Czy 2020 rok negatywnie wpłynął na rynku gier i sprzętu dla graczy?

9 lutego, 2021

2020 rynek gier

Znakomita większość podsumowań ubiegłego roku, pełna jest goryczy i rozczarowań, jako że wiele branż ucierpiało podczas pandemii koronawirusa. Wygląda jednak na to, że te pesymistyczne scenariusze ominęły rynek gier, który został wyceniony w 2020 roku na gigantyczną sumę 162,32 mld USD a jego wartość ma nadal rosnąć.

Obecna sytuacja związana z epidemią COVID- 19 wymusiła na społeczeństwach ograniczenie kontaktów społecznych do absolutnego minimum. Praca zdalna stała się normalną formą zarabiania, kino zamienione zostać musiało na telewizor, a spotkania towarzyskie na grę w sieci.

Szacuje się, że w 2020 roku na całym świecie było około 2,7 miliarda graczy. Ta ilość nieustannie rośnie, dając jeszcze większe nadzieje całej branży na niezakłócony niczym rozwój.

Jak wygląda obecnie rynek gier?

Rynek zdominowany jest głównie przez gry, które nie mają żadnej trwałej wartości. Wszystkie te gry zwane są tzw. „zabijaczami czasu” albo uproszczonymi modelami bez żadnej zapadającej w pamięć zawartości, która zostaje z nami na dłużej.


Wyjątkiem w tej grupie może być Cyberpunk, pozycja, na którą czekało całe grono graczy, szczególnie w Polsce. Obecnie opinie zarówno o fabule jak i o jej realizacji są mocno podzielone. Sama gra w dniu premiery była mocno niedopracowana, jednak stanowiła pewien powiew świeżości na rynku a producent, ostatecznie może pochwalić się dużym sukcesem sprzedażowym.


W branży gier AAA szacuje się, że produkcja gier wideo wzrosła ponad dziesięciokrotnie w ostatniej dekadzie a co za tym idzie także sprzedaż nowego sprzętu, który udźwignąłby rosnące zapotrzebowanie na grafikę i pamięć. Tutaj, z pomocą przychodzą firmy produkujące zewnętrzne dyski SSD i HDD.

Premiery sprzętu dla graczy

Swoją premierę miała w 2020 roku gamingowa marka SureFire, zapewniając graczom dużą przestrzeń na biblioteki gier, dając jednocześnie mobilność oraz wysoką wydajność. SureFire wyróżnia się na tle konkurencji absolutnie futurystycznym designem i dobrymi parametrami. SureFire planuje już niedługo powiększyć swoją ofertę o kolejne produkty przeznaczone dla graczy, co z pewnością ucieszy fanów gier także i w Polsce.


Cała branża zarabia co roku więcej pieniędzy (szczególnie na rynku mobilnym), a przedłużające się lockdowny spowodowane epidemią koronawirusa jedynie zwiększają zapotrzebowanie na produkty sektora gamingowego.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Rozrywka niejedno ma imię i doskonale widać to na przykładzie internetu, który w ostatnich latach stał się wiodącym medium. Z samych tylko mediów społecznościowych korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Ogromną popularnością cieszą się także serwisy streamingowe,...

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier ostatnich lat. Gra w nią już kilka milionów dzieci oraz młodzieży miesięcznie. Cały świat pokochał możliwość nieskończonego budowania, niszczenia, projektowania labiryntów i wielu innych możliwości. Jest to doskonała gra...

Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gaming dla jednych jest po prostu rozrywką, dla innych zaś nawet sposobem na życie – dlatego też dostrzegając coraz to bardziej złożone potrzeby graczy na rynku pojawiły się profesjonalne sprzęty dedykowane właśnie tej aktywności, a wśród nich tak zwane biurka...

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Firma Verbatim rozszerza swoją ofertę bezpiecznych pamięci masowych, wprowadzając nowe zewnętrzne dyski twarde i SSD z szyfrowaniem i technologią biometryczną, aby zapewnić, że prywatne dane zapisane na urządzeniach są zawsze w pełni chronione i zgodne z wymogami...