Koniec dużych poprawek do Cyberpunk 2077. A gdzie multiplayer i dodatki?

Cyberpunk 2077 nie będzie już priorytetem dla CD Projekt RED
15 kw., 2022

Firma CD Projekt RED poinformowała, że lwia część poprawek do Cyberpunk 2077 została już wprowadzona. Studio przenosi większość zasobów do pracy nad resztą projektów.

„Oczywiście będziemy nadal wspierać Cyberpunk 2077 i nadal pracować nad jego aktualizacją, ale znaczna część pracyzostała wykonana i została wykonana już w 2021 roku” – poinformowała firma. Udostępniono również infografikę prezentującą, jak zmieniały się zasoby programistyczne w czasie, a „wsparcie dla Cyberpunk 2077” stało się jednym z najmniejszych segmentów od lutego 2022 roku.

infografika cyberpunk
Źródło: CDPR/Kotaku

W ostatnim czasie firma udostępniła next genową wersję Cyberpunk 2077 – na konsole PS5 i Xbox Series S|X, razem z łatką 1.5, która wprowadziła masę usprawnień, poprawiła zbalansowanie niektórych elementów rozgrywki i drzewka umiejętności, oraz rozbudowała możliwość budowania bliższych relacji z określonymi postaciami.

Trzeba przyznać, że gra jest w znacznie lepszej kondycji względem tego, co mieliśmy „przyjemność” podziwiać w grudniu 2020 roku. Jednakże ów informacja, o zmianie priorytetów może nieco martwić, gdy przypomnimy sobie wcześniejsze zapowiedzi odnośnie Cyberpunk 2077. Adam Kiciński przekonywał wcześniej, że Cyberpunk 2077 „nie dostanie mniej DLC niż Wiedźmin 3”.

Co prawda firma zapowiedziała już pierwszy duży dodatek – ma się ukazać w 2023 roku – jednak to tylko jedno DLC. Ów zmiana priorytetów i przeniesienie mocy przerobowych na inne projekty, może oznaczać, że więcej dodatków już nie zobaczymy – nie wspominając już o dawno zapomnianych zapowiedziach multiplayera do Cyberpunk 2077.

Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 podzieli los złego wspomnienia, małej wpadki, o której pamięć powoli będzie zamiatana pod dywan. Prawdopodobnie nie usłyszymy więcej o trybie wieloosobowym, ani o drugim dodatku – a pierwsze płatne DLC będzie ostatnim. Po czym na zawsze zapomnimy o Cyberpunk 2077 – na rzecz kolejnej odsłony Wiedźmina.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...