Organ Trail – retro podróż w świecie trupów

8 mar, 2023

Organ Trail oferuje unikalną rozgrywkę w świecie opanowanym przez żywe trupy. To świetna gra w stylu retro, która jest jednocześnie klimatycznym erpegiem, strategią ekonomiczną, survival horrorem i strzelanką. 

Organ Trail – studia The Men Who Wear Many Hats – to gra o podróży w czasach zombie, niejako parodiująca grę edukacyjną Oregon Trail z 1971 roku. Naszym głównym zadaniem jest przedarcie się przez całe Stany Zjednoczone. Do miejsca, gdzie rzekomo czeka na nas bezpieczna przystań i wybawienie od ponurej apokalipsy zombie. Jak mówi stare porzekadło – przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę – toteż nie inaczej jest w tym wypadku. Kompletujemy czteroosobowy zespół nieszczęśników, zbieramy początkowy zestaw wyposażenia i wsiadamy w samochód celem dotarcia do bezpiecznej przystani. 

organ trail recenzja remote shack

Organ Trail to ponura i klimatyczna podróż

Organ Trail to swoisty „symulator podróży w świecie zombie”. Codzienna jazda samochodem przerywana jest przez różne przeciwności losu. Poza koniecznością zatrzymywania się w poszukiwaniu paliwa, niezbędne będzie także śledzenie poziomu zapasów żywności oraz leków i amunicji. By podbudować zapasy, konieczne będzie zboczenie ze szlaku i zapuszczenie się w opanowane przez żywe trupy miejskie ruiny. Okazjonalnie, na drodze naszej podróży, trafimy na pomniejsze ludzkie osady. Znajdziemy tam różne ogłoszenia z zadaniami do wykonania, które pomogą podbudować drużynowy budżet.

organ trail zombie

Ponury klimat jest najmocniejszą stroną gry

Gra ma masę interesujących mechanik, jednak to wszechobecny klimat beznadziei jest najmocniejszą stroną Organ Trail. Podczas podróży będziemy zmagać się z brakiem paliwa, częstymi awariami samochodu, a członkowie naszej drużyny zapdną na mniej lub bardziej śmiertelne choroby. Będziemy natrafiać na hordy zombie, gangi szabrowników, a okazjonalnie także na masę ponurych zdarzeń losowych, które przyprawią nam zimnej skórki. A to wszystko oprawione w genialną, pikselową grafikę retro i świetną ścieżkę dźwiękową. No i te piękne grafiki powitalne.

organ trail obóz

Organ Trail dostępne jest na wiele platform – od PC, przez konsole, po smartfony z Androidem i iOS. Świetnie sprawdza się jako gra mobilna – sterowanie jest niemalże idealnie skrojone pod ekrany dotykowe, a sama forma rozrywki dobrze pasuje zarówno do dłuższych sesji przy konsoli, jak i chwilowych przerw przy smartfonie. Organ Trail to też gra niedroga – na Steamie przyjdzie nam za nią zapłacić niecałe 18 zł. Warto sprawdzić, bo to jedna z ciekawszych gier o zombie, jakie kiedykolwiek powstały. 

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs