Lego i Epic Games stworzą Metaverse dla dzieci

Duże firmy zaczną pracować nad niezwykle bezpiecznym środowiskiem dla dzieci
9 kw., 2022

O Metaversie staje się głośno co jakiś czas – generalnie jeszcze nikt nie wie, czym właściwie ma być ów produkt Facebooka (czyli firmy Meta) – ale co jakiś czas można usłyszeć doniesienia medialne, o kolejnej dużej firmie, która planuje kolejny rewolucyjny produkt, który zrewolucjonizuje doświadczenia płynące z rewolucyjnego Metaverse.

Do grona takich firm dołączyły właśnie Lego i Epic Games, które chcą „kształtować przyszłość Metaverse, by było zabawne i bezpieczne dla dzieci”. Jeżeli w pierwszej chwili nie wiecie czego się spodziewać, to nie jesteście sami. Na całe szczęście Epic i Lego śpieszą z wyjaśnieniem – „Obie firmy połączą siły, by zbudować immersyjne, kreatywnie inspirujące i ujmujące doświadczenie cyfrowe, dla dzieci w każdym wieku”.

Na tym nie koniec, komunikat idzie dalej – „Przyjazne rodzinie cyfrowe doświadczenie, da dzieciom narzędzia, które pozwolą stać im się pewnymi siebie twórcami oraz umożliwią zabawę w bezpiecznym i pozytywnym środowisku”. Brzmi trochę jak zapowiedź Minecrafta, albo Lego klona Minecrafta. Ale wieloosobowe gry Lego już były i nie odniosły zbyt dużego sukcesu.

lego metaverse

Kolejna część komunikatu wszystko wyjaśnia. „Lego i Epic Games połączą siły i doświadczenie, by upewnić się, że ta kolejna iteracja internetu, będzie od samego początku projektowana mając u podstaw dobro dzieci”. Bynajmniej nie chodzi tu więc o kolejną odsłonę Lego Online, a o stworzenie typowo dziecięcego odłamu Metaverse – albo raczej tego, czym ma się stać Metaverse w przyszłości.

A ma się stać kolejną odsłoną internetu. Generalnie nikt jeszcze nie wie, jak finalnie ma wyglądać ta rewolucja od Mety, ale pojawiają się głosy, że będzie to następna generacja internetu – Web 3.0 – która przeniesie sieć w trzeci wymiar. Wygląda na to, że Epic Games i Lego, właśnie próbują rezerwować „dziecięcy kącik” w tym przyszłym, supernowoczesnym internecie.

Nie wiadomo jak dokładnie ma wyglądać finalny Metaverse i Web 3.0, a tym bardziej jaki plan mają Lego i Epic, ale wizja dziecięcego, immersyjnego – i pewnie bardzo wciągającego – świata przygotowanego specjalnie dla dzieci, wydaje mi się lekko niepokojąca – i nie tylko mi. Prawie 90% komunikatu prasowego zostało przeznaczone na wyjaśnianie, jak bardzo bezpieczny będzie ów wirtualny świat Lego Metaverse.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...