Już w 3 kwartale 2022 Xboxowe gry free-to-play z reklamami

26 mar, 2023

Niech podniosą rękę ci, którzy chcą oglądać więcej reklam. Prawdopodobnie już w trzecim kwartale 2022 roku, w Xboxowych grach free2play będziemy mieli okazję podziwiać wirtualne banery reklamowe.

Jak podaje Business Insider, Microsoft pracuje nad programem reklamowym, który ma pozwolić, by „wybrane marki” dokonywały zakupu reklam – które miałyby się wyświetlać w popularnych, darmowych grach na konsolę Xbox.

Business Insider przekonuje, że Microsoft ostrożnie podchodzi do kwestii reklam w tytułach na konsole i bardzo uważa, by nie „zirytować” graczy – wątpię jednak, aby wirtualne banery reklamowe w grach, na wzór tych, zamieszczanych na stronach internetowych, miałyby kogokolwiek ucieszyć.

Celem współpracy Microsoftu z firmami reklamowymi ma być stworzenie systemu, który umożliwi zakup i umieszczanie reklam w tytułach free2play na Xboxie. Ów reklamy prawdopodobnie będą miały formę bilbordów, które będą widoczne np. w grach wyścigowych lub z otwartym światem. Nie jest jeszcze jasne czy będą zawierały także treści animowane i dźwięk. System ma zacząć działać już w 3 kwartale 2022 roku.

Nie jest to pierwsza próba masowego umieszczania reklam w grach. Kiedyś próbowano w Saints Row 2 – na szczęście pomysł się nie przyjął.

Źródło: Kotaku

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs