Już w 3 kwartale 2022 Xboxowe gry free-to-play z reklamami

16 kw., 2022

Niech podniosą rękę ci, którzy chcą oglądać więcej reklam. Prawdopodobnie już w trzecim kwartale 2022 roku, w Xboxowych grach free2play będziemy mieli okazję podziwiać wirtualne banery reklamowe.

Jak podaje Business Insider, Microsoft pracuje nad programem reklamowym, który ma pozwolić, by „wybrane marki” dokonywały zakupu reklam – które miałyby się wyświetlać w popularnych, darmowych grach na konsolę Xbox.

Business Insider przekonuje, że Microsoft ostrożnie podchodzi do kwestii reklam w tytułach na konsole i bardzo uważa, by nie „zirytować” graczy – wątpię jednak, aby wirtualne banery reklamowe w grach, na wzór tych, zamieszczanych na stronach internetowych, miałyby kogokolwiek ucieszyć.

Celem współpracy Microsoftu z firmami reklamowymi ma być stworzenie systemu, który umożliwi zakup i umieszczanie reklam w tytułach free2play na Xboxie. Ów reklamy prawdopodobnie będą miały formę bilbordów, które będą widoczne np. w grach wyścigowych lub z otwartym światem. Nie jest jeszcze jasne czy będą zawierały także treści animowane i dźwięk. System ma zacząć działać już w 3 kwartale 2022 roku.

Nie jest to pierwsza próba masowego umieszczania reklam w grach. Kiedyś próbowano w Saints Row 2 – na szczęście pomysł się nie przyjął.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...