Czemu GTA Online tak długo się ładuje? Podpowiadamy, jak skrócić ekrany ładowania

28 lis, 2020

Dlaczego GTA Online tak długo się ładuje, zastanawiał się każdy gracz produkcji Rockstar Games. Przyczyn długich ekranów ładowania w Grand Theft Auto Online jest kilka – co można zrobić, żeby gra ładowała się szybciej? Podpowiadamy w poniższym poradniku.

Wieloosobowe Grand Theft Auto cierpi na niezwykle długie ekrany ładowania, które w skrajnych przypadkach mogą przeciągać się nawet do kilkunastu minut. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie – czemu GTA Online długo się ładuje i podpowiemy – co można zrobić, żeby przyśpieszyć ładowanie Grand Theft Auto Online. Nic się nie bój – jeżeli twoje GTA Online długo się ładuje – jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby pozbyć się długich ekranów ładowania trybu Online

gta online długo się ładuje

Czemu GTA Online długo się ładuje? – system peer to peer jest winowajcą 

Długi czas ładowania GTA Online jest spowodowany zastosowanym w rozgrywce wieloosobowej systemem P2P (peer to peer). Oznacza to, że wszystkie połączenia między graczami realizowane są bezpośrednio między klientami gry, a nie za pośrednictwem dedykowanych serwerów Rockstar Games. Te, są wykorzystywane tylko w celu matchmakingu i pierwszego dobrania graczy. Poszczególni gracze znajdujący się ze sobą w sesji, nie są połączeni z żadnym wspólnym serwerem, jak wielu mogłoby myśleć – a bezpośrednio ze sobą.

Ten sposób łączenia graczy w sesji, jest główną i najczęstszą przyczyną ekranów ładowania, które trwają całe wieki. Zastanawiasz się, dlaczego GTA Online tak długo się ładuje? Prawdopodobnie twój klient gry ma problem z połączeniem się z innym graczem w sesji. W takiej sytuacji niewiele można zrobić – poza samym czekaniem. Chce się rzec – taki mamy klimat – prostu taka jest konstrukcja GTA Online i trzeba to zaakceptować. Wyposażenie się w szybsze łącze internetowe, może odrobinę pomóc – ale nie spodziewałbym się znacznej poprawy.

gta online dlugo sie laduje

Długie ładowanie GTA Online jest spowodowane dużym rozmiarem gry 

System P2P to nie jedyna przyczyna długiego ładowania Grand Theft Auto Online. Dzieło Rockstar Games to naprawdę duża produkcja; posiada mapę o rozmiarze prawie 130 kilometrów kwadratowych, po brzegi wypełnioną setkami samochodów i tysiącami NPC. W przypadku GTA V dla jednego gracza, poszczególne elementy na mapie mogą zostać doczytane później, gdy gracz przeniesie się w dany rejon. GTA Online wymaga załadowania wszystkich danych w jednym momencie, przy jednoczesnej synchronizacji z innymi graczami. To spora ilość informacji – instalacja Grand Theft Auto V na dysku SSD może trochę pomóc.

Nie wiń swojego sprzętu, jeżeli GTA Online długo się ładuje. System P2P, odpowiadający za łączenie graczy w jednej sesji, to główna przyczyna długich ekranów ładowania w Grand Theft Auto Online. Gdy dodamy do tego – iście gargantuiczne – rozmiary samej gry, uzyskamy ekrany ładowania, które przeciągają się w nieskończoność. Wyposażenie się w szybsze łącze internetowe może trochę pomóc. Tak, jak instalacja gry na dysku SSD. Nie oczekujmy jednak fajerwerków – całkowite pozbycie się długich ekranów ładowania GTA Online jest niemożliwe.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...