Jak używać latarki w Dead by Daylight?

24 sie, 2021

Jak używać latarki w Dead by Daylight, żeby maksymalnie wykorzystać jej potencjał i obronić się przed Killerem? Gra od studia Behaviour Entertainment jest pełna rozbudowanych mechanik wspartych bogatym wachlarzem przedmiotów. W skutecznej obronie przed zabójcą w Dead by Daylight latarka będzie nam w stanie pomóc.

Latarka w Dead by Daylight to jeden z przedmiotów, który możemy ze sobą zabrać na starcie z Zabójcą. To naprawdę przydatne narzędzie, które w krytycznym momencie może zadecydować o naszym losie. Jednakże, żeby dobrze wykorzystać przewagę, jaką daje nam światło, konieczna jest znajomość tego, jak używać latarki w Dead by Daylight. Nieumiejętne używanie tego przedmiotu może przynieść nam więcej kłopotów niż pożytku i wpędzi nas w jeszcze większe tarapaty.

latarka dbd

Dead by Daylight – jak używać latarki?

Żeby używać latarki w Dead by Daylight, najpierw musimy się w nią wyposażyć. Przed wejściem do rozgrywki, możemy zdobyć latarkę podczas levelowania naszej postaci za punkty Blood Points – następnie trzeba jedynie ją wyposażyć. Do wziętej latarki, możemy dobrać różne usprawnienia, jak mocniejsze żarówki, soczewki poszerzające strumień światła, czy uchwyt zwiększający celność. Warto poeksperymentować z dodatkami, bowiem niektóre mogą uczynić korzystanie z latarki dużo łatwiejsze.

Weszliśmy do gry, mamy ze sobą nasz omawiany przedmiot – jak używać latarki w Dead by Daylight? Wciskając prawy przycisk myszy nasza postać rozpocznie świecić latarką we wskazanym przez nas kierunku. Jeśli ściga nas zabójca, możemy użyć latarki i poświecić w stronę oczu Killera. Bardzo ważne jest, by precyzyjne wycelować w głowę – w przeciwnym wypadku świecenie nie przyniesie pożądanego efektu. Jeżeli wszystko zrobiliśmy właściwie, a zabójca nie odwrócił się w porę – zostanie oślepiony na kilka sekund.

dead by daylight

Z uwagi na ryzyko odwrócenia się zabójcy, najefektywniejszy moment na użycie latarki w Dead by Daylight, to moment, w którym Killer podnosi powalonego ocalonego. Odbywa się wtedy kilkusekundowa animacja, kiedy zabójca jest całkowicie unieruchomiony i nie jest w stanie uniknąć światła latarki. Jest wtedy pewne, że zostanie oślepiony i upuści Ocalałego, którego właśnie próbował porwać.

Poza oślepianiem latarka w Dead by Daylight ma wiele dodatkowych funkcji

Używać światła w Dead by Daylight można nie tylko w celu oślepiania. W zależności od typu zabójcy z jakim mamy do czynienia, światło może wywierać na nim różne efekty.

Jeżeli poświecimy latarką na niewidzialnego zabójcę Wraith, światło zmusi go do natychmiastowego zdjęcia płaszcza niewidzialności.

Potraktowana latarką Nurse przejdzie w stan zmęczenia (Fatigue State).

Grając przeciwko Hag, użycie latarki na jej pułapkach spowoduje ich zniknięcie.

Wiemy już jak używać latarki w Dead by Daylight. Pamiętajmy jednak, że latarka latarce nierówna. Warto zwracać uwagę na dodatki i ulepszenia, mogą one bowiem znacznie zmienić ogólną charakterystykę przedmiotu i zwiększyć jego użyteczność. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...