Jak włączyć konsolę w CS GO

22 lip, 2021

Konsola w CS GO umożliwia korzystanie z wielu komend, pozwalających na znaczne manipulowanie ustawieniami gry. W poniższym tekście odpowiemy na pytanie jak włączyć konsolę w CS GO, by w pełni wykorzystać potencjał ustawień.

Zanim odpowiemy na pytanie – jak włączyć konsolę w cs go, przybliżymy nieco jej istotę i wyjaśnimy do czego właściwie ona służy. W najprostszym rozumieniu, jest to coś w rodzaju wiersza poleceń, gdzie za pośrednictwem specjalnych komend (poleceń), przekazujemy grze, co ma dla nas zrobić. Konsola w CS GO umożliwia nam ustawianie parametrów, takich jak czułość myszy czy rozmiar i kolor celownika, może także posłużyć do uruchomienia wyświetlania bardziej szczegółowych informacji na ekranie – jak licznik klatek na sekundę czy aktualne opóźnienie (ping).

Konsola w CS GO jest właściwie niezbędna, jeżeli mamy w planach zarządzanie własnym serwerem lub hostowanie prywatnej gry ze znajomymi. To za jej pośrednictwem możemy ustawić ilość botów (lub ich brak), czas rundy, rozgrzewkę i całą resztę parametrów rozgrywki. Dzięki konsoli mamy możliwość idealnego dopasowania danej sesji rozgrywki do naszych potrzeb – nie da się tego bez niej osiągnąć, bo domyślnie serwowany wachlarz ustawień jest zbyt ubogi, by odkryć wszystkie możliwości modyfikacji parametrów gry.

jak włączyć konsolę cs go

Jak włączyć konsolę w CS GO? – sprawa jest bajecznie prosta

Domyślnie w większości gier – a zwłaszcza w przypadku gier od Valve – włączyć konsolę można za pośrednictwem klawisza tyldy (~). Jednak po świeżej instalacji CS GO, domyślne ustawienia gry uniemożliwiają dostanie się do konsoli w ten sposób. Żeby włączyć konsolę w CS GO, zanim przejdziemy do naciskania tyldy (~), musimy ją odblokować w ustawieniach gry.

Aby włączyć konsolę w CS GO musimy wejść do ustawień. W tym celu na przechodzimy do „Opcji”, a następnie do zakładki „Ustawienia gry”. Szukamy pola „Włącz konsolę (~)” i zaznaczamy przy nim opcję – „TAK”. Od tego momentu konsola będzie pokazywana i chowana po każdym naciśnięciu tyldy (~)  – klawisza znajdującego się w prawym górnym rogu klawiatury.

Już wiesz jak włączyć konsolę w CS GO. Dzięki niej, podczas rozgrywki wyświetlisz na ekranie szereg przydatnych informacji, takich jak aktualne opóźnienie. Konsola w cs go przyda się także – jak wspomnieliśmy wyżej – w przypadku hostowania własnej gry, lub obsługi własnego serwera, gdzie ustawimy podstawowe parametry rozgrywki, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak włączyć konsolę w cs go. Pamiętaj jednak, by w pełni wykorzystać jej potencjał, musisz znać komendy, jakie obsługuje.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...