Nadchodzi odświeżony Max Payne – Remake od Remedy

Wyjątkowe shootery doczekają się zasłużonego odświeżenia
8 kw., 2022

Remedy Entertainment rozpoczyna pracę nad remakiem gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne – jednych z najlepszych trzecioosobowych shooterów lat 2000.

Studio Remedy Entertainment ogłosiło, że pracuje nad odświeżoną wersją dwóch kultowych shooterów – Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Nie znamy większych szczegółów, a same prace nad grami znajdują się jeszcze w powijakach.

Remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Wiemy jednak, że gry będą sprzedawane razem – zapewne na wzór ostatniego remasteru trylogii Grand Theft Auto. Obie gry (Max Payne, Max Payne 2) mają wykorzystywać silnik Nortlight, autorskie rozwiązanie Remedy, znane z ich ostatniej gry – Control.

Seria Max Payne – w pierwszej i drugiej odsłonie – to wyjątkowe shootery z trzeciej osoby, pełne melodramatycznego klimatu neo-noir. Max Payne 1 wprowadził wyjątkowy klimat i mroczną stylistykę, która została doprowadzona do perfekcji w Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Warto dodać, że produkcja remaków obu części Maxa Payne’a, mimo, że faktycznie wykonywana przez Remedy Entertainment (całe szczęśćie), odbywa się jednak przy wsparciu wydawcy (który wciąż posiada prawa do tytułu Max Payne) Rockstar Games.

To dobra wiadomość, bowiem gra prawdopodobnie zostanie dopracowana na wysokim, przystającym do standardów Remedy poziomie, a jednocześnie zyska masę wodotrysków, dzięki wsparciu finansowym giganta Rockstar Games.

Data premiery remake serii Max Payne nie jest jeszcze znana, ale nie należy się spodziewać, że gry ujrzą światło dzienne w niedalekiej przyszłości. Jak przekazuje samo studio Remedy Entertainment, produkcja znajduje się jeszcze na etapie konceptu.

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...