Jak włączyć konsolę w CS GO

11 lut, 2023

Konsola w CS GO umożliwia korzystanie z wielu komend, pozwalających na znaczne manipulowanie ustawieniami gry. W poniższym tekście odpowiemy na pytanie jak włączyć konsolę w CS GO, by w pełni wykorzystać potencjał ustawień.

Zanim odpowiemy na pytanie – jak włączyć konsolę w cs go, przybliżymy nieco jej istotę i wyjaśnimy do czego właściwie ona służy. W najprostszym rozumieniu, jest to coś w rodzaju wiersza poleceń, gdzie za pośrednictwem specjalnych komend (poleceń), przekazujemy grze, co ma dla nas zrobić. Konsola w CS GO umożliwia nam ustawianie parametrów, takich jak czułość myszy czy rozmiar i kolor celownika, może także posłużyć do uruchomienia wyświetlania bardziej szczegółowych informacji na ekranie – jak licznik klatek na sekundę czy aktualne opóźnienie (ping).

Konsola w CS GO jest właściwie niezbędna, jeżeli mamy w planach zarządzanie własnym serwerem lub hostowanie prywatnej gry ze znajomymi. To za jej pośrednictwem możemy ustawić ilość botów (lub ich brak), czas rundy, rozgrzewkę i całą resztę parametrów rozgrywki. Dzięki konsoli mamy możliwość idealnego dopasowania danej sesji rozgrywki do naszych potrzeb – nie da się tego bez niej osiągnąć, bo domyślnie serwowany wachlarz ustawień jest zbyt ubogi, by odkryć wszystkie możliwości modyfikacji parametrów gry.

jak włączyć konsolę cs go

Jak włączyć konsolę w CS GO? – sprawa jest bajecznie prosta

Domyślnie w większości gier – a zwłaszcza w przypadku gier od Valve – włączyć konsolę można za pośrednictwem klawisza tyldy (~). Jednak po świeżej instalacji CS GO, domyślne ustawienia gry uniemożliwiają dostanie się do konsoli w ten sposób. Żeby włączyć konsolę w CS GO, zanim przejdziemy do naciskania tyldy (~), musimy ją odblokować w ustawieniach gry.

Aby włączyć konsolę w CS GO musimy wejść do ustawień. W tym celu na przechodzimy do „Opcji”, a następnie do zakładki „Ustawienia gry”. Szukamy pola „Włącz konsolę (~)” i zaznaczamy przy nim opcję – „TAK”. Od tego momentu konsola będzie pokazywana i chowana po każdym naciśnięciu tyldy (~)  – klawisza znajdującego się w prawym górnym rogu klawiatury.

Już wiesz jak włączyć konsolę w CS GO. Dzięki niej, podczas rozgrywki wyświetlisz na ekranie szereg przydatnych informacji, takich jak aktualne opóźnienie. Konsola w cs go przyda się także – jak wspomnieliśmy wyżej – w przypadku hostowania własnej gry, lub obsługi własnego serwera, gdzie ustawimy podstawowe parametry rozgrywki, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak włączyć konsolę w cs go. Pamiętaj jednak, by w pełni wykorzystać jej potencjał, musisz znać komendy, jakie obsługuje.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs