Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

17 sierpnia, 2021

biurko dla gracza

Gaming dla jednych jest po prostu rozrywką, dla innych zaś nawet sposobem na życie – dlatego też dostrzegając coraz to bardziej złożone potrzeby graczy na rynku pojawiły się profesjonalne sprzęty dedykowane właśnie tej aktywności, a wśród nich tak zwane biurka gamingowe.


Niezależnie od tego czy mówimy o godzinnej rozgrywce, czy spędzeniu całego dnia przed ekranem monitora warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego kręgosłupa, czy wzroku. W końcu powtarzające się przyjmowanie niewłaściwej pozycji z pewnością negatywnie odbije się na zdrowiu gracza. Tak więc dobre biurko to nie tylko troska o komfort pracy – to przede wszystkim troska o własne zdrowie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu biurka gamingowego?

Odpowiednie wymiary


Liczą się nie tylko same wymiary, lecz także przede wszystkim wysokość biurka. Dla osób o przeciętnym wzroście jego blat powinien znajdować się na wysokości od 72 cm do 75 cm, zaś w przypadku osób bardzo wysokich – na wysokości od 80 cm do 85 cm. Dlaczego to takie istotne?


Przede wszystkim wysokość biurka rzutuje bezpośrednio na ustawienie ekranu komputera, co znacznie ułatwia czy to grę, czy pracę. Bardzo kuszącą propozycję stanowią obecnie biurka z regulacją wysokości. Biurka regulowane w bardzo prosty sposób mogą zostać dopasowane do potrzeb wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wzrostu.
Równie istotną sprawą jest także przestrzeń między monitorem a oczami – powinna ona wynosić nie mniej niż 40cm. W końcu wzrok gracza jest równie istotny jak jego refleks.

Stabilność oraz praktyczność


Nie sam design jest istotny – choć coraz częściej dajemy się skusić wyglądem samego projektu, nawiązującego do świata sci-fi i popularnych filmów. Oprócz wyglądu liczy się przede wszystkim użyteczność. I to na ten aspekt należy spojrzeć w pierwszej kolejności! W końcu możemy wybrać model spełniający wszystkie przydatne funkcje, a przy tym wpisujący się we współczesne trendy i gusta. Po prostu należy wiedzieć czego szukać.

Biurko gamingowe powinno być przede wszystkim stabilne oraz solidnie wykonane. W zależności od modelu, biurka opierają się na dwóch, czterech lub pięciu nogach, co daje pewność, że konstrukcja nie ulegnie uszkodzeniu nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.


Równie ważny jest także materiał wykonania, lub też pokrycia całości. W końcu biurko dla gracza powinno być odporne na zarysowania, wycieranie, czy odkształcenia, spowodowane ruchami myszki, klawiatury, czy innych urządzeń. Docenić należy również jego wodoodporność.


Jeśli zaś chodzi o funkcjonalność – zadbać należy o odpowiedniej wielkości powierzchnię roboczą. Przestronny blat to konieczność. Gracz dla zapewnienia ergonomii pracy musi mieć w zasięgu swojej ręki wszystkie niezbędne sprzęty – czyli głośniki, klawiaturę, myszkę czy stojak na słuchawki. A jako iż zdarza się, że podczas turniejów gamerzy potrzebują więcej niż jednego monitora – bardzo istotna jest sama długość biurka. Powinno ono spokojnie pomieścić kilka ekranów.


Przy takiej ilości sprzętów i urządzeń niezwykle przydaje się obecność systemu zarządzania kablami. Z jego pomocą ukryć można wszystkie trudne w czyszczeniu i nieestetycznie wyglądające kable oraz przewody.


Nowoczesny design

Jeśli zaś chodzi o sam design biurka – wybór jest przeogromny. Dzięki nowoczesnym projektom w zasadzie można bez większego trudu stworzyć atrakcyjne centrum gier w domu. Chwytliwe kolory, wbudowane listwy świetlne, dodatkowe podstawki czy półki – wszystko to stworzy tak niepowtarzalny klimat, aż z trudem będzie można oderwać się od gry!

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Ray-tracing – Czym jest i jak rewolucjonizuje gry?

Era fotorealizmu nadchodzi do gier wideo dzięki nowej generacji konsol do gier i kart graficznych, ale czym jest ray-tracing i dlaczego jest to następna wielka rzecz w grafice 3D? Jeśli jesteś w grach wideo, to prawdopodobnie słyszałeś nowy termin, który wydaje się...

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Gry – opisy, recenzje, rankingi i zapowiedzi na Spokeo.pl

Rozrywka niejedno ma imię i doskonale widać to na przykładzie internetu, który w ostatnich latach stał się wiodącym medium. Z samych tylko mediów społecznościowych korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Ogromną popularnością cieszą się także serwisy streamingowe,...

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Kolorowanki Minecraft, czyli dużo kreatywnej zabawy

Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier ostatnich lat. Gra w nią już kilka milionów dzieci oraz młodzieży miesięcznie. Cały świat pokochał możliwość nieskończonego budowania, niszczenia, projektowania labiryntów i wielu innych możliwości. Jest to doskonała gra...

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Urządzenie które zadba o prywatność twoich danych

Firma Verbatim rozszerza swoją ofertę bezpiecznych pamięci masowych, wprowadzając nowe zewnętrzne dyski twarde i SSD z szyfrowaniem i technologią biometryczną, aby zapewnić, że prywatne dane zapisane na urządzeniach są zawsze w pełni chronione i zgodne z wymogami...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela gamingowego?

Każdy gracz, pracownik biurowy, czy też jakakolwiek inna osoba, która w ciągu dnia spędza wiele czasu przed komputerem, powinna zainwestować w odpowiedni fotel. Nie chodzi tylko i wyłącznie o aspekty wygody, a także nasze zdrowie, które powinno przecież być absolutnym...