TOP 5 – gry survivalowe z otwartym światem

20 marca, 2021

gry survivalowe z otwartym światem

Gry, w których głównym zadaniem gracza jest przetrwanie w skrajnych warunkach lub wydostanie się z bezludnej wyspy zyskują coraz większą rzeszę fanów. Survival coraz częściej fascynuje nie tylko graczy rekreacyjnych, ale także największych streamerów. Co takiego ma w sobie rodzaj gier survivalowych, że wciąga na długie godziny i nie pozwala o sobie zapomnieć?

Gry survivalowe z otwartym światem – TOP 5

Dlaczego gracze tak chętnie przemierzają wirtualny świat, który zdaje się nie mieć żadnych granic? Jakie budzi emocje i skąd wziął się jego fenomen? Na te pytanie można znaleźć odpowiedź w grach, których ranking znajduje się poniżej.

rust gry survivalowe

1. Rust

Jedna z najpopularniejszych gier ostatniego czasu. Swoją sławę zdobyła w dużej mierze dzięki streamerom, którzy chętnie uczestniczą w rozgrywce i przeżyciami dzielą się z oglądającą ich widownią. Zadanie gracza polega na przetrwaniu w wyjątkowo trudnych warunkach, tworzeniu przedmiotów i eliminowaniu wrogów, o ile pojawi się taka konieczność. Trzeba zdobywać surowce, pożywienie i wodę, aby przeżyć. To dobra pozycja na liście gry survivalowe z otwartym światem.

Istotne jest również zadbanie o prawidłowy komfort, który osiąga się poprzez wiele prostych czynności, takich jak chociażby ochrona przed chłodem lub nadmiernym słońcem. Rust najwięcej zabawy gwarantuje grupom graczy w trybie wieloosobowym, szczególnie jeśli do gry zaprosi się znajomych.

green hell

2. Green Hell

Wymowny tytuł doskonale obrazuje to, co czeka gracza. Jest to wyjątkowo trudna gra, która w znacznej mierze stawia na realizm. Główny bohater zostaje rzucony w samo serce amazońskiej dżungli, gdzie zdany jest jedynie na siebie. Należy zadbać o pożywienie, wodę pitną, higienę i schronienie. Zagrożenia czekają z niemal każdej strony: trujące owoce, jadowite węże i nieprzyjazny klimat, gdzie nawet najlżejsze zadrapanie może prowadzić do infekcji.

subnautica gry survivalowe

3. Subnautica – gry survivalowe w podwodnym wydaniu

Ta gra zdecydowanie różni się od pozostałych tytułów survivalowych. Przede wszystkim oryginalne jest miejsce akcji. Mianowicie postać gracza rozbiła się na obcej planecie pokrytej niemal wyłącznie oceanami. Jedyną oazą, która również nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, jest wrak statku kosmicznego spoczywający gdzieś głęboko na dnie.

Siłą rzeczy większa część rozgrywki prowadzona jest w podwodnym świecie, który zachwyca różnorodnością i piękną oprawą graficzną. Gracz musi zadbać o pożywienie, nawodnienie, a przede wszystkim o wystarczający zapas tlenu. Jednocześnie trzeba znaleźć drogę powrotną do domu. Tylko jak wydostać się z dna oceanu odległej planety?

dying light polskie gry

4. Dying Light

Survival-horror od polskiego studia Techland. Gracz steruje postacią, która trafiła do miasta Harran. Szybko się okazuje, że miasto zostało opanowane przez krwiożercze zombie. W tych warunkach trzeba szukać sojuszników, zdobywać surowce, tworzyć przedmioty niezbędne do przetrwania i eksplorować ogromny świat. Na szczęście główny bohater Dying Light jest wysportowany, dzięki czemu może skakać po dachach, wspinać się na drzewa i szybko się przemieszczać. Tutaj ogromne znaczenie ma pora dnia, która wpływa na aktywność zombi.

the forest

5. The Forest to gry survivalowe z otwartym światem przepełnione klimatem leśnej dziczy

Dobra pozycja na liście gry survivalowe. W ręce gracza powierzony zostaje los nieszczęsnego turysty, który przetrwał katastrofę lotniczą. Na swoje nieszczęście trafił na wyspę zamieszkaną przez plemię kanibali. Jakby tego było mało, nie jest to jedyne zagrożenie… Trzeba mieć szeroko otwarte oczy i nie bagatelizować nawet najdrobniejszych znaków ostrzegawczych.

Możliwości są tutaj bardzo rozbudowane, a do dyspozycji gracza trafia szeroka paleta zdolności. Istnieje wiele sposobów stawiania różnorodnych budowli, a także hodowli użytecznych roślin. Jak przetrwać na niegościnnej wyspie? Jak ją opuścić? A może uda znaleźć się zupełnie inne rozwiązanie?

Gry survivalowe z otwartym światem to bardzo bogaty gatunek, oferujący wiele zróżnicowanych tytułów

W tym gatunku gier niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją ciekawe gry survivalowe z elementami horroru, science fiction czy stawiające na pełny realizm. Niezmiennie zadaniem gracza jest przetrwać w ekstremalnych warunkach i wrócić do domu. Istotną kwestią jest tutaj umiejętność organizowania swojego czasu, łączenia faktów oraz kreatywność, która może okazać się bramą do wolności.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Recenzja gry The Surge 2

Recenzja gry The Surge 2

Katastrofa to dopiero początek podróży w The Surge 2. Niestety samoloty czasem spadają. Takie nieszczęście spotkało bohatera The Surge 2,który w drodze do miasta, po upadku, zawitał do więzienia na przedmieściach miasta Jerycho. W kilka tygodni po katastrofie budzi...

Jak zmienić swój BattleTag

Jak zmienić swój BattleTag

Chęć zmiany nazwy swojego konta czy pseudonimu jest często występującym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Czasem stare nicki wydają się dziecinne, nudzą się lub zwyczajnie zmienia się koncepcja użytkownika. Jak rozwiązać ten problem na koncie Battle.net? Czym właściwie...

Recenzja gry The Surge

Recenzja gry The Surge

Gdy na przedmieściach futurystycznego miasta dochodzi do wybuchu, pracownicy fabryczni i roboty zaczynają zachowywać się niezwykle agresywnie. Warren jest jednym z fabrycznych robotników, ale w przeciwieństwie do pozostałych nie utracił świadomych zachowań. Aby...

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Na czym polega rozwój postaci w New World? Jak rozwijać postać

Nowa gra od Amazonu oferuje ogromny, otwarty świat i wiele możliwości rozwoju postaci. Epickie przygody i wyzwania czekają na gracza, a ich stopniowe wypełnianie pozwoli poznawać nowe umiejętności. Jakie są kategorie rozwoju postaci i na co wpływają poszczególne...