Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

12 lip, 2021

Każdy gracz, pracownik biurowy, czy też jakakolwiek inna osoba, która w ciągu dnia spędza wiele czasu przed komputerem, powinna zainwestować w odpowiedni fotel. Nie chodzi tylko i wyłącznie o aspekty wygody, a także nasze zdrowie, które powinno przecież być absolutnym priorytetem. Właśnie dlatego tak wiele osób stawia na fotele gamingowe, które wyróżniają się na rynku wszelkiego rodzaju siedzisk. Wybór takiego produktu powinien być przemyślany oraz świadomy. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę w czasie zakupów?

Konstrukcja fotela gamingowego – co warto wiedzieć?

Oczywiste jest to, że konstrukcja fotela niemalże w każdym wypadku determinuje solidność danego produktu. Wysokiej jakości stalowy szkielet będzie zarówno wytrzymały, jak i stabilny. Dzięki temu możliwe będzie swobodne wychylenie się do tyłu, czy też komfortowe leżenie w przypadku foteli, których oparcie pozwala nam na odchylenie do poziomu. Nie bez znaczenia jest także siedzisko, nierzadko producenci zamiast stalowego szkieletu wykorzystują dwie rurki oraz materiałowe pasy, które zostają rozpięte pomiędzy nimi. Mimo tego, że w teorii propozycja ta zapewnia nam mniejszą twardość oraz większą sprężystość, to w rzeczywistości rozwiązanie to jest znacznie mniej trwałe.

Jakie jest maksymalne obciążenie fotela?

Bardzo istotną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę w czasie zakupów, jest maksymalne obciążenie fotela. W przypadku tańszych rozwiązań wartość ta będzie oscylowała w granicach 110-120 kilogramów. Jeśli jednak postawimy na nieco droższą propozycję, będziemy w stanie zakupić produkt, który wytrzyma obciążenie sięgające nawet 200 kilogramów. 

Kształt siedziska – jak to wygląda?

Kształt siedziska to następny aspekt, który pomija spora część osób. Jak się okazuje, może on bardzo negatywnie wpływać na naszą wygodę. Tym samym wysokie osoby z długimi nogami powinny stawiać na fotele z długimi siedziskami. W przypadku niższych person wybór powinien być zupełnie odwrotny. W tej kwestii musimy polecić fotele dla graczy IMBA Seat – https://imbaseat.com/. Ilość produktów dostępnych od tego producenta jest naprawdę ogromna, dlatego każdy znajdzie coś, co wpadnie mu w oko.

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...