Najlepsze gry na PS3 – [zestawienie] polecanych gier na PlayStation 3

22 lis, 2022

Najlepsze gry na PS3 byłoby bardzo trudno wybrać; PlayStation 3 bez wątpienia posiada jedną z najbardziej udanych bibliotek gier w historii. Ku chwale tej genialnej konsoli do gier stworzyliśmy listę – może nie są to stricte najlepsze gry na PS3, ani ścisły ranking gier PS3, ale gry na PS3, w które każdy powinien zagrać. Poniżej znajdziesz same perełki – po prostu fajne gry na PS3 , które na zawsze zapisały się w historii rozrywki elektronicznej. Gry są uporządkowane w kolejności losowej. 

The Last of Us – najlepsza gra na PS3

najlepsze gry na ps3 the last of us

The Last of Us to tytuł ze ścisłej czołówki najlepiej ocenianych gier wideo w historii. Jeżeli ktoś chciałby zrobić ranking gier PS3, to musiałby postawić ten tytuł na szczycie podium. Wyprodukowana przez Naughty Dog i wydana w 2013 roku przez Sony Computer Entertainment, ta przygodówka z elementami survival horroru na zawsze zapisała sie w historii gier, jako jeden z najmocniejszych tytułów. The Last of Us wprowadza nas w ponury świat apokalipsy – Stanów Zjednoczonych roku 2033 – zniszczonych potworną epidemią.

the last of us najlepsze gry na ps3

Klimat postapo jest tutaj mocny. Przemierzamy krajobrazy zrujnowanej przyszłości, walcząc o przetrwanie we wrogiej rzeczywistości. Lokacje robią wrażenie – zwłaszcza dawne, wielkie metropolie, teraz pełne odradzającej się roślinności i dzikich zwierząt. The Last of Us to tytuł wszechstronny, o bardzo zróżnicowanej rozgrywce – staniemy przed koniecznością walki z innymi ocalałymi, ale od czasu do czasu rozwiążemy także zagadkę logiczną. Przy czym całość rozgrywki ma charakterystyczną dla Naughty Dog filmowość, toteż grę genialnie się ogrywa – ale ogląda także. Jeżeli ktoś szuka fajne gry na ps3, to powinien zwrócić uwagę na ten tytuł. The Last of Us zasługuje na pierwsze miejsce na liście najlepsze gry na PS3.

The Darkness II

the darkness 2 najlepsze gry na ps3

The Darkness II to genialny shooter pierwszoosobowy, wyprodukowany przez studio Digital Extremes i wydany przez 2K Games w 2012 roku. Mówiłem już, że to genialny shooter? Bo to jest genialny shooter. The Darkness II cechuje się niezwykle dynamicznym gameplayem; strzelaniny są mocne, widowiskowe i satysfakcjonujące, podbijane przez nadludzkie „diabelskie” zdolności protagonisty. To wszystko ubrane jest w klimatyczną, trochę komiksową grafikę – dzięki temu The Darkness II wygląda mocno unikalnie.  

fajne gry na ps3 the darkness 2 ps3 gameplay

O głównym bohaterze też należy powiedzieć dwa słowa – oprócz tego, że opętany przez diabelskie moce, jest wysoko postawionym członkiem rodziny mafijnej (tak, spora część fabuły The Darkness II to porachunki mafijne), który na domiar złego próbuje odszukać zaginioną ukochaną. Gra ma świetną warstwę fabularną, pełną mocnych momentów i ostrych twistów fabularnych, które w kulminacyjnych momentach zmuszają do kwestionowania wszystkiego, co dotychczas zobaczyliśmy. The Darkness II bez wątpienia zasługuje na dodanie do listy najlepsze gry na PS3.

Wolfenstein (2009)

wolfenstein 2009 ps3

Kolejna pozycja na liście najlepsze gry na PS3, także jest shooterem pierwszoosobowym. Wolfenstein z 2009 roku to kontynuacja świetnego Return to Castle Wolfenstein. Za grę są odpowiedzialne studia Raven Software i id Software (to ci od Dooma). Jak przypadło na tytuł z rodziny Wolfenstein, nie ma tu fajerwerków jeżeli chodzi o warstwę fabularną. Oczywiście – są naziści i to bardzo dużo nazistów, którzy są bardziej irytujący niż kiedykolwiek. W tle, między nazistami a Blazkowiczem, rozgrywa się wątek tajemnej technologii, która może zmienić bieg wojny.

najlepsze gry na ps3 wolfenstein

Wolfenstein z 2009 roku najlepiej wypada podczas strzelania. Mamy do dyspozycji ogromy arsenał broni wyjętej rodem z II Wojny Światowej, który możemy dodatkowo rozbudowywać pełnym wachlarzem modyfikacji; lunety, tłumiki i inne udoskonalenia są do naszej dyspozycji. Kolejnym urozmaiceniem jest możliwość korzystania z tej „tajemnej” technologii, która chcą przejąć naziści. Ta, w połączeniu z dobrze zmodyfikowanym uzbrojeniem, jest istną maszyną do eksterminacji nazistów – czyli tego, co w każdym Wolfensteinie było najlepsze.

Mafia 2

mafia 2 najlepsze gry na ps3

Mafia 2 (2010) to tytuł, który wypada przypomnieć zwłaszcza z okazji premiery gry Mafia: Edycja Ostateczna. Mimo, że w swoim czasie była krytykowana przez wielu – za krótką fabułę, za bezsensowne zakończenie i za brak trybu free ride – uważamy, że zasługuje by znaleźć się na liście najlepsze gry na ps3. Protagonistą gry Mafia 2 jest Vito Scaletta, syn włoskich imigrantów, który w pogoni za dolarem trafia do świata zorganizowanych grup przestępczych. Mimo kilku lat na karku, konstrukcja rozdziałów w Mafia 2 nie zestarzała się ani trochę, a poszczególne misje stopniem złożoności nie ustępują grom wydanym w 2020 roku.

mafia 2 ps3

Mafia 2 to bardzo udana produkcja; pełna żywych postaci, dobrych zwrotów fabularnych i wciągającej historii. Ma też trochę inny klimat niż Mafia: The City of Lost Heaven, bo nie jesteśmy już członkiem stricte rodziny mafijnej. Jest też bardzo dobrze zrobiona pod względem technicznym – Mafia 2 to masa drobnych detali, jak np. świetna fizyka opon, które deformują się podczas jazdy czy symulacyjny tryb prowadzeniu pojazdów, który świetnie sprawdza się zwłaszcza podczas jazdy zimą (tak, w grze występuje okres zimowy, wraz z wszystkimi jego konsekwencjami).

Heavy Rain

heavy rain najlepsze gry na ps3

Kolejna pozycja na naszej liście najlepsze gry na PS3, to zdobywca Nagrody Brytyjskiej Akademii Gier Wideo, za najlepszą fabułę. Gra mogłaby podchodzić pod kategorię gry detektywistyczne na ps3. Ktokolwiek grał w Heavy Rain ten wie, że była to nagroda jak najbardziej zasłużona. Gra autorstwa Davida Cage’a, wydana przez Quantic Dream w 2010 roku to absolutny unikat na rynku gier wideo, gwarantujący fabularne doznania niespotykane nigdzie indziej. Oto przez Państwem prawdziwy, interaktywny film – przygodowy/kryminalny dramat z elementami horroru, który przykuwa do fotela na długie godziny i zakopuje w głębokich odmętach klimatu gęstego jak smoła.

heavy rain p3

Życie spokojnej rodziny zostaje zakłócone przez potworną tragedię. W tle samotny ojciec, problemy z synem i kryminalna zagadka seryjnego mordercy. Heavy Rain to definitywnie najlepsza gra na ps3, pełna świetnie zarysowanych postaci i genialnego scenariusza. Twórcy idealnie trzymają balans między filmem, a grą wideo, dzięki czemu w Heavy Rain genialnie się gra i genialnie się go ogląda. W 2016 gra doczekała się wydania na ps4, a w 2019 na pecety, co może stanowić świetny pretekst, żeby ponownie zasiąść do tej genialnej produkcji.

Uncharted, Uncharted 2 i Uncharted 3 to najlepsze gry na PS3

uncharted najlepsze gry na ps3

W zestawieniu ranking gier ps3, zaraz pod The Last of Us, powinna by się znaleźć Seria Uncharted. To absolutny klasyczek, jeżeli chodzi o konsolę Sony, więc musiała znaleźć się na naszej liście najlepsze gry na PS3. Bez względu, o której części mówimy, studio Naughty Dog zawsze stawało na wysokości zadania. Uncharted (2007), to pozornie prosta jak cep przygodowa strzelanka; trochę jak pomieszanie Tomb Raider z Indianą Jonesem – ale nie do końca. W grze jesteśmy Nathanem Drake’iem, ?archelogiem? zawadiaką, który lubi strzelać, odkrywać starożytne tajemnice i ładować się w kłopoty. 

uncharted ps3

Co w Uncharted jest najlepsze, to idealne wyważenie między dobrze skrojonym strzelaniem, podanym w odpowiednich dawkach, a świetną fabułą – trochę groteskową, ale mocno wciągającą. Ogólny gameplay może pochwalić się sporą dozą filmowości – w Uncharted gra się trochę jak w film akcji, taki w stylu Michaela Baya. Są pościgi, są wybuchy i są pociągi zrzucane ze skał – a w samym środku Nathan Drake, który (prawie) zawsze wychodzi bez szwanku. Chcesz sprawdzić najlepsze gry na PS3? Sprawdź serię Uncharted.

God of War III i God of War: Wstąpienie to też najlepsze gry na PS3

god of war 3

God of War III (2010) to sequel genialnych God of War i God of War II z konsoli PlayStation 2. Oto przed Państwem protagonista idealny – Kratos – prawdziwy bóg wojny, a nie jakiś podrabianiec jak Ares – zdradzony przez Zeusa i resztę bogów z Olimpu. Tak, God of War III to gra przesiąknięta grecką mitologią tak bardzo, że po jej ukończeniu przez miesiąc będziesz modlić się do Ateny. W grze autorstwa Santa Monica Studio znajdziemy całą śmietankę Olimpu – jest Zeus, Posejdon, Hades, Helios, Herkules i cała reszta. Nasze zadanie? Zabić ich wszystkich.

god of war 3

God of War III zasługuje na szczególne miejsce na liście najlepsze gry na PS3. To świetny slasher z elementami platformówki, który jednocześnie może pochwalić się genialnie poprowadzoną ścieżką fabularną. W grze przedzieramy się przez odmęty klimatycznych światów, wyjętych wprost z greckiej mitologii. Kulminacyjne momenty wzbogacone są o przemyślane sekcje QTE, w których niezwykle brutalnie rozprawiamy się ze świtą Olimpu.

God of War: Wstąpienie (2013) to prequel GoW III (akcja dzieje się około 10 lat przed wydarzeniami z pierwszego God of War) jednak jeżeli chodzi o gameplay, to niejaka kontynuacja tego, co możemy obserwować w God of War III. Rozgrywka wciąż wygląda świetnie, ale gra fabularnie nieco odstaje. W „trójce” Kratos zamordował prawie wszystkich, którzy pojawili się w greckiej mitologii, więc Wstąpienie nie robi już tak mocnego wrażenia. Nie mniej, w te najlepsze gry na PS3 – w God of War III i GoW: Wstąpienie – koniecznie trzeba zagrać.

Red Dead Redemption

red dead redemption2 ps3

Spalone słońcem prerie i groźni kowboje; ogromny otwarty świat w roku 1911, u schyłku Dzikiego Zachodu; to wszystko w szatach gameplayu dobrze znanego z Grand Theft Auto. Tak po krótce rysuje się wydane w 2010 roku, dziecko studia Rockstar Games. GTA na dzikim zachodzie – tak wielu opisywało Red Dead Redemption (2010) niedługo po premierze. Dzisiaj już wiemy, że był to strzał w dziesiątkę, a sama gra na zawsze zapisała się w historii rozrywki elektronicznej.

najlepsze gry na ps3 rdr

Fabuła rozgrywka się po wydarzeniach z wydanego w 2019 roku Red Dead Redemption 2. Dla Johna Marstona to czas, by rozliczyć się z przeszłością – kiedy to przemierzał prerie z gangiem Dutcha Van Der Linde. Zmuszony do współpracy ze stróżami prawa, Marston ponownie złoży wizytę starym druhom z gangu, z tą różnicą, że teraz nie będzie to spotkanie czysto towarzyskie. Fabuła Red Dead Redemption to genialne połączenie klimatu dzikiego zachodu z dramatem porachunków z dawnymi przyjaciółmi. To jedna z najlepszych gier na PS3, która mimo prawie 10 lat różnicy, nie ustępuje niczym Red Dead Redemption 2.

Brütal Legend

brutal legend ps3

Brütal Legend (2009) zawsze będzie wyjątkowym tytułem, jeżeli chodzi o najlepsze gry na PS3. To nie tylko genialna przygódówka z elementami RTSa – ale przede wszystkim świetna gra dla wszystkich fanów heavy metalu. Protagonista to Eddie Riggs – a właściwie Jack Black – który po nieszczęśliwym wypadku trafia do krainy pełnej krajobrazów wyjętych wprost z okładek heavy metalowych albumów. Czeka tam na nas pełen pakiet osobistości – jak Ozzy Osbourne czy sam Lemmy z Motorhead, przy których pomocy będziemy przywracać ład w krainie metalu.

najlepsze gry na ps3 brutal legend

Najmocniejszą stroną Brütal Legend jest przejmujący klimat. Świat gry, to heavy metalowy sen, pełen stworzeń i lokacji wyjętych wprost z okładek albumów. Całość pompowana jest przez perfekcyjnie skrojoną ścieżkę dźwiękową, gdzie znajdziemy perełki wszystkich znanych twórców klasycznego heavy metalu z odmętów lat 80, ale nie tylko. No i nie należy zapominać, że gra ma formę sandboxa, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie swobodnie pozwiedzać te genialne lokacje. Grafika też jest całkiem niezła – tzn. głowy nie urywa, ale wygląda po prostu ok – ot taki styl 2009 roku.

Mirror’s Edge

mirrors edge ps3

Mirror’s Edge to jedno z najbardziej udanych dzieł EA. Wydana w 2008 roku gra akcji, odbywa się w śnieżnobiałej, dystopijnej rzeczywistości. W Mirror’s Edge zasiadamy za sterami Faith – wojowniczki o wolność, która dobrze się bije i szybko biega. Gra nie ma jakoś wyjątkowo przejmującej fabuły, ani mocno zarysowanych postaci – to sam gameplay jest najmocniejszą stroną tytułu i powodem, dla którego Mirror’s Edge znalazło się na naszej liście najlepsze gry na PS3.

najlepsza gra na ps3 mirrors edge

99% czasu rozgrywki w Mirror’s Edge spędzamy w biegu. Przebiegamy od punktu A do punktu B, zwykle po dachach. Przebiegamy po ścianach i wykonujemy dalekie skoki, a od czasu do czasu skopiemy któregoś z przedstawicieli dystopijnego reżimu. Wszystko okalone jest unikalną szatą graficzną i świetną ścieżką dźwiękową, która sprawia, że mamy wrażenie, że umiemy latać. To dobry tytuł na weekendowe odstresowanie się po trudach dnia codziennego – czyste, mocne kolory, dobry soundtrack i ciągły bieg, pełen unikalnej lekkości – tylko tyle, żadnych szaroburych bzdur. Sukces chciał powtórzyć Mirror’s Edge Catalyst, ale kontynuacja nie jest tak dobra jak pierwowzór.

Max Payne 3

max payne 3

Wśród najlepszych gier na ps3 nie mogło zabraknąć gry z serii Max Payne. Dobry Max Payne (2001), genialny Max Payne 2: The Fall of Max Payne (2003) i pełen wodotrysków, jeszcze lepszy Max Payne 3 (2012). Czy ktoś go jeszcze pamięta? Możliwe, że nie. Od premiery ostatniej części minęło już jakieś milion lat (albo coś około 8), a o grze ani widu, ani słychu. Max Payne 3 – jak i cała seria – kiedyś ścisła topka gier akcji, wyznaczająca trendy i przyciągająca całe rzesze graczy; teraz jeden z wielu tytułów na jakąś tam starą konsolę, przez niektórych graczy Fortnite postrzeganą już jako sprzęt retro.

max payne 3 najlepsze gry na ps3

Myślicie, że COD to dobra strzelanka? To wy obok dobrej strzelanki nigdy nawet nie staliście. Max Payne 3 ma wszystko co najlepsze; jest emerytowany glina po przejściach; jest bogata rodzinka potrzebująca ochrony; są też źli ludzie, którym będzie trzeba skopać tyłek. Max Payne 3 to doskonałe zwieńczenie całej serii – trzecioosobowa strzelanka, w której każdy element został uszyty na miarę, by spełnić jeden cel – żeby strzelało się najlepiej. Świetne lokacje, bogaty wachlarz uzbrojenia, NO I TEN BULLET TIME. Całość okala genialny sposób narracji, przedstawiający mocną historię gliny, który przeżył nie jeden kataklizm. Jeśli to czytasz – zagraj w Max Payne 3, nie pożałujesz.

Duke Nukem Forever

duke nukem forever

Duke Nukem Forever (2011) to pozycja, której obecność na liście najlepsze gry na PS3 może trochę dziwić. Gra została przyjęta – tak sobie; ani bardzo chłodno, ani bardzo dobrze. Mimo, że może nijak wypada w porównaniu do poprzednich odsłon serii Duke Nukem, to generalnie jest to tytuł nie najgorszy. Oldschoolowo podchodzi do kwestii gameplayu – przemierzamy lokacje, eksterminujemy obcych, a co jakiś czas pokonamy jakiegoś bossa (z którym starcie polega głównie na faszerowaniu go kilogramami ołowiu i tonami materiałów wybuchowych).

duke nukem forever

Już w dniu premiery – a było to dawno temu, w roku pańskim 2011 – Duke Nukem Forever wyglądał paskudnie i powodował zgrzytanie zębów wśród fanów serii. Dzisiaj całkiem przyjemnie się do niego wraca i rozgrywka wcale nie jest taka zła. Mamy duży wachlarz uzbrojenia, ciekawe pojazdy i dużo wrogów do eksterminacji, a to wszystko okraszone lekkim poczuciem humoru. No wiecie – takim w stylu Duke Nukem.

L.A Noire

la noire

Na naszej liście najlepszych gier na PS3 dużo już było tytułów unikatowych – teraz pora na kolejny. L.A Noire (2011) od Rockstar Games to gra, która pod pewnymi względami wciąż pozostaje unikatem. Zasiadamy w niej za sterami detektywa, który rozwiązuje kryminalne zagadki. W L.A Noire badamy miejsca zbrodni, przesłuchujemy podejrzanych, a na końcu wybieramy winnego. Przy czym warto mieć na uwadze, że gra nigdy nie prowadzi nas za rączkę, więc nigdy nie mamy pewności, czy podejmujemy właściwą decyzję

najlepsze gry na ps3 la noire

Przesłuchania oparte są o nowatorską mechanikę mimiki twarzy podejrzanych, toteż polegają głównie na zadawaniu pytań i „odczytywaniu”, na postawie wyrazu twarzy podejrzanego, czy mówi prawdę. I nie dajcie się zwieźć – nie jest to drętwa gra detektywistyczna w stylu Sherlocka Holmesa. Są przesłuchania i rozwiązywanie zagadek, ale samochodowe pościgi i strzelaniny także. Czasami nawet możemy sobie luźno pojeździć po mieście, niczym w Grand Theft Auto. No i gra zawiera także tryb czarnobiały (coś jak tryb noir w Mafia: Edycja Ostateczna), który pozwala jeszcze bardziej zatopić się w doskonałym klimacie L.A Noire.

Grand Theft Auto IV

gta 4 najlepsze gry na ps3

Dawno temu, w odmętach roku 2008 – kiedy Rockstar Games jeszcze zajmował się głównie robieniem gier, a nie udostępnianiem aktualizacji do GTA Online – premierę miało Grand Theft Auto IV. Czym jest GTA każdy wie, więc o mechanice rozrywki nie będę się rozpisywał. Generalnie, w dużym uproszczeniu, to prawie takie Grand Theft Auto V. Z tą różnicą, że fizyka pojazdów była bardziej realistyczna i ogólny klimat gry był dużo bardziej ponury, niż ten zaserwowany później w Los Santos.

gta 4

Grand Theft Auto IV opowiada historię Niko Bellica, serbskiego weterana wojennego, który przyjechał do Liberty City w poszukiwaniu lepszego życia – amerykańskiego snu. Jak szybko zszedł z łodzi na ląd, tak samo szybko zostaje złamany przez przestępcze realia Liberty City. Kiedyś mamiony listami od kuzyna Romana, zdaje sobie sprawę, że nie ma tu pięknych kobiet, majestatycznych apartamentów i szybkich samochodów – a jedynie brudne pieniądze i morderstwa na zlecenie. Grand Theft Auto IV znalazło się na liście najlepsze gry na PS3, bo zawiera pewną dozę tragizmu, którego próżno było szukać w innych częściach GTA. To historia o człowieku, który podczas ucieczki przed złem, trafia do krainy jeszcze większego zła.

Hitman: Rozgrzeszenie

hitman rozgrzeszenie ps3

Hitman: Rozgrzeszenie to przedstawiciel klasyki wśród skradanek. Wyprodukowany w 2012 roku przez studio IO Interactive, nieco zmienił formę rozgrywki, względem poprzedników – Hitman: Krwawa Forsa czy Hitman 2: Silent Assassin. Wcześniej jako Agent 47 trafialiśmy do danej lokacji, w której mieliśmy wyeliminować cel. W Hitman: Rozgrzeszenie na pierwszy plan została wysunięta fabuła z Dianą Burnwood i pewną dziewczynką na czele. 

najlepsze gry na ps3 hitman rozgrzeszenie

Tutaj nie jesteśmy już płatnym mordercą. A gościem, który ma określone powinności do wypełnienia. Większość poziomów ma formę ścieżki – przechodzimy od punktu A do punktu B, skrycie (lub nie) eksterminując po drodze masę wrogów. Niektórym ta zmiana charakteru nie przypadła do gustu, ale z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że spisała się całkiem nieźle. Hitman: Rozgrzeszenie to jeden z lepszych Hitmanów i przedstawiciel czołówki wśród skradanek, dlatego trafia na listę najlepsze gry na PS3.

Dark Souls

dark souls

Stare dobre Soulsy. Serię Dark Souls – jak i już inne gry od studia From Software (jak Bloodborne czy Sekiro: Shadow Die Twice) – zna chyba każdy. Nie każdy chyba faktycznie zdaje sobie sprawę, od czego to wszystko się zaczęło. Pierwsze Dark Souls, wydane w 2011 roku na PlayStation 3, cechuje się szczególnie beznadziejnym klimatem(albo klimatem beznadziei – tak brzmi lepiej), którego próżno szukać w późniejszych odsłonach serii.

ranking gier ps3 dark souls

Absolutnie toporne, bezwzględne i mroczne – niewybaczające najmniejszych błędów, śmiejące się nam prosto w twarz – takie było pierwsze Dark Souls. Dodajmy do tego lekko obskurną oprawę graficzną w wersji na PS3 i otrzymamy grę, która naprawdę często kopie nas po twarzy. To naprawdę trudna gra, o naprawdę specyficznym klimacie.

Call of Duty: World at War

fajne gry na ps3 call of duty world at war

Call of Duty: World at War (2008) to jedna z najlepszych części serii – zarówno jeśli chodzi o kampanię jednoosobową jak i tryb multiplayer. Wyprodukowane przez Treyarch i wydane przez Activision, Call of Duty: World at War musiało trafić na listę najlepsze gry na PS3. Zasługuje na szczególną uwagę, bo niewiele fpsów zdecydowało się ukazać II Wojnę Światową w tak dobitny sposób.

najlepsze gry na ps3 cod 5

Call of Duty: World at War pokazuje wojnę taką, jaką jest; egzekucje, zabójstwa i zbrodnie wojenne, a dookoła urwane kończyny i fontanna krwi. Do tego świetny gameplay i satysfakcjonujący wachlarz uzbrojenia. Trafimy w serce starć z Japonią, jak i z Niemcami – jako jeden z czerwonoarmistów. Mechanika broni jest zrobiona naprawdę dobrze – w niewielu grach wypalanie okopów wroga przy użyciu miotacza płomieni przynosi tak dużą satysfakcję.

The Saboteur

najlepsze gry na ps3 the saboteur

Ostatnia pozycja na liście najlepsze gry na PS3, także odbywa się w realiach II Wojny Światowej. The Saboteur (2009) to świetna skradanka/przygodówka/gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Akcja tytułu odbywa się we Francji, w czasie niemieckiej okupacji. Protagonista to członek ruchu oporu, który podejmuje się różnych akcji na szkodę Trzeciej Rzeszy. The Saboteur było udaną grą – teraz niestety zapomnianą. Także studio Pandemic Studios odpowiedzialne za wyprodukowanie gry, po jej wydaniu w 2009 roku zostało zamknięte.

ranking gier ps3

The Saboteur zasługuje na specjalnie miejsce na liście najlepsze gry na PS3 – to gra z otwartym światem (minimalnie przypominająca GTA), pełna unikalnych mechanik, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Wraz z posuwaniem się fabuły do przodu, wykonujemy kolejne zadania na rzecz ruchu oporu. Będziemy podejmować otwartą walkę z okupantem, ale i skradać się w przebraniu niemieckiego oficera. The Saboteur oferuje bogaty wachlarz uzbrojenia i pojazdów, którymi możemy rozbijać się po mapie. Klimatem minimalnie przypomina Wolfensteina – nazistów eksterminuje się tu tak samo przyjemnie. Czy The Saboteur można zaliczyć do listy fajne gry na ps3? Zdecydowanie tak.

Najlepsze gry na PS3 – lista interesujących tytułów na PlayStation 3 mogłaby być jeszcze dłuższa

To tylko krótkie zestawienie, jednych z bardziej interesujących tytułów. Najlepsze gry na PS3 to dużo więcej, niż kilkanaście wymienionych przez nas produkcji. Konsola Sony może pochwalić się genialną biblioteką gier, z pośród których wiele jest przedstawicielami wymierających gatunków. Sporo unikalnych mechanik, które wprowadzają tytuły zawarte na naszej liście najlepsze gry na PS3, nie pojawiło się nigdzie indziej. Tym bardziej te pozycje zasługują na większą uwagę. W niedalekiej przyszłości przygotujemy pełnoprawny ranking gier na ps3.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs