Przenośna konsola w 2022 roku – jaką wybrać?

Czyli jak się zabrać do grania mobilnego
2 maj, 2022

Tak naprawdę wcale nie musimy robić ogromnego przeglądu i wydawać wielu stron internetowych, by kupić dobrą konsolę do gier. Mamy na myśli oczywiście urządzenia przenośne, które znacznie ułatwiają nam korzystanie z rozrywek w różnych miejscach.

Tak naprawdę wcale nie musimy robić ogromnego przeglądu i wydawać wielu stron internetowych, by kupić dobrą konsolę do gier. Mamy na myśli oczywiście urządzenia przenośny, które znacznie ułatwiają nam korzystanie z rozrywek w różnych miejscach. Z powodzeniem taką mobilną konsolę możemy zabrać do poczekalni gabinetu lekarskiego, podróż czy po prostu w dowolne miejsce, gdzie będziemy mogli oddać się przyjemnościom.  Jednak jakie urządzenia zasługują na szczególną uwagę? wymienimy tutaj przede wszystkim Nintendo Switch Lite. Kupujemy?

mobilna konsola

Dlaczego warto kupić mobilną konsolę do gier?

Jeszcze kilka lat temu wykorzystywaliśmy głównie telefony do tego, by korzystać z tego typu rozgrywek. Mobilne granie na konsolach miało od zawsze swoją liczbę zwolenników, którzy wykorzystywali droga do szkoły, czas spędzony w metrze, zabierali je na spacer, by pograć w ulubioną grę. Niestety, w ostatnich latach dość duże koncerny, trochę odpuściły temat mobilnych centrów rozrywki. Wspomnieliśmy o PlayStation Vita, ale wspomnieć musimy, że Sony porzuciło jego produkcję. Na chwilę obecną na szczególną uwagę zasługuje Nintendo Switch Lite, a niewątpliwie ten sprzęt mobilny warto kupić. Możemy spędzać czas naprawdę świetnie i zadbać o wysokiej jakości rozrywkę. Pamiętajmy jednak, może takie urządzenia możemy zakupić zarówno nowe, jak i używane.

Warto rozważyć na pewno dwie opcje i skupić się i na plusach, i na minusach takich rozwiązań.  Pamiętajmy jednak, że nawet najnowszej generacji sprzęt nie bywa całkowicie niezawodne. W przypadku nowoczesnych rozwiązań niekiedy producenci stosują celowe postarzanie produktu. Istotne jest także to, że serwis konsol powinniśmy odwiedzać w miarę regularnie, a nie tylko wtedy, kiedy nasze urządzenie już nie działa poprawnie. Oczywiście, jeżeli dojdzie do jakiejś awarii jeszcze w okresie gwarancyjnym, serwis konsol zapewnieni nam producent urządzenia. Jednak pamiętajmy również o tym, że w razie uszkodzenia naszego sprzętu, istnieje jeszcze serwis konsol pogwarancyjny, ale tutaj musimy wybierać rozsądnie.

nintendo switch

Czy warto kupić Nintendo Switch Lite?

Nintendo Switch Lite stanowi okrojona wersję podstawowego rozwiązania, czyli Nintendo Switch. Urządzenie to jest w nieco mniejszym ekranem i nie ma możliwości tutaj podłączenia konsoli do telewizora. Dzięki temu będziemy zobowiązani do uiszczenia mniejszej kwoty zapłaty podczas jego zakupu. Jeżeli szukamy urządzenia tylko i wyłącznie mobilnego i nie planujemy korzystać z niego stacjonarnie, z pewnością warto przyjrzeć się temu modelowi. To tak naprawdę stosunkowo tani i mocny sprzęt mobilny. Nintendo Switch Lite jest naprawdę zaawansowane i możemy liczyć na świetnie wyglądające gry stworzone przez japońskich projektantów. Musimy jednak liczyć się z tym, że jest to, jak wspomnieliśmy, okrojona wersja Switcha, dlatego też z nie wszystkich tytułów będziemy mogli korzystać. Niewątpliwie jednak konsola ta jest warta uwagi, gdyż jakoś gra tutaj w parze z ceną.

Serwis konsol do gier, czyli niechciana awaria

Wspomnieliśmy już o tym, że serwis konsol do gier w okresie gwarancyjnym świadczy producent. Jednak, kiedy okres gwarancyjny minie, a nasze urządzenie ulegnie uszkodzeniu lub zepsuciu, również powinniśmy zdecydować się na pogwarancyjny serwis konsol. W tym miejscu będziemy mogli liczyć na naprawę uszkodzonego wyświetlacza, nie działających przycisków, ratunek w razie zalania urządzenia i wiele innych. Ponadto serwis konsol do gier to także miejsce, w którym zrobimy przegląd naszego urządzenia i tym samym będziemy mieli pewność, że działa ono poprawnie, albo po prostu uda nam się znaleźć i wyeliminować niektóre błędy odpowiednio wcześnie, dzięki czemu późniejsza naprawa może okazać się zdecydowanie tańsza lub nie konieczna. Serwis konsol do gier, który wybieramy, powinien wyróżniać się pozytywnymi opiniami w internecie, a także zapewnić nam rzeczową ocenę sytuacji już na samym początku. Warto zwrócić uwagę również na to, by na świadczone usługi serwis konsol udzielał konkretnej gwarancji.

Sprawdź inne poradniki.

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...