Jak zmienić swój BattleTag

6 sty, 2022

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika.

Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net?

Czym właściwie jest BattleTag?

BattleTag to nic innego jak nick wybrany przez gracza – to ta nazwa będzie przypisana do gier Blizzarda, a także na jej stronach, serwisach i forach. Każde konto może mieć przypisany do siebie tylko jeden BattleTag, ale w odróżnieniu od większości gier i innych produkcji nie musi być on unikalny. Wszystko dzięki numerowi ID przypisywanemu do gracza (liczby z hashtagiem znajdujące się za nickiem, np. PrzykładowyNick#1234).

Wybierając swój BattleTag należy mieć na uwadze, żeby był on zgodny z zasadami wyznaczonymi przez Blizzard. Oznacza to, że wybrany pseudonim nie może wychodzić poza zakres 3 – 12 znaków, nie może zaczynać się od cyfry i zawiera przerw (spacji). Oczywiście BattleTag nie może być również obraźliwy. W takiej sytuacji Blizzard zastrzega sobie prawo do jego automatycznej zmiany.

battletag jak zmienic

Jak zmienić Battletag

Do niedawna nie istniała możliwość, aby gracz mógł samodzielnie zmienić pierwotnie wybrany przez siebie pseudonim. Jedyną opcją było wysłanie wiadomości e-mail do supportu Blizzarda, który zmieniał BattleTag użytkownika dopiero po rozpatrzeniu zgłoszenia.

Na szczęście firma idzie z duchem czasu i dodała na swojej stronie możliwość zmiany BattleTagu. Warto mieć na uwadze, że darmowa jest jedynie pierwsza zmiana. Każda kolejna kosztować będzie 10 euro.

Zmiana BattleTagu – krok po kroku

Cały proces zmiany nicku jest wyjątkowo prosty i składa się z kilku prostych czynności. Wystarczy:

– zalogować się na swoje konto Battle.net na oficjalnie stronie Blizzarda
– kliknąć w swój aktualny pseudonim w prawym górnym rogu ekranu i przejść do ustawień
– wybrać zakładkę “Account Details” i przejść do sekcji “BATTLETAG”, gdzie należy kliknąć “UPDATE”
– w wyznaczonym miejscu należy wpisać swój nowy BattleTag i potwierdzić zmiany klikając “Change Your BattleTag”

Mamy nadzieję, że nasz tekst – jak zmienić BattleTag – okazał się pomocny. Sprawdź inne poradniki publikowane na GameSouls.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...