Recenzja gry The Long Dark – Czy boisz się zimy?

1 lis, 2021

The Long Dark jest grą, w której chłód może być groźniejszy od drapieżników. To produkcja stworzona w low polygonowym środowisku z przyjemną animacją i bajkową kolorystyką, ale z mało bajkowym zadaniem przetrwania w głębokiej kanadyjskiej dziczy.

W The Long Dark mamy możliwość wcielenia się w dwójkę postaci, które po niespodziewanej katastrofie lotniczej stają przed koniecznością dotarcia do bezpiecznego schronienia oraz odnalezienia siebie nawzajem. Z drugiej strony możemy też spróbować swoich sił w grze czysto sandboksowej, gdzie survival jest naszym przednim celem.

the long dark recenzja

Niezależnie od tego, czy wybierzemy grę z fabułą, czy bez niej i tak musimy radzić sobie z koniecznością zapewnienia stałego dostępu do wody pitnej, pożywienia, dbania o ciepło naszego ciała, brak utraty zdrowia i wytrzymałości.

The Long Dark – Przetrwać za wszelką cenę

The Long Dark znalazło fanów na całym świecie i doczekało się rozszerzeń. To gra, w której przeżycie wcale nie jest takie łatwe. Gdzie musimy stale pozostać w ruchu, by wydostać się z niebezpiecznego i niemal pozbawionego zapasów otoczenia.

Tutaj wraz z postępem i kolejnymi napotykanymi NPC, zgłębiamy tajemnice wyspy, na której w tak tragiczny sposób wylądowaliśmy. Tajemnice skrywane od wielu lat, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.

the long dark recenzja

Nieprzyjazne warunki

Zdążamy więc od chatki do chatki, od pomieszczenia do pomieszczenia, czasem będąc zmuszonym pozostać dłużej w miejscu, by przeczekać niesprzyjające warunki pogodowe. Wybierając grę fabularną, od czasu do czasu wypełniamy zlecone nam misje.

W taki sposób zdobywamy zaufanie naszych rozmówców, którzy z czasem chętniej dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami. Wreszcie w swojej podróży napotykamy drapieżniki, które chętnie zobaczyłyby nas na obiedzie.

the long dark

The Long Dark – Podsumowanie

To gra ze świetnie stworzoną opowieścią, a także doskonałymi elementami survivalu. Klimatyczna, zmuszająca do wysiłku i wytężenia zmysłów, zaspokojenia potrzeb życiowych. Osadzona na mroźnej północy, gdzie przetrwanie zależy od wielu czynników. The Long Dark ostatecznie wymusza na nas konieczność podjęcia wyzwania – wyprawy.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...