Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

9 wrz, 2021

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie… czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki.

Siadając do tytułu raz na kilka dni trzeba dodatkowo tracić czas na przypomnienie sobie bieżącej sytuacji, a często również mechaniki. Na szczęście istnieją też gry, których przejście możliwe jest w najwyżej kilkanaście godzin, a przynoszą równie wiele satysfakcji i pozwalają odprężyć się po ciężkim tygodniu. O jakich tytułach mowa?


Lista 7 weekendowych gier na PC

Life is Strange

life is strange


Wciągający tytuł, który na długo pozostaje w pamięci gracza. O tym doświadczeniu nie sposób zapomnieć. Niezwykła fabuła i charyzmatyczne postacie, które stają przed moralnie trudnymi wyborami. Gracz wciela się w główną bohaterkę – Max Caulfield. To właśnie o niej opowiada historia. Młoda dziewczyna, która dostała się do wyższej szkoły fotograficznej w rodzinnym miasteczku, odkrywa w sobie wyjątkową moc manipulowania czasem. Postanawia wykorzystać swoje zdolności do rozwiązania zagadki zaginionej dziewczyny z jej szkoły.
Wszystko to w cudownej oprawie graficznej i klimatycznej muzyce, którą będzie słychać jeszcze długo po zakończeniu rozgrywki.


Life is Strange podzielone jest na kilka epizodów, a przejście całości zajmuje około 18 godzin. Fanów tytułu z pewnością ucieszy fakt, że 10.09.2021 roku odbędzie się premiera drugiej części gry – Life is Strange: True Colors.

Inside

inside gry na weekend


Platformówka utrzymana w mrocznym klimacie. Gracz wciela się w młodego chłopaka, który ucieka przed tajemniczymi postaciami. W swojej podróży musi rozwiązywać zagadki, ukrywać się oraz bronić. Ostatecznie trafia do miejsca, gdzie przeprowadzane są tajemnicze eksperymenty, a ich zrozumienie może pomóc w ocaleniu życia wielu ludzi.


W grze nie ma dialogów ani tekstów, a uważne obserwowanie otoczenia i analiza wydarzeń jest jedynym sposobem na zrozumienie fabuły.


Przejście gry zajmuje około 5 godzin.


Outer Wilds

outer wilds


Oryginalny tytuł indie, który zachwyca muzyką, grafiką i wciągającą fabułą. W tej pierwszoosobowej grze gracz steruje rekrutem programu kosmicznego. Outer Wilds Ventures ma za zadanie dogłębnie zbadać nieustannie zmieniający się Układ Słoneczny. Tajemniczy świat czeka na odkrycie. Interesującym rozwiązaniem w Outer Wilds jest zamknięcie Układu Słonecznego w niekończącej się pętli czasowej. Potęguje to aurę niepokoju i daje ogrom możliwości.


Tytuł można przejść w około 20 godzin.


Unravel

unravel gry na weekend


Druga gra platformowa, którą urzeka klimatem i muzyką. Gracz wciela się w postać Yarny. Jest to niewielka maskotka wykonana z czerwonej włóczki stojąca na progu emocjonującej i pełnej wzruszeń podróży. Podczas wyprawy bohater będzie stopniowo odzyskiwać wspomnienia ze swojego życia. Celem Yarny jest odnalezienie jego dawno zaginionej rodziny.


Gra niejednokrotnie sprawi, że łzy same popłyną z oczu. Całość osadzona jest w skandynawskich klimatach, a mapa oparta jest na rzeczywistych lokacjach. Piękna grafika dodaje grze uroku i zachęca do odkrywania losów zagubionej maskotki.


Unravel można ukończyć w około 13 godzin.

Firewatch

firewatch gry na weekend


Krótka przygodówka, w której można odkryć kawałek świata. Gracz wciela się w postać czterdziestoletniego strażnika leśnego. Jego zadaniem jest wypatrywanie pożarów i szybkie reagowanie na zauważone zagrożenie. Na szczęście mimo fali upałów i suszy panuje spokój. Do czasu, aż wokół Henry’ego nie zaczną dziać się tajemnicze wydarzenia. Gracz musi zrozumieć niewyjaśnione zjawiska i ocalić lasy przed nadchodzącą zagładą. Jedyną pomoc na jaką może aktualnie liczyć oferuje jego przełożona, Delilah. Niestety kontakt możliwy jest wyłącznie za pomocą krótkofalówki, a to nie ułatwia zadania.


Na całkowite przejście gry wystarczy 5 godzin.


Abzu

abzu gameplay


Jedna z najbardziej relaksujących gier na rynku. Wygodne sterowanie, spokojna i nastrojowa muzyka, a także piękne widoki podwodnego świata w cudownej oprawie graficznej. Nie ma tutaj żadnych potworów, ani stresujących sytuacji. Można zanurzyć się w wykreowanym świecie i odkrywać sekrety oceanów.


Na przejście gry i rozwiązanie wszystkich tajemnic wystarczą 4 godziny.


A Way Out

a way out gry na weekend


Jedyna gra kooperacyjna w zestawieniu. Dwójka graczy wciela się w dwóch bohaterów, Vincenta i Leo, których zadaniem jest ucieczka z amerykańskiego więzienia. Później zostanie już tylko kwestia zemsty na pewnych osobach… Gra wymaga ścisłej współpracy i zdolności perfekcyjnego porozumiewania się dwójki graczy. Na każdym kroku trzeba uważać, a spryt i zdolność kojarzenia faktów są cechami niezbędnymi do ukończenia misji.


Grę można przejść w około 7 godzin.


Czy warto grać w tak krótkie gry na weekend?


Gry platformowe, indie oraz krótkie tytuły przygodowe są doskonałym sposobem na zrelaksowanie się i odpoczynek. Chociaż często wymagają refleksu, wytężenia umysłu lub wprowadzają w fascynujący świat i zachwycają skomplikowaną fabułą, to niewiele się o nich mówi. A mimo to w wymienione wyżej tytuły grają miliony osób na całym świecie, a same gry cieszą się pozytywnymi opiniami krytyków.


Krótki gry, które spokojnie można przejść podczas jednego weekendu to doskonała alternatywa dla osób nie mających wiele wolnego czasu. Zamiast rozpoczynać skomplikowany tytuł wymagający 80 czy 100 godzin, a który będzie przechodzić się miesiącami, znacznie lepszym rozwiązaniem mogą być krótsze produkcje. Tym bardziej, że często mogą one pochwalić się znacznie lepszą fabułą niż produkcje typu AAA.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...