Dauntless – recenzja bajkowego Monster Huntera

28 maj, 2022

Stworzona w pastelowej, low polygonowej stylistyce, gra Dauntless jest produktem w pełni darmowym, przygotowanym do sieciowych zmagań.

Choć znajdziemy tu wiele dodatków, za które zapłacimy prawdziwą walutą, to są one przede wszystkim estetycznym wzbogaceniem, niemającym wpływu na przebieg rozgrywki. Postarali się o to producenci, którzy zrezygnowali także ze skrzyń z łupem.

W Dauntless, po przeistoczeniu planety podobnej do Ziemi w latające i oderwane od siebie kontynenty,  ludzkość, która przetrwała kataklizm, zmuszona jest do walki o terytorium z Bohemotami. Te wielkie potwory, mocarne i szybkie, stanowią wyzwanie dla największych wojowników, którzy często łączą swoje siły, by powalić bestie.

Fabuła jest tu nikła

Dauntless zostało osadzone w fantastycznym świecie, gdzie warstwa fabularna ma nikłe znaczenie. Najważniejsze są tu polowania na potwory, organizowane przez śmiałków, którzy pragną jak najbardziej ulepszyć swoją broń i przyodziewek. Ulepszenia zdobywają z esencji, która po śmierci potwora wypływa z jego ciała. Im potężniejsza bestia, tym lepsze ulepszenia możemy zdobyć.

dauntless

Dauntless to nie tylko zręczność

Walka odbywa się na trójwymiarowych mapach. Jej mechanika w Dauntless opiera się o zręczność graczy, ale i wymusza rozeznanie w sposobie ataku Bohemota. Bezmyślne uderzanie przeciwnika z pewności kończy się szybką śmiercią. Konieczne jest dostosowanie naszej taktyki do sposobu walki przeciwnika i rodzaju broni, jaką się posługujemy
Różne sposoby walki

Broń dzieli się na wiele typów. Ciężkie młoty uderzają z wielką siłą, jednak znacznie wolniej zadają ciosy. Lekki oręż jest szybki i nadaje się do budowy rozbudowanych combo, ale zadaje przeciwnikom niewielkie obrażenia. Każda z broni wymaga innej taktyki. Najlepszym sposobem na pozbycie się potwora, jest połączenie sił w wieloosobowej grze kooperacyjnej, gdzie nasz przewaga liczebna ma największe znaczenie.

W Dauntless bestie są wymagającymi przeciwnikami, które potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nie dają się szybko pokonać i uderzają mocno. Przyjemna kreskówkowa grafika buduje nam klimatyczny nastrój fantasy, który świetnie się zgrywa z szerokim wachlarzem potworów i bohaterskimi postaciami. Choć grafika jest bajkowa, trudność samej gry czyni z niej przygodę raczej dla bardziej „etatowych” graczy.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs