Odświeżenie Wiedźmina 3 opóźnione – CD Projekt przenosi prace z rosyjskiego studia

Wersja Wiedźmina 3 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S, pierwotnie była przygotowywana przez Saber Interactive
14 kw., 2022

Wszyscy czekamy na odświeżonego Wiedźmina 3. Wersja gry na konsole PS5 i Xbox Series X|S ma posiadać znaczne usprawnienia, zarówno pod względem graficznym, jak i technicznym, wliczając w to ray tracing i skrócone czasy ładowania.

Dotychczas, prace nad poprawioną wersją gry CD Projekt RED, były przeprowadzane przez rosyjskie studio Saber Interactive. Co prawda, główna siedziba firmy znajduje się na florydzie, to jednak zespół pracujący nad Wiedźminem stacjonuje w Petersburgu, w rosyjskim oddziale Saber Interactive.

„Zdecydowaliśmy, że nasz wewnętrzny zespół programistów przeprowadzi pozostałe prace nad kolejną generacją Wiedźmina 3: Dziki Gon” – napisał CDPR w środę na Twitterze. „Obecnie oceniamy zakres prac do wykonania i dlatego musimy odłożyć premierę na II kwartał do odwołania”.

Rosyjski oddział Saber Interactive, wcześniej zajmował się przeniesieniem gry CD Projekt na Nintendo Switch. „Bardzo dobrze znają naszą technologię” – mówił wówczas inwestorom prezes CDPR Adam Kiciński.

Źródło: Kotaku

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...