New World jak grać – 7 porad, które znacząco ułatwią rozgrywkę

8 października, 2021

new world jak grać

New World jest nową grą od Amazonu, która szybko podbiła serca graczy na całym świecie. Ogromny otwarty świat, niestandardowe mechaniki oraz liczne możliwości sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jak dodatkowo poprawić swoje wrażenia z gry? Jest na to kilka prostych sposobów!

Jak grać w New World – Zbieractwo nigdy nie wyjdzie z mody

W New World wszystko może się przydać, a każdy znaleziony lub zdobyty przedmiot jest do czegoś wykorzystywany. Najlepszą metodą jest zbieranie wszystkiego, co tylko wpadnie w ręce. Należy jedynie uważać, aby nie przeciążyć postaci. Zbyt duża waga blokuje możliwość robienia uników, spowalnia bohatera, a także może całkowicie uniemożliwić poruszanie się.

new world poradnik

W związku z powyższym warto korzystać ze schowków w osadzie. Przed wyruszeniem w drogę dobrze jest zostawić wszystko, co nie jest niezbędne. Pozwoli to zaoszczędzić czas potrzebny na częstsze powroty, umożliwi wypuszczanie się na dalsze wyprawy, a także znacząco przyspieszy bogacenie się gracza.

Testowanie możliwości nigdy nie było tak przyjemne

Aż do 20 poziomu gracz może bez limitu testować, zmieniać i modyfikować wszystkie umiejętności i atrybuty postaci. Pozwala to na dokładne poznanie mechaniki New World, a także dostosowanie stylu gry do preferencji gracza. Jest to doskonały sposób uprzyjemnienia sobie reszty czasu spędzonego w fascynującym , XVII wiecznym świecie.

Testowanie wszystkich broni

Tak jak w powyższym punkcie, warto dobrze poznać mechanikę i styl gry każdego rodzaju broni dostępnego w New World. Ponieważ w grze nie ma klas postaci, to można używać dowolnego ekwipunku. Jedynie w późniejszym etapie wybiera się atrybuty, które wpływają na skuteczność posługiwania się wybranym orężem. W New World jest 10 rodzajów broni:
– łuk
– ognisty kostur
– lodowa rękawica
– topór dwuręczny
– włócznia
– miecz
– rapier
– młot bojowy
– topór
– muszkiet
Staranne wybranie jednego z nich sprawi, że gra będzie czystą przyjemnością.

new world jak grać

Odkrywanie mapy: szybka podróż

W grach typu New World odkrywanie świata jest niezwykle fascynującym zajęciem. Piękne widoki, urocze zakątki, nowe stworzenia i kolejne questy. Wszystko to ma swój klimat i pozwala wczuć się w rolę poszukiwacza przygód. Nie zmienia to jednak faktu, że po jakimś czasie może stać się uciążliwe, a ogromny świat dużo lepiej jest pokonywać z pomocą punktów szybkiej podróży.

Te portale w postaci kamiennych słupów rozsiane są po całym świecie i są dobrze ukryte. Warto skupić się na ich odnalezieniu, a piesze podróże zostawić sobie na wypełnianie zadań oraz aktywną grę. Choć nikomu nie zaszkodzi od czasu do czasu przejść się, żeby podziwiać widoczki.

Specjalna zniżka na pierwszy zakup domu

Jak grać w New World, żeby kupić dom? Każdy gracz swoją pierwszą posiadłość może kupić z aż 50% rabatem. Oznacza to, że najtańszy dom można postawić stosunkowo szybko. Tylko może warto wstrzymać się trochę dłużej i kupić coś z większym rozmachem? Nawet jeśli gracz z czasem postanowi, że ta budowla mu nie pasuje, to wciąż może sprzedać ją drożej niż wynosiła jej cena, a taniej niż NPC. W tej sytuacji każdy skorzysta!

Ubieranie najcięższego ekwipunku

Ciekawostką w New World jest to, że przedmioty założone na bohatera nie liczą się jako ekwipunek. Oznacza to tyle, że postać ubrana w najcięższe zbroje i bronie w żaden sposób tego nie odczuje. Ta prosta sztuczka opierająca się na mechanice gry często pozwoli przenosić znacznie większe ciężary niż byłoby to możliwe w normalnych warunkach.

Jak grać w New World – Lekki pancerz kluczem do sukcesu w PvP

Tryb gry Player vs. Player jest tym, co napędza większość tytułów MMORPG. Oczywiście ogromna ilość graczy skupia się na walce z potworami, wypełnianiu questów i zbieractwie, ale potężne armie toczą swoje boje na arenach. W New World aktualnie najskuteczniejszą metodą wygrania pojedynków jest założenie lekkiego pancerza, który nie spowolni postaci i pozwoli robić piękne uniki. Co z tego, że przeciwnik jest potężny, skoro nie będzie w stanie trafić ani zadać żadnych obrażeń? Teraz już wiesz jak grać w New World, żeby ułatwić sobie rozgrywkę.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności. Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne...