Tanie tablety dla grafików. Czy warto oszczędzić na zakupie urządzenia?

14 kw., 2022

Jako że na tabletach graficznych pracuje stosunkowo nieduża grupa użytkowników komputerów, nie każdy z nas wie, do czego służą te akcesoria i jakie są ich najważniejsze parametry. Przygotowaliśmy więc krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jaki tablet graficzny wybrać i kiedy urządzenie tego typu będzie najbardziej przydatne. 

Tablety graficzne – dla kogo? Duże ułatwienie w korzystaniu z programów do obróbki zdjęć i grafiki

Na pracę z tabletem graficznym najczęściej decydują się specjaliści – od tych zajmujących się grafiką cyfrową i innymi gatunkami sztuki po osoby zarabiające retuszem i obróbką zdjęć. Najprostsze tablety nie są jednak drogie – dlatego bez problemów mogą korzystać z nich również nieprofesjonalni użytkownicy. Znacznie ułatwiają one korzystanie z programów graficznych, pozwalając tworzyć odręczne rysunki i w czasie rzeczywistym przenosić je na ekran komputerów. 

Jak działa tablet graficzny? Który będzie lepszy – bezprzewodowy tablet graficzny czy przewody, tradycyjny tablet graficzny?

Na rynku dostępne są najróżniejsze rodzaje tabletów graficznych. Jednym z najważniejszych sposobów podziału tych urządzeń jest tryb pracy – na tablecie graficznym możemy pracować przewodowo lub bezprzewodowo (wykorzystując np. połączenie Bluetooth). To pierwsze rozwiązanie jest tańsze i nieco prostsze w obsłudze. Na bezprzewodowy tablet dla grafika warto zaś zdecydować się ze względu na wygodę i możliwość uniknięcia plątaniny kabli.

Jak wybrać najlepszy tablet graficzny? Powierzchnia robocza, programowalne przyciski i współpraca z różnymi systemami operacyjnymi

Poszczególne modele tabletów graficznych różnią się między sobą również parametrami i dostępnymi funkcjami. Co powinien oferować 

dobry tablet graficzny? Na pewno ważne jest to, czy tablet wyposażono w programowalne przyciski ułatwiające obsługę programów graficznych. Ważna jest też możliwość korzystania z tabletu we współpracy z różnymi systemami (Windows, Linux i MacOS) oraz wielkość powierzchni roboczej. 

Tanie tablety dla grafików – czy warto je kupować? Który model tabletu graficznego będzie najlepszym rozwiązaniem?

Ważną różnicą między różnymi dostępnymi na rynku tabletami jest też z pewnością cena. Jako że dość łatwo możemy znaleźć dobry tani tablet graficzny, jeśli szukamy urządzenia do nieprofesjonalnych zastosowań, nie musimy przepłacać. Jeżeli jednak tablet potrzebny jest nam do zaawansowanych zastosowań, warto rozejrzeć się za droższym, oferującym więcej funkcjonalności modelem. W jego znalezieniu pomocny okaże się ranking tabletów graficznych. 

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...