Chicken Invaders czyli roz(g)rywka z jajem

19 lut, 2022

Proste zasady, wciągająca rozgrywka, możliwość gry we dwóch graczy na jednym komputerze i możliwość bicia rekordów w wyjątkowej grze z 1999 roku. Czego chcieć więcej od Chicken Invaders?

Chicken Invaders

 • Premiera: 1999
 • Producent: InterAction studios
 • Platformy: PC
chicken invaders

Ziemia została zaatakowana przez zmutowane kurczaki wielkości statków kosmicznych. Potworne bestie zagrażają całej planecie, a gracz musi zostać bohaterem, który ocali ludzkość. W tym celu wyrusza w przestrzeń kosmiczną za sterami pojazdu kosmicznego. Czy zdoła spełnić pokładane w nim nadzieje? Pętla czasoprzestrzenna zdecydowania nie ułatwia tego zadania.

Prosta mechanika gry Chicken Invaders

Gracz ma do dyspozycji jedynie dwa rodzaje amunicji: broń laserową oraz wyrzutnie rakiet. Sterować statkiem można w lewo, prawo, do przodu i do tyłu oraz po skosach (płynne przejścia). Dodatkowo oczywiście należy strzelać do zbliżających się kurczaków. Ale to nie koniec niespodzianek!

chicken invaders

Te podstępne kury zrzucają potężne jajka, których należy unikać. Zderzenie oznaczać będzie przegraną bohatera i zagładę ludzkości. Każda rozgrywka składa się z 10 poziomów, gdzie ostatnim jest boss będący ogromną i potężną kurą. Zdawać by się mogło, że jego pokonanie będzie końcem przygody, ale nic bardziej mylnego! W drodze na Ziemię statek kosmiczny wpada w pętlę czasoprzestrzenną, przez co musi nieustannie przechodzić wszystkie 10 poziomów… aż do swojej porażki.

inwazja kurczaków

Rundy Chicken Invaders

Po każdorazowym pokonaniu bossa istnieje możliwość rozbudowy statku zwiększając tym samym zadawane przez niego obrażenia czy prędkość ruchu. Należy jednak uważać, bo nadlatujące kury są coraz potężniejsze, a dodatkowym utrudnieniem są poziomy z asteroidami. Chicken Invaders zapętlone jest w 10 rundach:

 • Klasyczna Inwazja
 • Klasyczna Inwazja (druga)
 • Deszcz Meteorytów
 • Obrona Ziemi
 • Obrona Ziemi (druga)
 • Superszybkie Meteoryty
 • Bądź szybki lub martwy
 • Skład Kurczaków
 • Deszcz Meteorytów (drugi)
 • Pokaż im kto jest bossem!

Po każdej rundzie istnieje możliwość zdobycia ulepszeń wypadających z pokonanych kurczaków. Warto mieć na uwadze, że każdy kolejny poziom (po przejściu wszystkich 10 rund) jest coraz trudniejszy. Przekłada się to na liczniejszych i silniejszych przeciwników, szybsze jednostki (kurczaki i meteoryty), a także potężniejszego bossa. Gra toczy się aż do momentu przegranej gracza, co pozwala ustanawiać coraz lepsze wyniki.

chicken invaders

Doskonała zabawa w kurzym towarzystwie

Chicken Invaders mimo swojego wieku wciąż potrafi wywołać uśmiech na twarzy gracza, a także zapewnić mu długie godziny rewelacyjnej zabawy. Tym lepszej, że istnieje możliwość gry dwóch graczy na jednym komputerze, aby wspólnymi siłami ocalić ludzkość. Grafika mimo swojej prostoty jest przyjemna dla oka, a ścieżka dźwiękowa doskonale podkreśla klimat kosmicznych zmagań.

Redakcja

Redakcja

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...