Jak używać latarki w Dead by Daylight?

24 sierpnia, 2021

dead by daylight jak uzywac latarki

Jak używać latarki w Dead by Daylight, żeby maksymalnie wykorzystać jej potencjał i obronić się przed Killerem? Gra od studia Behaviour Entertainment jest pełna rozbudowanych mechanik wspartych bogatym wachlarzem przedmiotów. W skutecznej obronie przed zabójcą w Dead by Daylight latarka będzie nam w stanie pomóc.

Latarka w Dead by Daylight to jeden z przedmiotów, który możemy ze sobą zabrać na starcie z Zabójcą. To naprawdę przydatne narzędzie, które w krytycznym momencie może zadecydować o naszym losie. Jednakże, żeby dobrze wykorzystać przewagę, jaką daje nam światło, konieczna jest znajomość tego, jak używać latarki w Dead by Daylight. Nieumiejętne używanie tego przedmiotu może przynieść nam więcej kłopotów niż pożytku i wpędzi nas w jeszcze większe tarapaty.

latarka dbd

Dead by Daylight – jak używać latarki?

Żeby używać latarki w Dead by Daylight, najpierw musimy się w nią wyposażyć. Przed wejściem do rozgrywki, możemy zdobyć latarkę podczas levelowania naszej postaci za punkty Blood Points – następnie trzeba jedynie ją wyposażyć. Do wziętej latarki, możemy dobrać różne usprawnienia, jak mocniejsze żarówki, soczewki poszerzające strumień światła, czy uchwyt zwiększający celność. Warto poeksperymentować z dodatkami, bowiem niektóre mogą uczynić korzystanie z latarki dużo łatwiejsze.

Weszliśmy do gry, mamy ze sobą nasz omawiany przedmiot – jak używać latarki w Dead by Daylight? Wciskając prawy przycisk myszy nasza postać rozpocznie świecić latarką we wskazanym przez nas kierunku. Jeśli ściga nas zabójca, możemy użyć latarki i poświecić w stronę oczu Killera. Bardzo ważne jest, by precyzyjne wycelować w głowę – w przeciwnym wypadku świecenie nie przyniesie pożądanego efektu. Jeżeli wszystko zrobiliśmy właściwie, a zabójca nie odwrócił się w porę – zostanie oślepiony na kilka sekund.

dead by daylight

Z uwagi na ryzyko odwrócenia się zabójcy, najefektywniejszy moment na użycie latarki w Dead by Daylight, to moment, w którym Killer podnosi powalonego ocalonego. Odbywa się wtedy kilkusekundowa animacja, kiedy zabójca jest całkowicie unieruchomiony i nie jest w stanie uniknąć światła latarki. Jest wtedy pewne, że zostanie oślepiony i upuści Ocalałego, którego właśnie próbował porwać.

Poza oślepianiem latarka w Dead by Daylight ma wiele dodatkowych funkcji

Używać światła w Dead by Daylight można nie tylko w celu oślepiania. W zależności od typu zabójcy z jakim mamy do czynienia, światło może wywierać na nim różne efekty.

Jeżeli poświecimy latarką na niewidzialnego zabójcę Wraith, światło zmusi go do natychmiastowego zdjęcia płaszcza niewidzialności.

Potraktowana latarką Nurse przejdzie w stan zmęczenia (Fatigue State).

Grając przeciwko Hag, użycie latarki na jej pułapkach spowoduje ich zniknięcie.

Wiemy już jak używać latarki w Dead by Daylight. Pamiętajmy jednak, że latarka latarce nierówna. Warto zwracać uwagę na dodatki i ulepszenia, mogą one bowiem znacznie zmienić ogólną charakterystykę przedmiotu i zwiększyć jego użyteczność. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności. Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne...