Jak zmienić celownik w CS GO?

21 lip, 2021

Jak zmienić celownik w CS GO, by idealnie dopasować go do naszych potrzeb? Gra Valve daje nam możliwość dostosowania celownika w całym jego zakresie – co jest kluczowe, jeżeli zależy nam na wygodzie i efektywnej rozgrywce.

Celownik w CS GO może zostać dopasowany do naszych potrzeb w pełnym zakresie. Niewątpliwie – znajdą się gracze, którym w zupełności wystarczy domyślny celownik, który zastajemy po pierwszym uruchomieniu gry. Większość jednak będzie chciała zmienić celownik w CS GO, tak by ten jak najbardziej pasował do naszych wymagań i stylu gry. Na szczęście tych drugich, istnieją niemalże nieograniczone sposoby modyfikowania celownika, dzięki czemu każdy gracz, będzie mógł się pochwalić swoim własnym, w 100% unikalnym.

Jak zmienić celownik w CS GO?

Jest kilka sposobów na to, jak zmienić celownik w CS GO. W podstawowym zakresie możemy to zrobić z poziomu ustawień gry – ilość dostępnych opcji jest jednak znacznie ograniczona. Kolejnym sposobem jest skorzystanie z komend wprowadzanych do konsoli, które pozwalają nam zmianę poszczególnych parametrów wskaźnika. Komendy na celownik w CS GO znajdziesz poniżej.

Komendy na celownik w CS GO – wpisywane w konsoli

  • cl_crosshairstyle – Ustawia rodzaj celownika (od 1 do dowolnej liczby)
  • cl_crosshairdot 0/1 – Kropka w celowniku (0 wyłącza 1 włącza)
  • cl_crosshairalpha – Przeźroczystość celownika
  • cl_crosshaircolor – Kolor celownika
  • cl_crosshairsize –Rozmiar celownika
  • cl_crosshairgap – Przerwa między kreskami celownika
  • cl_crosshairthicknes – Grubość celownika
cs go jak zmienić celownik

Pracujemy wtedy jednak niejako na backendzie – nie będzie to więc ani najszybsze, ani najwygodniejsze rozwiązanie. Podobne – choć nieco szybsze – rozwiązanie na celownik w CS GO, to wgranie gotowych linii komend do pliku cfg. Takie configi zawierają kompletne zestawy komend, które zmieniają nasz celownik. Dla przykładu – poniżej znajdziesz config na celownik Pashy:

cl_crosshairalpha 250; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 5; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0;

Jeżeli nie wiesz, jak wgrać config w cs go, sprawdź nasz poradnik.

Jak zmienić celownik w CS GO? – generatory celowników

Zdecydowanie, najwygodniejszym i najszybszym rozwiązaniem, w kwestii zmiany celownika, jest skorzystanie z gotowych map/generatorów celowników. Mamy tutaj możliwość dokładnego podglądu, na cały wachlarz celowników – np. celowników topowych graczy najlepszych drużyn CS GO. Po wyborze wskaźnika, który najbardziej nam odpowiada, jednym kliknięciem ustawiamy interesujący nasz celownik. Takie mapy/generatory dają także możliwość natychmiastowego przetestowania wskaźnika, podczas strzelania do tarczy lub botów. Jedną z najlepszych pozycji jest tutaj mapa – Warsztat Steam::crashz’ Crosshair Generator v3 (steamcommunity.com).

Mamy nadzieję, że satysfakcjonująco odpowiedzieliśmy na pytanie, jak zmienić celownik w CS GO. Gra Valve to dość skomplikowany poligon esportowy – jeżeli chcesz odnieść sukces w starciach 5 na 5 – niezbędne jest idealne dopasowanie stanowiska i ustawień gry. Tutaj nie ma opcji uniwersalnych i najlepiej zawsze wszystko modyfikować indywidualnie pod siebie.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...