Recenzja gry The Long Dark – Czy boisz się zimy?

1 listopada, 2021

recenzja gry the long dark

The Long Dark jest grą, w której chłód może być groźniejszy od drapieżników. To produkcja stworzona w low polygonowym środowisku z przyjemną animacją i bajkową kolorystyką, ale z mało bajkowym zadaniem przetrwania w głębokiej kanadyjskiej dziczy.

W The Long Dark mamy możliwość wcielenia się w dwójkę postaci, które po niespodziewanej katastrofie lotniczej stają przed koniecznością dotarcia do bezpiecznego schronienia oraz odnalezienia siebie nawzajem. Z drugiej strony możemy też spróbować swoich sił w grze czysto sandboksowej, gdzie survival jest naszym przednim celem.

the long dark recenzja

Niezależnie od tego, czy wybierzemy grę z fabułą, czy bez niej i tak musimy radzić sobie z koniecznością zapewnienia stałego dostępu do wody pitnej, pożywienia, dbania o ciepło naszego ciała, brak utraty zdrowia i wytrzymałości.

The Long Dark – Przetrwać za wszelką cenę

The Long Dark znalazło fanów na całym świecie i doczekało się rozszerzeń. To gra, w której przeżycie wcale nie jest takie łatwe. Gdzie musimy stale pozostać w ruchu, by wydostać się z niebezpiecznego i niemal pozbawionego zapasów otoczenia.

Tutaj wraz z postępem i kolejnymi napotykanymi NPC, zgłębiamy tajemnice wyspy, na której w tak tragiczny sposób wylądowaliśmy. Tajemnice skrywane od wielu lat, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

the long dark recenzja

Nieprzyjazne warunki

Zdążamy więc od chatki do chatki, od pomieszczenia do pomieszczenia, czasem będąc zmuszonym pozostać dłużej w miejscu, by przeczekać niesprzyjające warunki pogodowe. Wybierając grę fabularną, od czasu do czasu wypełniamy zlecone nam misje.

W taki sposób zdobywamy zaufanie naszych rozmówców, którzy z czasem chętniej dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Wreszcie w swojej podróży napotykamy drapieżniki, które chętnie zobaczyłyby nas na obiedzie.

the long dark

The Long Dark – Podsumowanie

To gra ze świetnie stworzoną opowieścią, a także doskonałymi elementami survivalu. Klimatyczna, zmuszająca do wysiłku i wytężenia zmysłów, zaspokojenia potrzeb życiowych. Osadzona na mroźnej północy, gdzie przetrwanie zależy od wielu czynników. The Long Dark ostatecznie wymusza na nas konieczność podjęcia wyzwania – wyprawy.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności. Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne...