Czy warto kupić fotel gamingowy?

21 mar, 2022

Czy warto kupić fotel gamingowy? Produkty dla graczy to dość specyficzna kategoria na rynku. Bardzo często zdarza się, że poza krzykliwym designem i zawrotną ceną nie różnią się zbytnio od swoich „normalnych” odpowiedników. Jak jest z fotelami dla graczy? To przydatne akcesoria czy po prostu „zwykłe” fotele, przebrane w designerskie kształty i większą cenę?

fotel dla gracza

W poniższym artykule rozwiewamy wszystkie wątpliwości i odpowiadamy na pytanie, czy warto kupić fotel gamingowy. Skupimy się na najważniejszych cechach krzeseł dla graczy i przekonamy się, czy faktycznie są lepszym wyborem niż zwykłe, biurowe fotele ergonomiczne. Uspokajamy – opieramy się tu na własnych doświadczeniach z fotelami dla graczy. Na przestrzeni lat siedzieliśmy na wielu siedziskach – tych zwykłych, jak i do zadań specjalnych – dlatego mamy do przedstawienia solidne wnioski, na temat – czy warto kupić krzesło gamingowe.

czy warto kupić fotel gamingowy

Czy warto kupić fotel gamingowy – Czyli właściwie jaki?

Fotele gamingowe od kilku lat coraz bardziej zyskują na popularności. Co pierwsze rzuca się w oczy, gdy spojrzymy na dowolny fotel dla gracza, to krzykliwy design. Mamy tu do czynienia z siedziskiem kubełkowym i kształtem, który został żywcem zaczerpnięty z foteli, jakie możemy znaleźć w sportowych samochodach. Poza unikalnym wyglądem, będącym pomieszaniem gamingu z motoryzacją, fotele dla graczy odznaczają się dość znaczną możliwością regulacji, co pozwala je dopasować niemal do każdej sylwetki.

czy warto kupić fotel dla gracza

Owa możliwość regulacji to jedna z większych zalet foteli dla graczy. Dzięki temu są bardzo uniwersalne i szybko znajdziemy model, który zaoferuje nam dużą wygodę – nawet przy dłuższych (a nawet dość znacznie dłuższych) posiedzeniach przy Wiedźminie 3. Niemal każda płaszczyzna daje się odpowiednio regulować, by zoptymalizować podparcie i zmaksymalizować wygodę. Ergonomiczne fotele biurowe także oferują pewne możliwości regulacji, zgoda – ale nie w tak dużym zakresie.

krzesło gamingowe

Fotel gamingowy znaczy uniwersalny

Kolejną zaletą krzeseł gamingowych jest wielość dostępnych modeli i idący za tym szeroki wachlarz dostępnych kształtów, designów i materiałów, z jakich wykonane są poszczególne fotele. Na rynku znajdziemy modele krzyczące kolorami, niczym najbardziej gamingowa klawiatura RGB, ale także bardziej stonowane i stylowe egzemplarze, które mogły by robić za „fotel prezesa” w poważnym biurze – a jednocześnie dalej odznaczają się wspominaną wcześniej, bogatą regulacją powierzchni podparcia.

fotel gamingowy

Wybór materiału także ma znaczenia, a krzesła dla graczy mają ich wiele. Skóra nie u każdego sprawdzi się najlepiej – część osób może postawić na fotel gamingowy materiałowy, który lepiej zda egzamin w czasie długich sesji w upalne dni. Racja – „zwykłe” fotele także mają różne wersje różniące się od siebie rodzajem użytego materiału, ale tylko krzesło dla gracza – bez względu na rodzaj materiału, z jakiego zostało wykonane – będzie zawsze wyglądać dobrze.

krzesło dla gracza czy warto

Czy warto wybrać fotel gamingowy? Zdecydowanie tak. Dostępne na rynku modele odznaczają się bardzo dużą różnorodnością, zarówno pod względem designu, jak i użytych do produkcji materiałów – przy czym oferują dużo większą uniwersalność niż „zwykłe” fotele biurowe. Fotel gamingowy z łatwością dopasujemy do każdej sylwetki, przez co będziemy mogli siedzieć w pełnej wygodzie, nawet podczas wielogodzinnych sesji przy ulubionym tytule.

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...