CD Projekt wyjaśnia: dlaczego Unreal Engine 5?

28 lis, 2022

CD Projekt RED wyjaśnia, dlaczego w pracy nad kolejną odsłoną Wiedźmina, zdecydowali się zrezygnować ze swojego autorskiego silnika graficznego RED Engine i przejść na Unreal Engine 5.

W ostatnim streamie The State of Unreal, Paweł Zawodny z CD Projekt mówi: „Przejście w kierunku wsparcia dla otwartego świata, skupiło naszą uwagę na Unreal Engine 5”. „Otwiera to nam nowy rozdział, gdzie chcemy sprawdzić, jak nasze doświadczenie w tworzeniu gier z otwartym światem łączy się z całą mocą inżynieryjną Epic Games.” Zapewnił, że CD Projekt RED i Epic będą razem pracować nad możliwościami silnika, by na końcu „osiągnąć coś wyjątkowego”.

Wiedźmin 4 na Unreal Engine 5

Dyrektor Artystyczny CD Projekt RED, Jakub Knapik, zwrócił uwagę, że dzięki współpracy fimy Epic Games z wieloma studiami, Unreal Engine 5 już teraz może się pochwalić znaczną liczbą usprawnień. „Fakt, że UE5 już teraz jest używany przez dużą liczbę studiów na świecie, sprawia, że rzutuje na niego wiele różnych perspektyw, które finalnie sprawią, że narzędzie będzie bardziej elastyczne”.

Reżyser gry, Jason Slama, zauważa, że gry z otwartym światem wymagają solidnego silnika – jest to spowodowane dużą liczbą zmiennych i ruchomych elementów, które są charakterystyczne dla takich produkcji. Unreal Engine 5 oferuje bardzo pożądany poziom stabilności.

„Jedną z ważnych rzeczy, jakie trzeba mieć na uwadze, kiedy rozmawiamy o grach z otwartym światem, w porównaniu z grami liniowymi, jest liczba rzeczy, która może pójść nie tak.(…) Gracz może pójść w jakim kierunku zechce, może obchodzić się z treścią gry w dowolnej kolejności. Dlatego potrzeba stabilnego środowiska, gdzie można wprowadzać zmiany, będąc pewnym, że gra nie zepsuje się w 1600 innych miejsc.”

Źródło: IGN.com

Michał Krajka

Michał Krajka

Nałogowy gracz. Miłośnik japońskich horrorów, Grand Theft Auto Vice City i PlayStation 2. Założyciel GameSouls.pl.

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie

Hiveswap: Act 1

Hiveswap: Act 1

Platformy: PC / Producent: WhatPumpkinGames Wersja...

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Najlepsze Biurko Gamingowe – Co Wybrać

Rozpoczynanie przygody z profesjonalnym graniem, streamowaniem, czy też po prostu dłuższym przebywaniem przed komputerem, to coś, na co warto się przygotować. Wiadomo, że wielką rolę gra tutaj odpowiedni sprzęt, natomiast nie jest to jedyny aspekt, na który zwraca się...

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Mody do Left 4 Dead 2, które warto sprawdzić

Połowa siły dzisiejszego Left 4 Dead 2 tkwi w modyfikacjach, jakie możemy zainstalować do gry. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki przegląd, w którym przedstawimy ciekawe mody do Left 4 Dead 2, które warto zainstalować. Steam Workshop może pochwalić się tysiącami...

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon – polecane strategie na Androida i iOS

Gry strategiczne na telefon to trochę śliski temat. Granie w mobilne gry strategiczne wydaje się w teorii zadaniem na wskroś karkołomnym. Tytuły z tego gatunku wymagają bowiem umiejętności myślenia taktycznego, szybkiego podejmowania ważnych decyzji i setek kliknięć,...

Enlisted [CPP] Many GEOs