Need for Speed Carbon Own the City – czy Carbon PSP ma jeszcze coś do zaoferowania?

26 wrz, 2022

Need for Speed Carbon Own the City to jedna z lepszych gier wyścigowych dostępnych na przenośną konsolę Sony – wydana w tym samym roku co „pełnowymiarowy” Carbon na konsole i PC (2006). Mimo, że mamy tu do czynienia z przenośną wersją – rozgrywka tylko odrobinę ustępuje pierwowzorowi z większych ekranów.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej Need For Speed Carbon Own the City z konsoli PSP i sprawdzimy co miała do zaoferowania ta niepozorna gra wyścigowa. Carbon PSP był swoistym miksem – po chwili spędzonej w rozgrywce, można łatwo dojść do wniosku, że tytuł łączy w sobie cechy kilku „pełnowymiarowych” odsłon serii NFS.

need for speed carbon own the city

Need for Speed Carbon Own the City – nie tylko Carbon Mini

Co miałem na myśli, pisząc, że Need for Speed Carbon Own the City jest miksem kilku odsłon? Pod względem ogólnej konstrukcji rozgrywki, to taki Carbon w wersji mini. Jest jazda dowolna, mapa podzielona na terytoria gangów i wingmani, którzy służą pomocą w trakcie wyścigów.

Tuning także jest całkiem rozbudowany, zwłaszcza pod względem poprawek lakierniczych i naklejek – tutaj mamy pewien stopień wolności; możemy dowolnie rozmieszczać grafiki na samochodzi, możemy także korzystać z własnych zdjęć sapisanych w pamięci konsoli PSP.

nfs own the city

Need for Speed Carbon Own The City wizualnie przypomina poprzednie odsłony serii

Jeżeli chodzi o sam gameplay, w tym oprawę wizualną – wygląd miasta, samochodów i ogólny klimat, to całość może się kojarzyć z NFS Underground i Underground 2. Mimo tego, że mamy tu do czynienia z lekkim downgrade oprawy względem wspominanych odsłon, grając na ekranie przenośnego psp, NFS Carbon PSP prezentuje się całkiem przyzwoicie.

Oczywiście nie ma tutaj porównania do współczesnych mobilnych gier wyścigowych – jednak należy mieć na uwadze, że mówimy tutaj o grze, która ujrzała światło dzienne prawie 16 (szesnaście)! lat temu i to na konsolę przenośną.

gameplay

Fizyka jazdy – czysta przyjemność

Należy jeszcze wspomnieć o samej fizyce jazdy, która wydaje się być uproszczoną wersją tej, którą spotkamy w pełnoprawnym Carbonie. Nie mnie jednak, poszczególne samochody prowadzi się przyjemnie, także przy większych prędkościach nie mamy problemu z pokonywaniem zakrętów. Jest trochę mniej zręcznościowo, co jak najbardziej pasuje do konwencji grania mobilnego.

NFS Carbon Own The City to dobra mobilna gra wyścigowa. Z oczywistych względów – wizualnie nie ma szans, w starciu z dzisiejszymi mobilkami, jednak pod względem gameplayu i ogólnej konstrukcji rozgrywki, wypada dużo lepiej niż współczesne gry serii NFS wydawane na smartfony. Warto mieć to na uwadze – gdy wydawcy po raz kolejny będą chcieli wcisnąć nam bezpłciowy twór freemium na smartfony.

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs