Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby – jak włączyć

6 sty, 2021

Granie w Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby jest już możliwe. Dzięki modyfikacji możemy zwiedzać Night City podziwiając świat zza pleców postaci – w widoku TPP. Są jednak pewne ograniczenia, które czynią z moda jedynie ciekawostkę, a nie pełnoprawny sposób przechodzenia gry.

Od premiery gry CD Projekt wielu graczy prosiło się o możliwość gry w Cyberpunk 2077 z 3 osoby. Zaimplementowany do gry tryb FPP znacznie poprawia ogólną immersję – podziwianie świata z widoku pierwszej osoby pozwala w pełni wczuć się w rolę najemnika w Night City. Ograniczenie do widoku FPP pozwoliło zaimplementować do gry unikalną mechanikę dialogów, która niemal całkowicie wyeliminowała tradycyjne przerywniki filmowe i przerwy dialogowe. Taka forma rozgrywki nie odpowiada jednak każdemu, dlatego od początku pojawiały się pytania czy można grać w Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby.

cyberpunk 2077 z trzeciej osoby

Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby – modyfikacja wprowadza nową perspektywę

Modyfikacja – autorstwa Jelle Bakkera – wprowadzająca widok 3 osoby do najnowszej produkcji CD Projekt, może zostać pobrana za darmo ze strony Nexus Mods. Instalacja jest stosunkowo prosta i nie powinna nastręczać zbyt wiele problemów, ponadto na stronie znajdziemy także film instruktażowy, który dokładnie wyjaśnia jak zainstalować mod, by móc cieszyć się Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby. Owy materiał, jak włączyć tryb trzeciej osoby w Cyberpunk 2077, publikujemy także poniżej. Nowa perspektywa pozwala zobaczyć uroki Night City z zupełnie innej strony.

Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby – poradnik jak włączyć

Cyberpunk 2077 w TPP to nieco inna gra niż w standardowym trybie FPP. Na pewno nie ma co liczyć na tak głęboką immersję – także sama rozgrywka w niektórych momentach może być nieco utrudniona. Sytuacji nie poprawia fakt animacji naszej postaci – projektując je, twórcy nie zakładali możliwości gry w trybie 3 osoby, toteż spora część z nich wygląda co najmniej komicznie. Tryb TPP w Cyberpunk odkrywa przed nami część animacji, która w rzeczywistości nie miała być w ogóle widoczna. M.in. animacje biegu, czy podczas pływania wyglądają naprawdę kiepsko – dużo gorzej niż te wyśmiewane w Mass Effect: Andromeda.

cybepunk 2077 z trzeciej osoby

Nie mniej, jest to całkiem interesująca ciekawostka. Cyberpunk 2077 z trzeciej osoby to dobry sposób na zwiedzanie pustyni i zakamarków Night City. Nie zachęcamy do przechodzenia w ten sposób misji głównych i pobocznych, ale wolne zwiedzanie miasta w trybie 3 osoby spisuje się nad wyraz dobrze. Fabuła, a zwłaszcza zaimplementowany sposób przeprowadzania dialogów, jest ściśle powiązana z dużo bardziej immersyjnym trybem FPP, toteż lepiej nie odbiegać od perspektywy zaimplementowanej przez twórców, i do historii fabularnej podejść w tradycyjny sposób.

Cyberpunk w TPP wygląda całkiem nieźle

Mod wprowadzający tryb trzeciej osoby w Cyberpunk to genialna ciekawostka. Nie jest to dobry sposób na podejście do fabuły, bo ta w znacznej mierze opiera się na immersyjności oferowanej przez tryb FPP, jednak TPP to świetny sposób na zwiedzanie Night City, które w tej perspektywie jest naprawdę widowiskowe.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...