Tunneling DBD – co to jest? Co należy wiedzieć?

5 paź, 2021

Grając w Dead By Daylight, zarówno Ocaleni, jak i Zabójcą, mogą korzystać z różnych taktyk, które dają przewagę w określonych sytuacjach. Tunneling w DBD to jedna z takich strategii. W poniższym poradniku wyjaśniamy czym jest tunelling w Dead By Daylight i jak można się przed nim bronić.

W zależności od dostępnych perków, posiadanych przedmiotów, czy obecnych w grze Offeringów, poszczególni gracze – zarówno po stronie Ocalałych, jak i Zabójcy – zależnie od tego, którą postacią akurat grają, w celu uzyskania przewagi w danych momentach rozgrywki, mogą stosować różne mniej lub bardziej powszechne strategie, jak Np. loopowanie Killera czy Tunneling. W poniższym poradniku skupiamy się na tej drugiej metodzie i objaśniamy, jak można się przed nią obronić.

dead by daylight

Czym jest Tunneling w DBD?

Co to jest Tunneling w DBD? To jedna ze strategii gry Zabójcą. Polega on na tym, że przez cały czas trwania danego meczu, Killer całą swoją uwagę skupia na tylko jednym Ocalałym, całkowicie ignorując resztę graczy. Zabójca, który stosuje Tunneling w DBD, ściga tylko jednego gracza – tylko jego rani i tylko jego wiesza na haki, aż do momentu złożenia w ofierze dla The Entity. To skuteczna metoda, gdy Zabójcy zależy na zabezpieczeniu chociaż jednego zabójstwa.

Sposób ten jest jednak dość ryzykowny i mało skuteczny, gdy spojrzymy na niego w ogólnym rozrachunku. „Tunnelując” jednego ocalałego, mamy prawie 100% szans, że uda się nam go zabić. Tracimy jednak dużo cennego czasu, kiedy reszta drużyny ocalałych może spokojnie skupić się na naprawie generatorów i otwarciu bramy. Tunneling DBD może skończyć się także całkowitą klęską, jeśli stracimy feralnego ocalałego z pola widzenia, a nieudolne poszukiwania nie przyniosą oczekiwanego efektu. Dlatego nie polecamy tej metody.

tunneling dead by daylight

Jak bronić się przed Tunnelingiem, jeśli to my jesteśmy Ocalałym ściganym przez Zabójcę? Dobrym rozwiązaniem jest loopowanie killera wokół palety, a następnie zrzucenie jej odpowiednim momencie. Ogłuszy to Zabójcę i da nam kilka sekund przewagi w ucieczce. Dobre jest także korzystanie z możliwości sabotażu haków Zabójcy, gdyż daje to szansę na skuteczne wyszamotanie się z uścisku zabójcy. Przydać się może też perk Laurie Strode – Decisive Strike, ale trudno jest wcześniej zaplanować, że akurat w danej sesji będziemy ofiarą Tunnelowania.

Mamy nadzieję, że jasno wyjaśniliśmy, co to jest Tunneling w DBD, oraz dlaczego nie warto korzystać z tego sposobu. Raczej nie da nam on okazji na wygraną. Sprawdź nasze inne poradniki do Dead By Daylight.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...