Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

1 listopada, 2021

jak rozwijać postać w New World

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności.

Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne atrybuty? Najważniejsze informacje znajdują się poniżej!

Jak rozwijać postać w New World – główne kategorie

Wraz z upływem czasu, wykonywaniem misji, walką z przeciwnikami i odkrywaniem świata New World, postać będzie rozwijała się w trzech kategoriach:
– profesjach
– obeznaniu z bronią
– cechach głównych
Chociaż można specjalizować się w dowolnej ilości profesji czy rodzajów broni, to cechy główne będą miały największe znaczenie na siłę postaci i jej skuteczność w walce z przeciwnikiem. To właśnie od nich zależeć będzie sposób w jaki postać posługuje się poszczególnymi rodzajami broni.

new world jak rozwijać postać

Cechy główne postaci w New World

Świeżo założona postać ma po 5 punktów w każdym z głównych atrybutów, a ich maksymalny limit wynosi 195 dla każdej cechy. Punkty do dowolnego przydzielenia zyskuje się tak samo jak w większości gier MMO – podczas awansowania na wyższe poziomy. I tak jak w wielu produkcjach, tutaj również istnieje możliwość ich całkowitego zresetowania i przydzielenia od początku. W dodatku jest to niewielka opłata, której gracz nie powinien nawet odczuć.

Jest 5 głównych cech postaci w New World, gdzie każda z nich odpowiada za inne kwestie związane z rozwojem postaci, choć całość skupia się na walce i rodzaju wykorzystywanej broni.

Siła

Ten atrybut odpowiada na skuteczność w posługiwaniu się ciężką bronią białą. Skaluje się ona całkowicie z siłą, przez co obrażenia chociażby włóczni zadają obrażenia tym większe, im więcej siły ma dana postać.

Zręczność

To jak zręczna jest postać będzie miało znaczący wpływ na skuteczność w posługiwaniu się bronią dystansową i palną, a także częściowo (w połączeniu z siłą) na obrażenia zadawane przez lekką broń jednoręczną. Zręczność zwiększa skuteczność w posługiwaniu się łukami i muszkietami.

Inteligencja

Ta cecha wpływa na skuteczność posługiwania się magicznymi broniami. Ilość obrażeń lodowej rękawicy czy ognistej laski skaluje się bezpośrednio z inteligencją postaci.

Kondycja

Czyli nic innego jak punkty życia postaci. To od ich ilości zależne są obrażenia, które może przyjąć postać zanim umrze. Im większa kondycja, tym więcej punktów życia.

Skupienie

Jego wpływ widoczny jest w szybkości odzyskiwania many oraz ilości zaklęć, które może rzucić postać. Skupienie wpływa również bezpośrednio na skuteczność laski życia.

Profesje postaci

Jest to kwestia, która w znacznym stopniu wyróżnia New World. Profesje nie są w żaden sposób związane z walką. Są one umiejętnościami, które gracz może opanować i dzielą się na 5 umiejętności zbieractwa, 5 umiejętności przetwarzania oraz 7 umiejętności rzemieślniczych.

jak rozwijać postać w New World

Zbieractwo

Pięć umiejętności wchodzących w skład zbieractwa:
– wyrąb – pozyskiwanie drewna
– rybołówstwo – łowienie ryb
– skórowanie – zbieranie skóry zwierząt
– górnictwo – pozyskiwanie kamienia i rudy
– żniwa – zbieranie owoców, warzyw, włókna i niektórych rodzajów żywności
Wraz z rozwojem poszczególnych umiejętności wzrasta szansa na wykrycie pobliskich złóż cennych surowców, a także na wydobycie surowców specjalnych, które mogą zostać wykorzystane do modyfikowania przedmiotów.
Rozwój umiejętności pozwala na wydobywanie i pozyskiwanie znacznie lepszych surowców.

Rzemieślnictwo – jak rozwijać postać New World

Ta profesja dzieli się na kilka interesujących umiejętności:
– jubilerstwo – tworzenie biżuterii
– płatnerstwo – wykuwanie lekkich i ciężkich pancerzy
– kucharstwo – przygotowanie jedzenia i niemagicznych napojów
– kucie broni – wytwarzanie broni białej
– inżynieria – tworzenie broni dystansowej i amunicji do niej
– meblarstwo – tworzenie mebli, skrzyń oraz trofeów do domu
– arkana – ważenie eliksirów, nalewek oraz tworzenie magicznej broni
Rozwój każdej z tych umiejętności sprawia, że postać dostanie dostęp do coraz to nowszych przepisów, a jakość wytwarzanych przedmiotów będzie nieustannie wzrastać.

Obeznanie z bronią

Gracz może rozwijać postać w korzystaniu z każdego rodzaju broni. Doświadczenie w danej dziedzinie zostanie przydzielone postaci podczas walki z dowolnym przeciwnikiem, pod warunkiem, że zostanie on pokonany. Obeznanie z bronią składa się z dwóch drzewek składających się z umiejętności aktywnych, biernych oraz modyfikatorów. Nie ma możliwości rozwinięcia wszystkiego w danym drzewku, dlatego trzeba rozważnie odblokowywać kolejne osiągnięcia. Oczywiście istnieje możliwość ich zresetowania za pomocą odpowiedniej ilości azothu.

Sprawdź nasze inne poradniki do gier.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Recenzja gry The Long Dark – Czy boisz się zimy?

Recenzja gry The Long Dark – Czy boisz się zimy?

The Long Dark jest grą, w której chłód może być groźniejszy od drapieżników. To produkcja stworzona w low polygonowym środowisku z przyjemną animacją i bajkową kolorystyką, ale z mało bajkowym zadaniem przetrwania w głębokiej kanadyjskiej dziczy. W The Long Dark mamy...