Lego i Epic Games stworzą Metaverse dla dzieci

Duże firmy zaczną pracować nad niezwykle bezpiecznym środowiskiem dla dzieci
16 sie, 2022

O Metaversie staje się głośno co jakiś czas – generalnie jeszcze nikt nie wie, czym właściwie ma być ów produkt Facebooka (czyli firmy Meta) – ale co jakiś czas można usłyszeć doniesienia medialne, o kolejnej dużej firmie, która planuje kolejny rewolucyjny produkt, który zrewolucjonizuje doświadczenia płynące z rewolucyjnego Metaverse.

Do grona takich firm dołączyły właśnie Lego i Epic Games, które chcą „kształtować przyszłość Metaverse, by było zabawne i bezpieczne dla dzieci”. Jeżeli w pierwszej chwili nie wiecie czego się spodziewać, to nie jesteście sami. Na całe szczęście Epic i Lego śpieszą z wyjaśnieniem – „Obie firmy połączą siły, by zbudować immersyjne, kreatywnie inspirujące i ujmujące doświadczenie cyfrowe, dla dzieci w każdym wieku”.

Na tym nie koniec, komunikat idzie dalej – „Przyjazne rodzinie cyfrowe doświadczenie, da dzieciom narzędzia, które pozwolą stać im się pewnymi siebie twórcami oraz umożliwią zabawę w bezpiecznym i pozytywnym środowisku”. Brzmi trochę jak zapowiedź Minecrafta, albo Lego klona Minecrafta. Ale wieloosobowe gry Lego już były i nie odniosły zbyt dużego sukcesu.

lego metaverse

Kolejna część komunikatu wszystko wyjaśnia. „Lego i Epic Games połączą siły i doświadczenie, by upewnić się, że ta kolejna iteracja internetu, będzie od samego początku projektowana mając u podstaw dobro dzieci”. Bynajmniej nie chodzi tu więc o kolejną odsłonę Lego Online, a o stworzenie typowo dziecięcego odłamu Metaverse – albo raczej tego, czym ma się stać Metaverse w przyszłości.

A ma się stać kolejną odsłoną internetu. Generalnie nikt jeszcze nie wie, jak finalnie ma wyglądać ta rewolucja od Mety, ale pojawiają się głosy, że będzie to następna generacja internetu – Web 3.0 – która przeniesie sieć w trzeci wymiar. Wygląda na to, że Epic Games i Lego, właśnie próbują rezerwować „dziecięcy kącik” w tym przyszłym, supernowoczesnym internecie.

Nie wiadomo jak dokładnie ma wyglądać finalny Metaverse i Web 3.0, a tym bardziej jaki plan mają Lego i Epic, ale wizja dziecięcego, immersyjnego – i pewnie bardzo wciągającego – świata przygotowanego specjalnie dla dzieci, wydaje mi się lekko niepokojąca – i nie tylko mi. Prawie 90% komunikatu prasowego zostało przeznaczone na wyjaśnianie, jak bardzo bezpieczny będzie ów wirtualny świat Lego Metaverse.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs