrażeń. Bardzo ważną postacią jest również strzelec płci żeńskiej – Tristana w grze LOL jako dumna kanonierka. 

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...