Jak rozpoznać ducha w Phasmophobia

1 paź, 2021

Skuteczne rozpoznawanie duchów w Phasmophobia opiera się na dobrym zgraniu drużyny i koordynacji działań, jakie należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Oczywiście – można biegać po domu, licząc na łut szczęścia, jednak znacznie lepiej jest podejść do sprawy metodycznie. W poniższym poradniku dokładnie opisujemy, jak rozpoznać ducha w Phasmophobia.

Istnieją dobre i sprawdzone metody na to, by znaleźć i rozpoznać ducha w Phasmophobia. W celu identyfikacji danej zjawy – poza bazowaniem na liście dowodów, jakie zostawiają dane rodzaje duchów – możemy pójść o krok dalej i skorzystać z innych poszlak i wskazówek, na jakie możemy się natknąć w nawiedzonej lokacji. Poniższy poradnik, wyjaśniający jak rozpoznać ducha w Phasmophobia, będzie odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy.

Ghost Room – jak rozpoznać ducha w Phasmophobia

Pierwszym krokiem w rozpoznawaniu ducha w Phasmophobia, jest odnalezienie właściwego pokoju ducha (Ghost Room). Najłatwiej będzie to zrobić, korzystając z termometrów i EMF Readera, jako że są to przedmioty bezpośrednio wskazujące na obecność zjawy w danym miejscu (należy jednak mieć na uwadze, że by termometr pokazywał właściwą temperaturę, najpierw musimy zadbać o włączenie prądu). Jeżeli jesteśmy pozbawieni specjalistycznego sprzętu, także możemy znaleźć pokój ducha, korzystając z metody „na ślepo”.

jak rozpoznac ducha phasmophobia

Polega ona na ciągłym wywoływaniu ducha po jego imieniu, z jednoczesnym powtarzaniem prośby o jakiś znak jego obecności. Korzystając z tej metody, by znaleźć ducha w Phasmophobia, musimy mocno nasłuchiwać wszelkich przejawów jego aktywności – zwykle będą to odgłosy kroków, trzaśnięcia drzwiami oraz dzwoniące lub wibrujące telefony. Przy czym należy pamiętać, że taka słyszalność aktywności zjawy, jedynie w przybliżeniu wskazuje na pozycję pokoju ducha – może się on znajdować np. w pokoju obok, do tego, gdzie było słychać hałasy.

Nie tylko dowody mogą pomóc w identyfikacji ducha

Gdy już znajdziemy Ghost Room, jedną z bardziej konwencjonalnych metod na to, jak znaleźć ducha w Phasmophobia, jest korzystanie z listy dowodów, jakie zostawiają poszczególne rodzaje zjaw. Taką listę możemy także znaleźć w dzienniku, jaki oferuje gra. Korzystając z tej metody, musimy mieć do dyspozycji nieco szerszy wachlarz specjalistycznego sprzętu, gdyż każdy evidence jest zbierany przy pomocy innego urządzenia. To generalnie prosta metoda, która polega na mozolnym „skanowaniu” pokoju ducha przy użyciu różnych narzędzi, oraz wykreślaniu kolejnych dowodów w Dzienniku.

jak rozpoznać zjawę phasmophobia

Istnieje jednak sposób na to, jak znaleźć ducha w Phasmophobia, który nie wymaga od nas korzystania z jakichkolwiek urządzeń, gdzie niezbędna będzie tylko latarka. Chodzi tutaj o identyfikowanie ducha, jedynie na podstawie jego zachowania. Oprócz unikalnego zestawu dowodów, każdy duch odznacza się unikalnymi cechami „charakteru”. Zalicza się do tego wyjątkowy sposób zachowania się ducha w określonych sytuacjach lub pod wpływem określonych czynników. Różne duchy inaczej reagują na własne imię, inaczej zachowują się w przypadku braku energii elektrycznej, a także inaczej wchodzą w interakcje z poszczególnymi elementami otoczenia.

Znając charakterystyczne cechy zjaw, jesteśmy więc w stanie rozpoznać ducha w Phasmophobia, bazując na samym jego zachowaniu, bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Jest to też sposób najtrudniejszy – bowiem wymaga perfekcyjnej znajomości poszczególnych duchów – ale też najciekawszy, bo trafne rozpoznanie ducha w Phasmophobia, bazujące jedynie na naszej własnej znajomości unikalnych cech danej zjawy, daje wyjątkowo dużo satysfakcji.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...