Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

17 sie, 2021

Gaming dla jednych jest po prostu rozrywką, dla innych zaś nawet sposobem na życie – dlatego też dostrzegając coraz to bardziej złożone potrzeby graczy na rynku pojawiły się profesjonalne sprzęty dedykowane właśnie tej aktywności, a wśród nich tak zwane biurka gamingowe.


Niezależnie od tego czy mówimy o godzinnej rozgrywce, czy spędzeniu całego dnia przed ekranem monitora warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego kręgosłupa, czy wzroku. W końcu powtarzające się przyjmowanie niewłaściwej pozycji z pewnością negatywnie odbije się na zdrowiu gracza. Tak więc dobre biurko to nie tylko troska o komfort pracy – to przede wszystkim troska o własne zdrowie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu biurka gamingowego?

Odpowiednie wymiary


Liczą się nie tylko same wymiary, lecz także przede wszystkim wysokość biurka. Dla osób o przeciętnym wzroście jego blat powinien znajdować się na wysokości od 72 cm do 75 cm, zaś w przypadku osób bardzo wysokich – na wysokości od 80 cm do 85 cm. Dlaczego to takie istotne?


Przede wszystkim wysokość biurka rzutuje bezpośrednio na ustawienie ekranu komputera, co znacznie ułatwia czy to grę, czy pracę. Bardzo kuszącą propozycję stanowią obecnie biurka z regulacją wysokości. Biurka regulowane w bardzo prosty sposób mogą zostać dopasowane do potrzeb wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wzrostu.
Równie istotną sprawą jest także przestrzeń między monitorem a oczami – powinna ona wynosić nie mniej niż 40cm. W końcu wzrok gracza jest równie istotny jak jego refleks.

Stabilność oraz praktyczność


Nie sam design jest istotny – choć coraz częściej dajemy się skusić wyglądem samego projektu, nawiązującego do świata sci-fi i popularnych filmów. Oprócz wyglądu liczy się przede wszystkim użyteczność. I to na ten aspekt należy spojrzeć w pierwszej kolejności! W końcu możemy wybrać model spełniający wszystkie przydatne funkcje, a przy tym wpisujący się we współczesne trendy i gusta. Po prostu należy wiedzieć czego szukać.

Biurko gamingowe powinno być przede wszystkim stabilne oraz solidnie wykonane. W zależności od modelu, biurka opierają się na dwóch, czterech lub pięciu nogach, co daje pewność, że konstrukcja nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.


Równie ważny jest także materiał wykonania, lub też pokrycia całości. W końcu biurko dla gracza powinno być odporne na zarysowania, wycieranie, czy odkształcenia, spowodowane ruchami myszki, klawiatury, czy innych urządzeń. Docenić należy również jego wodoodporność.


Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność – zadbać należy o odpowiedniej wielkości powierzchnię roboczą. Przestronny blat to konieczność. Gracz dla zapewnienia ergonomii pracy musi mieć w zasięgu swojej ręki wszystkie niezbędne sprzęty – czyli głośniki, klawiaturę, myszkę czy stojak na słuchawki. A jako iż zdarza się, że podczas turniejów gamerzy potrzebują więcej niż jednego monitora – bardzo istotna jest sama długość biurka. Powinno ono spokojnie pomieścić kilka ekranów.


Przy takiej ilości sprzętów i urządzeń niezwykle przydaje się obecność systemu zarządzania kablami. Z jego pomocą ukryć można wszystkie trudne w czyszczeniu i nieestetycznie wyglądające kable oraz przewody.


Nowoczesny design

Jeśli zaś chodzi o sam design biurka – wybór jest przeogromny. Dzięki nowoczesnym projektom w zasadzie można bez większego trudu stworzyć atrakcyjne centrum gier w domu. Chwytliwe kolory, wbudowane listwy świetlne, dodatkowe podstawki czy półki – wszystko to stworzy tak niepowtarzalny klimat, aż z trudem będzie można oderwać się od gry!

Materialy Partnera

Materialy Partnera

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ostatnie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

Lista 7 przyjemnych gier na weekendowe posiedzenie

W dzisiejszych czasach dobrem, którego najczęściej brakuje jest właśnie... czas. Ciągłe życie w biegu i niezliczone ilości obowiązków sprawiają, że rzadko można pozwolić sobie na przejście długiej i wciągającej gry przeznaczonej na 80 godzin rozgrywki. Siadając do...

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

Strategie ekonomiczne – ranking najlepszych city builderów na PC

W czasach, kiedy rynek gier komputerowych zdominowały strzelanki, karcianki, gry MOBa, RPG akcji oraz e-sport może pojawić się nostalgiczne uczucie tęsknoty za gatunkiem strategie ekonomiczne - starymi, dobrymi citi builderami. Skomplikowane rozgrywki, skupiające się...