Komenda na FPS i Ping do CS GO – jak wpisać

Wyjaśniamy jak sprawdzić FPS i ping w CS, używając jednej, prostej komendy
18 kw., 2022

W poniższym poradniku pokażemy jaka jest komenda na FPS i Ping do CS GO. Wyjaśnimy także, jakie są inne sposoby na sprawdzenie pingu i fps w grze Valve.

CS GO to jeden z typowych przedstawicieli gatunku strzelanek competitive. Gra studia Valve całą moc opiera na rywalizacji i esportowym charakterem rozgrywki – i robi to dobrze. Jednak z tego samego powodu, grając w CS GO, dobrze jest mieć świadomość „aktualnych warunków sprzętowych” – czyli prędkości, z jaką działa gra oraz jakości połączenia internetowego. Wszystko znacznie ułatwia jednak komenda na fps i ping do CS GO, którą pokazujemy poniżej.

komenda na fps i ping cs go
net_graph

Komenda na FPS i ping CS GO

Istnieje jedna, prosta komenda na fps i ping w cs go, która umożliwia stałe wyświetlanie tych informacji na ekranie. Zamieszczamy ją poniżej:

  • net_graph 1

Po wpisany ów komendy w konsolę, naszym oczom ukaże się niewielka nakładka zawierające szereg danych na temat działania gry. W innym poradniku opisujemy jak włączyć konsolę w CS GO, jeżeli nie wiesz, jak to zrobić.

Żeby wyłączyć nakładkę i ukryć informacje, wpisujemy komendę podaną poniżej:

  • net_graph 0

Istnieje także komenda do CS GO, która pozwala na wyświetlanie samej informacji odnośnie FPS. Komenda na FPS do CS GO jest widoczna poniżej:

  • cl_showfps 1

Analogicznie do poprzedniej sytuacji, żeby dezaktywować komendę na fps, wpisujemy w konsolę następujące polecenie:

  • cl_showfps 0

Nakładka FPS w ustawieniach Steam

fps steam

Poza komendą na fps wpisywaną bezpośrednio w konsoli gry, licznik klatek na sekundę możemy także włączyć z poziomu nakładki Steam. Aby to zrobić, należy wejść w ustawienia, w zakładkę pokazaną na zrzucie ekranu.

Podane wyżej polecenie net_graph, pozwala na stałe wyświetlanie najważniejszych parametrów rozgrywki, co jest niezwykle ważne. Warto znać aktualne fps i ping – bo nawet w przypadku najlepszych połączeń internetowych mogą pojawiać się pomniejsze zakłócenia, które nie są zauważalne i wyczuwalne, ale znacznie obniżają naszą skuteczność w grze. Powyższe komendy podane w naszym poradniku, zapewniają wszystkie podstawowe informacje.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...