Czy Genshin Impact jest multiplayer? Jak grać ze znajomymi?

16 mar, 2021

Wielu graczy zastanawia się, czy Genshin Impact jest multiplayer. W poniższym poradniku odpowiemy na pytanie jak grać ze znajomymi w produkcję studia miHoyo, oraz jak odblokować tryb kooperacyjny.

Genshin Impact to całkiem spora gra fabularna. Twórcy oddali nam do dyspozycji dużą mapę, pełną malowniczych lokacji, niczym rodem wyjętych z serii The Legend of Zelda. Dodatkowego uroku dodaje tu interesująca mechanika żywiołów, połączona z systemem postaci pozwalającym na zbudowanie unikalnego zespołu bohaterów, najbardziej odpowiadającego naszemu stylowi gry. Żadna wirtualna drużyna nie może się jednak równać zgranemu zespołowi znajomych. Samo nasuwa się więc pytanie – czy w Genshin Impact jest tryb online? Jak grać ze znajomymi?

genshin impact coop

Genshin Impact – czy jest online? Jak odblokować tryb kooperacyjny?

Żeby odblokować tryb kooperacyjny w Genshin Impact, konieczne jest osiągnięcie 16 poziomu Adventure Rank (AR). Jeżeli dopiero rozpoczęliśmy przygodę w malowniczym świecie studia miHoYo i nasz poziom AR jest niższy niż 16, nie będzie możliwe granie ze znajomymi, tudzież z innymi graczami. Musimy przez kilka godzin pograć samemu – i poprzez wykonywanie różnorakich zadań i aktywności, odpowiednio podbudować nasz poziom Adventure Rank, do poziomu 16.

Jak grać ze znajomymi w Genshin Impact? Gdy już osiągniemy wymagany poziom Adventure Rank, będziemy mogli cieszyć się grą kooperacyjną z innymi graczami. Istnieją jednak pewne ograniczenia, o których należy pamiętać, bo zmieniają one niektóre aspekty rozgrywki. Tryb coop w Genshin Impact niesie wiele godzin doskonałej rozgrywki, należy jednak zwrócić uwagę na elementy, które ulegają zmianie w czasie rozgrywki wieloosobowej.

genshin impact coop jak grac

Gensin Impact coop tylko w 4 osoby

Grając w trybie dla pojedynczego gracza, do dyspozycji mamy drużynę składającą się z 4 różnych postaci. Nie inaczej jest w trybie kooperacyjnym. Możemy grać z maksymalnie 4 graczami, którzy łącznie mają do dyspozycji 4 postacie. Ta liczba zmienia się, w zależności od tego – ule osób znajduje się w sesji. Dla przykładu – jeżeli gramy w 2 osoby, to każdy gracz ma do dyspozycji 2 postaci. Jeżeli w naszej sesji znajduje się 3 graczy – host ma do dyspozycji 2 postacie, a pozostałe osoby po jednej.

W trakcie przechodzenia dungeonów nie ma także możliwości z korzystania z tej samej postaci przez wielu graczy jednocześnie. A jeżeli chcemy grać ze znajomymi korzystających z Genshin Impact na wielu różnych platformach, należy się upewnić, że wszyscy są połączeni z serwerem tego samego regionu.

Tryb kooperacyjny to masa długich godzin świetnej zabawy. Jeżeli zastanawiałeś się, jak grać ze znajomymi w Genshin Impact, mamy nadzieję, że jasno rozwialiśmy twoje wszelkie wątpliwości. Gra studia miHoYo ma świetny tryb multiplayer, który znacznie ubarwia, już i tak bardzo kolorową rozgrywkę.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...