Crossplay DBD – czy Dead By Daylight ma cross-play?

2 paź, 2021

Dead By Daylight to wciąż bardzo żywa produkcja. Mimo ponad 5 lat na karku, gra nadal może pochwalić się całkiem przyzwoitą oprawą graficzną, aktywną społecznością graczy, oraz częstym napływem nowych aktualizacji. Z racji dużej popularności tytuły, pojawiają się pytania – Czy DBD ma crossplay?

czy dead by daylight ma crossplay

Skoro trafiłeś na ten artykuł, to pewnie zastanawiasz się, czy Dead By Daylight ma crossplay. Gra studia Behaviour Interactive obecnie jest dostępna na aż 4 różne platformy. W ten competitive survival horror możemy już pograć na PC, PS4, XBO, a nawet na Nintendo Switch. Zważywszy na to, że jest to tytuł wieloosobowy, w którym duży nacisk położono na rywalizację, crossplay dbd jest cechą bardzo porządaną. Zatem, czy można grać w DBD, ze znajomymi, którzy korzystają z innych platform?

Czy DBD ma crossplay?

Tak, DBD oferuje crossplay. Od aktualizacji, z sierpnia 2021, gracze mogą grać ze sobą, bez względu na to, z jakiej platformy aktualnie korzystają. Crossplay w Dead By Daylight to jedna z lepszych aktualizacji i usprawnień, jakie zostały dodane do gry w ostatnim czasie. Jednak to nie wszystko – poza funkcją grania międzyplatformowego, twórcy ze studia Behaviour Entertainment pracują nad jeszcze jedną cechą, która dla niektórych graczy jest niezbędnym towarzyszem crossplay dbd.

dbd cross progression crossplay

Mowa tutaj o funkcji cross-progression, która pozwoli nam zapisywać progres na naszym koncie, bez względu na to, na jakiej platformie gramy. Będzie to oznaczało, że jeżeli zaczęliśmy grę daną postacią na np. PC, to bez problemu możemy uruchomić DBD na konsoli PlayStation 4 i kontynuować rozwój tej samej postaci, od miejsca, w którym skończyliśmy na PC.

Niestety, obecnie crossplay DBD jest jedyną funkcją międzyplatformową, którą twórcy dodali do gry. Wprowadzenie cross-progression wciąż jest w fazie planu – a szkoda, bo patrząc na wszystkie postacie w DBD, byłoby miło, móc je rozwijać na kilku, różnych platformach. Nie mniej jednak, patrząc na tempo rozwoju tytułu, w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się aktualizacji, która wprowadzi wyżej wspominaną funkcję sieciową. Aktualnie, sam crossplay Dead By Daylight musi nam wystarczyć.

Sprawdź nasze inne poradniki do DBD.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...