Nadchodzi odświeżony Max Payne – Remake od Remedy

Wyjątkowe shootery doczekają się zasłużonego odświeżenia
11 mar, 2023

Remedy Entertainment rozpoczyna pracę nad remakiem gier Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne – jednych z najlepszych trzecioosobowych shooterów lat 2000.

Studio Remedy Entertainment ogłosiło, że pracuje nad odświeżoną wersją dwóch kultowych shooterów – Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Nie znamy większych szczegółów, a same prace nad grami znajdują się jeszcze w powijakach.

Remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Wiemy jednak, że gry będą sprzedawane razem – zapewne na wzór ostatniego remasteru trylogii Grand Theft Auto. Obie gry (Max Payne, Max Payne 2) mają wykorzystywać silnik Nortlight, autorskie rozwiązanie Remedy, znane z ich ostatniej gry – Control.

Seria Max Payne – w pierwszej i drugiej odsłonie – to wyjątkowe shootery z trzeciej osoby, pełne melodramatycznego klimatu neo-noir. Max Payne 1 wprowadził wyjątkowy klimat i mroczną stylistykę, która została doprowadzona do perfekcji w Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Warto dodać, że produkcja remaków obu części Maxa Payne’a, mimo, że faktycznie wykonywana przez Remedy Entertainment (całe szczęśćie), odbywa się jednak przy wsparciu wydawcy (który wciąż posiada prawa do tytułu Max Payne) Rockstar Games.

To dobra wiadomość, bowiem gra prawdopodobnie zostanie dopracowana na wysokim, przystającym do standardów Remedy poziomie, a jednocześnie zyska masę wodotrysków, dzięki wsparciu finansowym giganta Rockstar Games.

Data premiery remake serii Max Payne nie jest jeszcze znana, ale nie należy się spodziewać, że gry ujrzą światło dzienne w niedalekiej przyszłości. Jak przekazuje samo studio Remedy Entertainment, produkcja znajduje się jeszcze na etapie konceptu.

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs