Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? Jak bronić się przed duchem?

24 paź, 2020

Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? Jeżeli grasz w najnowszą grę studia Kinetic Games, na pewno zadajesz sobie to popularne pytanie. Krucyfiks jest jednym z głównych elementów wyposażenia pogromców duchów, który może okazać się kluczowy w krytycznych momentach. Jednak, aby poprawnie wykorzystać potencjał krucyfiksu, trzeba zapoznać się z podstawami – jak działa krucyfiks w Phasmophobia. 

jak używać krucyfiksu phasmophobia

Razem ze znajomym łowcą duchów przeszukujesz nawiedzony farmhouse. Światło lampy UV powoli wędruje po ścianach obskurnego wnętrza, kiedy szukacie śladów paranormalnej kreatury. Z ust bucha wam para, termometr wskazuje minus 11 stopni Celsjusza, a spirit box wydaje z siebie skrzekliwe „too late”. W budynku gaśnie prąd, a światło latarek zaczyna złowrogo migać – przed wami stają rozkładające się zwłoki z zakrwawionym sierpem w ręku.  Rzucasz krucyfiks na podłogę i… giniesz potworną śmiercią – w akompaniamencie krzyków przerażenia wydawanych przez resztę drużyny. Umierasz, zastanawiając się – jak działa krucyfiks w Phasmophobia, że kolejny raz nic wam nie pomógł. 

krucyfiks

Phasmophobia krucyfiks – jak działa?

Krucyfiks w Phasmophobia posiada masę właściwości, które okażą się pomocne w starciu z poszczególnymi duchami. Jednak, aby wyciągnąć z niego pełen potencjał, należy używać go w ściśle określony sposób. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak działa krucyfiks w Phasmophobia, to prawdopodobnie już miałeś problem z jego użyciem w grze. Krucyfiks w Phasmophobia to potężne narzędzie, które może przesądzić o sukcesie lub totalnej porażce w wykonywaniu zadań we wnętrzu nawiedzonej lokacji. Mimo całego potencjału krucyfiksu, może się on okazać zupełnie bezużyteczny, jeżeli będzie użyty w niewłaściwy sposób, wbrew zasadom jak działa krucyfiks w Phasmophobia.

jak dziala krucyfiks phasmophobia

Jak działa krucyfiks w Phasmophobia? A tak, że jest zupełnie bezużyteczny, jeżeli trzymasz go w ręce. Dokładnie – wymachiwanie krucyfiksem wprost przed facjatą Demona, który przeszedł w fazę hunt i idzie prosto na ciebie, zupełnie nic nie da. Jeżeli chodzi o krucyfiks w Phasmophobia, to wyczucie czasu i miejsca ma kluczowe znaczenie. Brak wiedzy o tym, jak działa, skazuje cię na pewną śmierć. Krucyfiks w Phasmophobia służy głównie do tego, by powstrzymać ducha przed wejściem w fazę polowania (hunt). Nie ważne jak bardzo zmieszałeś ducha z błotem, nie ważne jak bardzo go rozwścieczyłeś – jeżeli użyjesz krucyfiks w odpowiednim momencie, duch was nie zaatakuje, a wy będziecie przez chwilę bezpieczni. 

Krucyfiks w Phasmophobia służy głównie do tego, by powstrzymać ducha przed wejściem w fazę polowania (hunt). Jeśli znalazłeś prawdopodobne miejsce spawnu ducha, rzuć w to miejsce krucyfiks. Kiedy latarki zaczynają migać i duch już wszedł w fazę hunt, a ty wcześniej nie rzuciłeś krzyża w odpowiednie miejsce, krucyfiks w Phasmophobia staje się bezużyteczny. 

jak działa krucyfiks phasmophobia

Jak używać krucyfiksu? Wyczucie czasu ma kluczowe znaczenie

Jeżeli przegapiłeś pierwsze sekundy, kiedy latarki zaczynają migać i duch już wszedł w fazę hunt, krucyfiks w Phasmophobia staje się bezużyteczny i wymachiwanie nim przed szarżującym duchem nic nie da. Tłumacząc jak działa krucyfiks, musimy także wspomnieć o jego zasięgu. Jeżeli podczas wchodzenia w fazę polowania (hunt) duch będzie znajdował się dalej niż 3 metry od rzuconego krucyfiksu (nawet jeżeli użyjemy go we właściwym momencie), ten nic nam nie da. Wyjątkiem jest Banshee – ten duch jest wrażliwy na krucyfiks nawet jeżeli znajduje się 5 metrów od niego.

Wiesz już jak działa krucyfiks w Phasmophobia, możesz więc ponownie uderzyć w progi nawiedzonej szkoły i spróbować nie dać się zjeść Demonowi. Survival horror studia Kinetic Games to wiele nawiedzonych lokacji i jeszcze więcej rodzajów duchów. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnej aktualizacji i napływu masy nowej treści. 

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...