Trauma Team – komiks w świecie Cyberpunk 2077

1 lut, 2021

Trauma Team to krótki cykl komiksów, których akcja odbywa się w uniwersum Cyberpunk 2077. Komiksy ukazały się 9 września 2020 roku – czyli przed właściwą premierą samej gry. Tafił do nas komplet 4 zeszytów; dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy komiks Trauma Team Cyberpunk ma szansę stać się czymś więcej, niż tylko gadżetem reklamującym grę studia CD Projekt.

trauma team cyberpunk komiks

Fabuła komiksu Trauma Team Cyberpunk 2077 skupia się na postaci Nadii – członkini jednego z oddziałów Trauma Team International. Nadia ostatnią służbę zakończyła w dosyć mało sprzyjających okolicznościach – co prawda uratowała klienta, jednak przy okazji była świadkiem śmierci wszystkich pozostałych członków swojego zespołu ratunkowego. Właściwa historia Trauma Team Cyberpunk 2077 rozpoczyna się w momencie, w którym nasza sanitariuszka powraca do służby po przymusowym „urlopie”, jaki musiała odbyć by psychicznie pozbierać się po traumatycznych przeżyciach.

Żeby w pełni zrozumieć o co chodzi w komiksach CD Projekt, musimy wiedzieć, co to jest Trauma Team International

Trauma Team International to prywatna firma świadcząca usługi pomocy medycznej, w tym pogotowia ratunkowego i wsparcia paramedycznego. Korporacja dysponuje gigantyczną liczbą zaawansowanych ambulansów, które są w stanie dostać się do poszkodowanego w ciągu siedmiu minut – i to bez względu na okoliczności lub miejsce, w którym znajduje się klient potrzebujący pomocy. Każdy ambulans obsadzony jest wyspecjalizowanym zespołem składającym się z medyków i grupy szturmowej.

trauma team cyberpunk 2077

Cykl komiksów CD Projekt składa się jedynie z czterech krótkich części, toteż w kwestii fabuły nie ma zbytniego pola do opisów – żeby przypadkiem czegoś nie zdradzić. Nie będzie jednak dużym spoilerem, jeśli powiem, że Nadia nie do końca pozbierała się po ostatnich przeżyciach. W komiksie Trauma Team Cyberpunk 2077 mamy okazję obserwować jej chwiejny powrót do służby, który jest tym bardziej utrudniony, bo klient potrzebujący pomocy, to osoba odpowiedzialna za zabicie członków poprzedniego oddziału Nadii.

Komiks Trauma Team Cyberpunk 2077 to dobrze skrojona historia

Na szczęście, komiks CD Projekt w opowiadanej historii zawiera o wiele więcej niż problem okaleczonej psychicznie sanitariuszki, która musi zmierzyć się z największymi lękami. To dobry wstęp do świata wykreowanego przez CD Projekt – są bezwzględne korporacje, przerażające nierówności społeczne i  krwiożerczy kapitalizm, w którym klient ma zawsze rację – bez względu na okoliczności. To wszystko jest okraszone całkiem przyzwoitą porcją obrazków i dynamicznych dialogów.

trauma team

Nie jestem ekspertem, ani od komiksów, ani od rysunkowej kreski – więc oszczędzę sobie szczegółowej oceny rysunków jakie są nam serwowane w komiksie. Jak prezentują się grafiki – widzicie na załączonych obrazkach. Powiem tylko, że generalnie wszystko spina się w spójną całość – historii kruchych ludzi zanurzonych w bezwzględnym świecie rządzonym przez tych, którzy mają pieniądze. Dodatkowego uroku dodaje genialna, krwawa posoka – taka w klimacie Tarantino – która genialnie prezentuje się na poszczególnych rysunkach.

Komiks Trauma Team Cyberpunk 2077 to solidna porcja cyberpunkowego klimatu. Strasznie krótka – bo całość można przejrzeć w niecałą godzinę – jednak bardzo satysfakcjonująca. Jeżeli będziecie mieli okazję dostać w swoje ręce komiks Trauma Team – bierzcie bez wahania.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...