Gry o zombie – zestawienie unikalnych tytułów

8 gru, 2020

Gry o zombie pomogą odstresować się po ciężkim dniu pracy i wciągną w malowniczy świat apokalipsy żywych trupów. Zebraliśmy kilka interesujących pozycji – tych mniej i bardziej popularnych, w które każdy powinien zagrać.

W znacznej większości, gry o zombie odznaczają się raczej prostą formą rozgrywki, ograniczającą się do przechodzenia z punktu A, do punktu B, przy jednoczesnej eksterminacji tysięcy żywych trupów. Jest jednak kilka tytułów, które wyróżniają się spośród reszty – unikatowym klimatem, ciekawą mechaniką, dobrą rozgrywką kooperacyjną czy aktywną społecznością graczy. Poniżej zebraliśmy kilka gier o zombie, które zasługują na szczególną uwagę – bo oferują coś więcej, niż rozpylanie ołowiu w stronę żywych trupów. Gwarantujemy, że znajdziesz tu przynajmniej jedną grę, o której nie słyszałeś.

Jeśli gry o zombie, to Left 4 Dead 2

gry o zombie left 4 dead 2

Nasze zestawienie otwiera prawdziwy klasyk, jeśli chodzi o kooperacyjne gry o zombie. Left 4 Dead 2 ma wszystko czego potrzebujesz – plagę żywych trupów, czterech ocalałych nieszczęśników i tysiące modów, które pozwalają odmienić grę w ultimate crossover Shreka, Ricka Astleya i piosenki Last Christmas. Najmocniejszą stroną Left 4 Dead 2 jest aktywna społeczność modderska, która stale dostarcza nowych – i to coraz ciekawszych – modyfikacji do gry. To świetna pozycja na tysiące godzin rozgrywki ze znajomymi. Więcej o Left 4 Dead 2 i ciekawych modach pisaliśmy tutaj

No More Room in Hell

no more room in hell

Kolejna pozycja na naszej liście gry o zombie, bazuje na konwencji podobnej do Left 4 Dead 2. Tutaj także jesteśmy jednym z kilku ocalałych, którzy poprzez współpracę próbują przetrwać napór kolejnych fal nieumarłych i przedrzeć się w określony punkt mapy. Co odróżnia No More Room in Hell od Left 4 Dead 2, to większy nacisk położony na realizm i ogólny klimat rozgrywki. Tutaj nie ma hud-u – bez paska HP nigdy nie wiemy, ile obrażeń możemy jeszcze przyjąć – a ilość pozostałej amunicji musimy ręcznie sprawdzić wyciągając magazynek. Tempo rozgrywki jest także dużo wolniejsze – zagrożeniem nie jest tutaj już biegnąca horda zombie, a ograniczone zasoby amunicji i setki nieumarłych, którzy powoli kroczą w naszą stronę.

Organ Trail to unikat na liście gry o zombie

organ trail

Kolejna pozycja oferuje zupełnie inne doświadczenie niż podane wcześniej gry o zombie. Twórcy przyzwyczaili nas, że dobra gra z zombiakami musi być strzelanką. Organ Trail przełamuje ten schemat, oferując świetną grę z zombie, utrzymaną w stylistyce retro. To bardziej unikalna stratega niż strzelanka – dowodzimy grupą ocalałych, przemierzających zrujnowane Stany Zjednoczone. Nasz cel? Dostać się na drugi koniec kraju, gdzie czeka ocalenie. Przed nami wiele dni niebezpiecznej podróży – będziemy mierzyć się z głodem, chorobami i brakiem paliwa, a w krytycznych momentach staniemy przed decyzją – czy warto poświęcić członka naszego zespołu. Organ Trail to naprawdę wyjątkowa produkcja. Więcej dowiesz się tutaj.

Dead Island

dead island gry o zombie

Gra o zombie z naszego rodzinnego podwórka. Dead Island łączy koncepcję i lekkość rozgrywki znane z Left 4 Dead – z genialnym systemem craftingu i walki. Tu także przyjdzie nam stanąć przeciw zombie jako członek gruby 4 ocalałych, Techland przygotował jednak dla nas namiastkę otwartego świata, który możemy zwiedzać także przy pomocy samochodów. Dead Island zasługuje na specjalnie miejsce na liście gry o zombie, bo to solidna porcja post apokaliptycznej rozrywki – niedoceniona i chyba już trochę zapomniana. 

Project Zomboid

project zomboid

A może tak simsy w świecie opanowanym przez żywe trupy? Project Zomboid łudząco przypomina symulator życia od EA – z tą różnicą, że tutaj to zombie stanowią największe utrudnienie w utrzymywaniu naszej postaci przy życiu. Gra może poszczycić się wysokim poziomem trudności, który zmyślnie wzrasta – wraz z każdym kolejnym dniem, jaki uda nam się przeżyć. Project Zomboid to jedna z lepszych gier o zombie, która potrafi przykuć nas do monitora na wiele długich godzin.

Sniper Elite: Nazi Zombie Army

gry o zombie sniper elite v2

Co dostaniemy, gdy połączymy snajpera, nazistów i zombie apokalipsę? Genialną grę o zombie, która wyróżnia się unikalnym gameplayem nastawionym na widowiskowość. Nazi Zombie Army zachował wszystkie najlepsze cechy gry Sniper Elite V2 i wprowadził je do świata opanowanego przez żywe trupy. Możemy tu w zwolnionym tempie podziwiać, jak wystrzelona kula przebija się przez zgniłe wnętrzności ziombie nazisty. To naprawdę widowiskowa gra. 

resident evil gra o zombie

Gry o zombie to nie tylko Resident Evil

Gry o zombie to nie tylko Resident Evil. Możemy znaleźć masę świetnych tytułów, wyróżniających się unikalnym klimatem i mechaniką rozgrywki. Rynek gier o zombie ma tytuły dla każdego. Nieważne czego szukasz – humoru Dead Island, czy ciężkości No More Room in Hell – na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...